מניעת ריח רע מהפה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

בריאות השיניים: מהי שגרת טיפולים משמרים?

מעוניינים לשמור על שיניים בריאות? הקפידו על בדיקה תקופתית, ניקוי אבנית ותחזוקה יומיומית. במקרה שכבר נוצרה בעיה בשיניים, טפלו בה בהקדם מבלי להזניח - כך תימנעו מסיבוכים נוספים, כאבים קשים והוצאות מיותרות שמירה על בריאות השיניים אינה מסתכמת בקבלת טיפול טוב, במקרה שמתעוררת בעיה. כדי להבטיח שיניים בריאות, יש להקפיד על שגרת טיפולים משמרים, שמטרתם אחת - למנוע החמרה של המצב. אם מדובר במצב שגרה, בהנחה כי בריאות השיניים תקינה, מטרת הטיפולים המשמרים תהיה לשמור על המשך בריאות תקינה, ולמנוע התפתחות בעיות. במקרים שבהם כבר קיימת בעיה, טיפול משמר מתאים יבטיח כי הבעיה לא תהפוך לחמורה יותר.   כאשר המטופל סובל מכאבים, יש כמה טיפולים משמרים שניתן לבצע על מנת למנוע החמרה של המצב. צילום: שאטרסטוק   כאשר השיניים במצב תקין, ממה צריכה להיות מורכבת שגרת הטיפולים המשמרים? במצב של בריאות שיניים תקינה, שגרת הטיפולים המשמרים צריכה להיות מורכבת משלושה אלמנטים: 1. בדיקה כללית תקופתית אצל רופא שיניים: מלבד...
ללמוד עוד על מניעת ריח רע מהפה
טיפול בריח רע מהפה-תמונה

ריח בפה נובע פעמים רבות מגורמים שאינם בשליטת הסובלים...

מאת: מערכת zap...
17/12/2007
מדור טיפים מס' 92-תמונה

טיפים לצריכת ויטמינים נכונה ובטוחה ועצות למניעת ריח רע...

מאת: מערכת zap...
12/02/2008
מדור טיפים מס' 83-תמונה

המלצות לנטילת תרופות בדרך בטוחה והנחיות למניעת ריח רע מהפה....

מאת: מערכת zap...
11/12/2007
בריאות השיניים: מהי שגרת טיפולים משמרים?-תמונה

מעוניינים לשמור על שיניים בריאות? הקפידו על בדיקה תקופתית,...

מאת: SK Dental...
02/01/2020
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל למניעת ריח רע מהפה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

מניעת ריח רע מהפה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

לאיזה רופא או גורם רפואי עליי לפנות על מנת לאתר את הגורם לריח רע מהפה.האם להסתפק בניקוי אבן או לגשת למומחה לחניכיים?

שי שלום תתחיל בהסרת אבנית יסודית. תבצע ניקוי בביתך בהתאם להדרכה בהיגיינה אוראלית ותנקה גם את גב הלשון עם מנקה לשון. אם התופעה ממשיכה , פנה לרופא מומחה.

שלום ד"ר ליטבק. אני סובל מעל לשנה מריח רע מהפה. כבר עברתי את כל הסיבוב של רופאי א.א.ג,אנטביוטיקה וכל סוגי הניקויים הריח מגיע בודאות מהלשון וכמובן בעיקר מאחוריה. הריח התחיל באופן פתאומי אחרי מגע מיני מסויים עם בחורה. כך שישנה אפשרות לאיזה חיידק שנטפל לאזור הלשון. הריח מגיע בודאות מהלשון. האם ניתן לבצע איזהשהו טיפול בלייזר על גבי הלשון ובעיקר מאחוריה בתוך הV? אשמח לכל פירוט תודה

אפשר לבצע חיטוי הלשון והחניכיים באמצעות לייזר

איך מטפלים בריחה רע מהפה? והאם אפשר לקבל טיפול מתאים גם במרכזי אסתטיקה שונים? תודה.

גילה שלום, טיפול בריח רע מהפה מתחיל בבדיקה מקיפה עם צילומים על מנת לאתר את מוקדי הצטברות החיידקים הגורמים לתופעה (עששת,סתימות לקויות,כתרים לקויים,כיסי חניכיים ,מרווחים בין שיניים משוקמות וכו) אינני יודע למה כוונתך ב"מרכזי אסתטיקה" אך רופא שיניים מקצועי ומיומן יוכל להצביע על הגורמים לריח.

