טיפול בדלקת חניכיים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

דלקות חניכיים: נזק מצטבר

כיצד לטפל בדלקת חניכיים? מילת המפתח: מניעה - באמצעות הקפדה על היגיינת פה טובה. לאחר שנוצרה דלקת, יש לטפל בה בהקדם, כדי למנוע נסיגת חניכיים עיקר הטיפול המוצע בדלקות חניכיים הוא מניעה, מניעה ושוב מניעה. דלקת החניכיים אינה מורגשת במרבית שלביה; ומרגע שהיא הופכת למורגשת (כלומר: כוללת כאבים ודימום) - ייתכן כי כבר גרמה לנזקים בלתי הפיכים. בדיקה שנתית אצל מומחה לדלקות חניכיים ומיקוד הבדיקה סביב גילוי מוקדם של דלקות, יחד עם ניקוי שן קבוע, אמורים לספק מענה מקדים למרבית מקרי הדלקת.מהי דלקת חניכיים? איך היא נוצרת?דלקת החניכיים מתפרצת כתגובה של הגוף לחיידקים המצטברים על השיניים וגורמים לגירוי החניכיים. גוף האדם בכללותו חי בסימביוזה והרמוניה עם אוכלוסייה עצומה של חיידקים; וכך, גם חלל הפה כולל אוכלוסייה גדולה של חיידקים, איתה הגוף צריך לחיות בשלום.הדלקת היא מצב שבו מתרחש שינוי בשיווי המשקל ההרמוני והבריא - וחיידק, או קבוצה של...
ללמוד עוד על טיפול בדלקת חניכיים
מחלות חניכיים: גם בריאות הלב בסכנה!-תמונה

כולם יודעים כי הגיינת פה לקויה עלולה לגרום למחלת חניכיים....

מאת: ד"ר יניב...
28/10/2018
ניתוח חניכיים: כך תצילו את השיניים-תמונה

מצחצחים שיניים באופן "חפיף"? מישהו במשפחה סובל ממחלת...

מאת: ד"ר יניב...
21/10/2018
בעיות חניכיים: לא רק מטרד אסתטי-תמונה

צחצחתם שיניים וגיליתם דימום קל על המברשת או בכיור? אל...

מאת: מרפאת שיניים...
04/04/2019
דלקת חניכיים: זהירות, מחלות לב!-תמונה

החניכיים שוב מדממות? סובלים מריח רע מהפה? לא מדובר רק במטרד...

מאת: ד"ר חיה...
28/04/2019
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לטיפול בדלקת חניכיים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

טיפול בדלקת חניכיים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

בת 29 ללא שום טיפולים או בעיות שיניים קודמות מלבד יישור שיניים שהסתיים לפני עשור. יש לי נפיחות ואודם ודימומים ספונטניים, ללא כאב. הייתי אצל שיננית 3-4 פעמים בשנה האחרונה שהפנתה אותי לרופא חניכיים וצילום סטטוס. מומחה חניכיים של הכללית קבע שצריכה ניתוח ב3 מקומות + אמדוגיין. יתכן שישר רצים לניתוח בלי טיפולים מזעריים יותר כמו ניקוי עמוק? מה נהוג?

בהחלט שנהוג לבצע ניקוי עמוק לפני

שלום, בת 47, יש לי דלקת חניכיים. כרגע אין דלקות והמצב תקין. שומרת מבחינה היגנית. מה עוד ניתן לעשות? האם רק להמתין עד שיורע המצב, תוך כדי שמירה קפדנית על הגיינה, או שיש גם איזשהוא הליך שמונע נזק עתידי. או עצירה של התהליך.

תודה רבה על פניתך. אני ממליץ לפנות אל מומחה לרפואת חניכיים בכדי להעריך את מצב החניכיים. במקרים רבים מחלת החניכיים מתקדמת גם מבלי לאותת לנו באמצעות סימנים וסימפטומים חמורים.

ביקרתי אצל רופא השיניים והוא טען שיש לי דלקת בחניכיים ושאני צריכה לעשות ניקוי אבן האם הטיפול לדקלת חניכיים זה ניקוי אבן ?? (הבנתי שאפשר להרגיש אבנית על השן ואני לא מבחינה בזה לבד יכול להיות שאי אפשר לראות את זה ?

טיפול בדלקת חניכיים מתחיל בהסרת אבנית ובלימוד של צחצוח שיניים יעיל

היי, רציתי לברר האם לנטורטפתיה יש טיפול לדלקת חניכיים ושיפור נסיגת חניכיים? תודה.

יש לך את היוביקווינול של סולגאר. אני יודעת שבין היתר, נטילה שלו משפרת דלקות חניכיים. לזה התכוונת?

שלום דרורה, הטיפול באמצעות הנטורופתיה בדלקות חניכיים יטפל בשורש הבעיה, כלומר, יש לברר מה הסיבה לדלקת חניכיים אצלך. הטיפול יהיה באמצעות תזונה מתאימה, המלצה לתוספי מזון כמו למשל, COQ10 מטפל בדלקות חניכיים, ניתן להשתמש בשמנים אתריים בגירגור.. ראשית יש לערוך בירור ממה נובעת הדלקת והאם ישנם תסמינים נוספים מקבילים. בהצלחה!