כוויות קור: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

הקפאת שומן: חיטוב ללא כאב

הידעתם כי אכילת ארטיקים תרמה לפריצת דרך רפואית? מדענים גילו כי בקרב ילדים שאכלו כמות גדולה של ארטיקים, חלה ירידה במספר תאי שומן באזור הלחיים. בעקבות התגלית, פותח מכשיר ה-COOLTECH החדשני להקפאת שומן. צרכנות רפואית גם אנשים המקפידים על אורח חיים בריא, תזונה נכונה ופעילות גופנית, יעידו כי יש אזורים מסוימים בגוף, בהם לא ניתן להיפטר מעודפי שומן, ולכן קשה מאוד לחטב אותם (מדובר בעיקר בירכיים חיצוניות ופנימיות, בטן, מותניים וזרועות). בעבר, מי שביקש לחטב ולהצר את ההיקפים באזורים אלה, נאלץ לעבור ניתוח שאיבת שומן. לעומת זאת, כיום, בזכות טכנולוגיית הקפאת השומן המתקדמת, ניתן לסלק את השומנים האלה באמצעות פרוצדורה שאינה פולשנית ואינה כואבת.   יש אזורים מסוימים בגוף, בהם לא ניתן להיפטר מעודפי שומן. צילום: שאטרסטוק   מהי הקפאת שומן? הקפאת שומן היא שיטת טיפול לא פולשנית, המיועדת לחיטוב הגוף ולהצרת היקפים, באזורים שבהם יש הצטברות שומן תת-עורי (שאינו מתחת לרקמת השריר). בדומה להמצאות גדולות אחרות, גם השיטה...
ללמוד עוד על כוויות קור
הקפאת שומן: חיטוב ללא כאב -תמונה

הידעתם כי אכילת ארטיקים תרמה לפריצת דרך רפואית? מדענים גילו...

מאת: ד"ר אמיר...
07/03/2019
סקי: תענוג חורף לבן - וגם מסוכן-תמונה

החורף מתקרב ואיתו גם חופשות הסקי שצברו בשנים האחרונות הרבה...

מאת: לבנה זיגל,...
16/11/2004
זהירות: פגיעות קור-תמונה

במצב של ירידה קיצונית בטמפרטורות, הגוף נאלץ להסתגל במהירות...

מאת: אורה רבינוביץ
16/12/2013
כתמי פיגמנטציה: מה עושים להסרת כתמים מהפנים?-תמונה

שינויים בגווני העור והופעת כתמים חומים כהים או בהירים,...

מאת: פרופ' ראובני...
08/11/2015
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לכוויות קור?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

כוויות קור: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

לפי מה שידוע לי קרח יבש לא מיועד למאכל/שתיה , זה נכון?

קרח יבש הוא פחמן דו חמצני במצב מוצק. החומר נמצא בסביבה שלנו כל הזמן באוויר, כמו גם במשקאות מוגזים – הגז הוא פחמן דו חמצני. מאחר שכך אין בעיה להשתמש בו לתעשית המזון ולאכול אותו. אבל!!! קרח יבש הוא 100% פחמן דו חמצני (עם מעט מים קפואים) וזה מסוכן. הוא קר מספיק כדי לגרום כוויית קור אם נוגעים בו בלי כפפות. הוא מייצר פחמן דו-חמצני גזי באופן קבוע על ידי הקרח שעובר לגז, וזה עלול להוביל לחנק!!! כמו כן, אם שמים קרח יבש בתוך מכל סגור, המכל מתחמם, הקרח הופך לגז ואז הלחץ בכלי יוביל לפיצוץ שלו!!! בחלל סגור קרח יבש שהופך לגז דוחה חמצן ויגרום לחנק!!! כמו כן הגז כבד מהאוויר ושוקע לרצפה ומהווה סכנה!!! הזהירות חשובה כאן ביותר, מאחר שלגז אין ריח ואין לו צבע והסיכון גדול ביותר.

תודה על התשובה ועוד שאלה שמעניינת אותי לדעת והיא בכותרת. האם כך זה גם מסוכן?

אין סיכון בריאותי של אכילת הפירות עם פחמן דו חמצני. אבל בגלל שהחומר יעבור ממוצק לגז יתפתח לחץ ניכר שעלול להוביל להתפוצצות הבלנדר - לא ממש מומלץ. וכמובן, אם מדובר בכמות גדולה חייבים לשמור על אורור שלא יצטבר גז מחניק.

שלום, יש לי כוויות קור על גב כפות הידיים. זה אדום ויש חתכים.וכמובן שורף. יש משחה ממולצת? שמתי בינתיים וזלין.

רצוי להבין למה יש כוויות קור.. פנה לרופא עור להתייעצות

האם שפשופ נחשב כוויה? הבת שלי נפלה והשתפשפה ביד מהכביש, רופאה אחת כתבה שפשוף דרגה 2-3, רופא אחר טוען שזה לא נחשב כוויה, האם יש הגדרה של כוויה מחיכוך? כמו שיש הגדרות של כוויות קור, חום וכו'?

שפשוף איננו מוגדר כוייה, אם כי התוצאה יכולה להיות זהה. מי שמשווה זאת לכוייה מתכוון לכך שבשני המצבים יש הרס של השכבה החיצונית של העור. עקרון הטפול בהם דומה, אך בשפשוף בשונה מהכוייה, יכולים להיות גורמים מזהמים ופיגמנטים שכדי לאפשר רפוי נאות יש לבצע שפשוף שיוציא חלקיקי עפר ואספלט שנטמעים בתוך פצעי השפשוף. זהו ההבדל הבולט בין 2 הפגיעות. אי בצוע ניקוי זה עלול להשאיר אחר הרפוי כתמי צבע בדומה למנגנון הקעקוע.

שלום רב, ברצוני להתייעץ לגבי ביתי בת ה-14. לאחרונה החלה לסבול מנפיחות ואדמומיות בפרקי האצבעות בידיה, וכן, אף בכף הרגל. בהוראת רופאת המשפחה נשלחה לבדיקות מעבדה שונות אשר כולן יצאו תקינות, מלבד הבדיקה ל-ANTISTREPTOLYSIN 0 אשר יצאה 1160 (הטווח הינו 0-230). האם מדובר בקדחת השיגרון? מה עלינו לעשות?

גם כאן - קשה לדעת מבלי לראות אולם ישנם כעת מקרים רבים של תופעה שנקראת pernio, אלו הן מעין כוויות קור שיכולות לחקות מחלה ראומטית ומופיעות בחורף. ממליץ להתייעץ עם רופא הילדים ובחשד - לפנות לראומטולוג ילדים.