גילה, שלום רב. מידע בלבד - עשי בו כרצונך: ג'ל אלוורה לצחצוח שיניים - Forever Bright ג'ל אלוורה מיוצב ופעיל מחולל פלאות בחלל הפה. ג'ל אלוורה לצחצוח שיניים של FOREVER מכיל נוסף לג'ל אלוורה מיוצב ופעיל פרופוליס אורגאני - האנטיביוטיקה של הטבע. הוא עוזר באפקטיביות לכל בעיות החניכיים, מנקה את השיניים היטב בלי להרוס את האמאייל. הודות לטעמו העדין אהוב על כל בני המשפחה. נחשב בצפון אמריקה לאחת ממשחות השיניים הטובות ביותר וקיבל מקומות ראשונים במשאלי צרכנים. לפרטים: flp.eli@gmail.com כל טוב והרבה בריאות, אלי.

שלום. אני בן 18, וזה כבר מספר שנים אני סובל מריח רע מהפה. אני מצחצח את שיניי פעמיים בבוקר, ממש כשאני קם ולפני שאני יוצא לבית ספר\עבודה. כשאני חוזר הביתה מצחצח שוב וככה עד לפני השינה עוד ציחצוח. אני קם בבוקר עם ריח נוראי, בהמשך היום בין ציחצוח לציחצוח אחרי כשעה מקסימום נהיה לי ריח רע. רוב הפעמים אני לא מרגיש בריח ואני יודע שהוא רע מחברים שהעירו לי. נמאס לי להסתובב עם מסטיקים כל הזמן.. מי פה לא עזרו לי כשטפתי איתם בעבר...ושטפתי טוב אני חושב.. מה עוד אני יכול לעשות..?

ניני שלום. הסיבות הנפוצות ביותר לריח רע הן מחלל הפה כלומר מבקטריות המתרבות בכיסי החניכיים או בחללים בשיניים או על רירית הפה הלחי והלשון (בתוך השערות הקטנטנות של הלשון ) . ולכן יש תחילה לדאוג לבדיקה אצל רופא שיניים למלא את החללים בשיניים או מתחת לסתימות ישנות ולרפא את החניכיים ע"י טיפול של הורדת אבנית וצחצוח שיניים קפדני לפי כל ההוראות כולל חוט דנטלי קסמי שיניים ומברשות קטנות הנקראות INTERSPACE ע"מ להסיר את רובד החידקים מכל האיזורים (דלקת חניכיים מדיפה לעיתים ריח של רקב וגאזים לא נעימים שנוצרים ע"י החידקים בסביבה חסרת חמצן). לאחר מכן מומלץ לצחצח במברשת עדינה את הלשון והצד הפנימי של הלחי בשני הצדדים (זהירות ! זה עלול לעורר בחילה) שם מצטברים חיידקים כנ"ל בנקיקים ברירית הלחי והלשון ולעיתים גם אבנים קטנות . גם יובש בפה גורם לריחות אופייניים -רצוי אם כך להרבות בשתיית מיים כדי לשלול אפשרות של התיבשות . באם כל הנ"ל לא עזר - ישנה עוד אפשרות שמקור הריח הוא בשקדים שבהם נוצרות אבנים זעירות ומסריחות , בחלל הלוע והאף שגם שם יכולים חידקים להתרבות וליצר גאזים כנ"ל וטיפול נכון של רופא אף אוזן גרון יכול אף הוא לפתור את בעיית הריח ! אם כל הנ"ל לא עזר פנו לרופא גסטרואינטסטינולוג העוסק במערכת העיכול גם שם ישנן ריריות שבהן יתכן ריבוי חידקים מייצרי ריח רע. כנקודת פתיחה תוכל לפנות לפרופ' מל רוזנברג בפקולטה לרפואת שיניים באוניברסיטת תל אביב (רמת אביב )המתמחה בבתחום זה . כטיפול של עזרה ראשונה את יכולה לשטוף את הפה במי חמצן 3%(זהירות -לא לבלוע.)

תודה רבה על העזרה.