חבלה בשיניים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

רפואת שיניים: מה עושים בחירום?

כל מי שמצא את עצמו עם כאב שיניים באמצע הלילה מכיר את תחושת חוסר האונים. רפואת החירום לשיניים היא תחום מוזנח, עם שתי מרפאות חירום בלבד באזור המרכז בחדרי המיון של בתי החולים בארץ ישנם רופאים שנותנים מענה כמעט לכל סוגי הפציעות, המחלות והמצבים הרפואיים המחייבים טיפול. אבל בין מגוון המצבים המטופלים בולט בהעדרו תחום רפואת השיניים. אמנם ניתן להזעיק לחדר המיון כונן פה ולסת במידת הצורך, אולם כונן כזה מוזעק רק במקרה של תאונה שגרמה לפגיעה קשה בפניו ובלסתו של המטופל ולא במצבי חירום "רגילים". אז מה עושים כאשר ישנו מצב חירום הקשור בשיניים? פונים למרפאת שיניים המתמחה בטיפולי חירום. ביקשנו מד"ר דורון פדהצור, שמנהל שתי מרפאות חירום לרפואת שיניים, לספר קצת על שיטות העבודה ועל המקרים שמגיעים למרפאות הללו. לאן מומלץ לפנות במקרה של חבלה בשיניים? (אילוסטרציה shutterstock) למה צריך רפואת חירום גם בתחום של רפואת...
ללמוד עוד על חבלה בשיניים
טיפול שורש: לעקור את הפחד-תמונה

טיפול שורש נחשב טיפול בלתי נעים ורבים חוששים ממנו. כדי לברר...

מאת: מערכת zap...
26/03/2014
מצבי חירום ברפואת שיניים-תמונה

מרפאת חירום ברפואת שיניים היא מרפאת שיניים רגילה המעניקה...

מאת: ד"ר יורם הוד
15/09/2019
טיפול בשיניים שבורות ושיקום הפה-תמונה

שן יכולה להישבר כתוצאה מטראומה או תהליכי הרס כרוניים....

מאת: ~~ד"ר דן...
14/06/2010
מדריך: הכל על שיני חלב-תמונה

מדוע נושרות שיני החלב - ומתי הן אמורות להתחלף? מדוע חשוב...

מאת: פרופ'...
28/07/2015
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לחבלה בשיניים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

חבלה בשיניים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום וברכה , בתי בת השנתיים וחצי נפלה על השיניים הקדמיות כתוצאה מכך השיניים נכנסו לה לחניכיים . כרגע בתקופת הקורונה שאין רופאי שיניים רציתי לדעת מה לעשות ? הבנתי מההנחיות לשחרור מהבית חולים לפנות לרופא בהקדם לצילומים . בנוסף רציתי לדעת : האם השיניים לא יחזרו לקדמותם ? האם צרייך לחכות לשיניים הקבועות ? מה עם השיניים שנמצאות כבר בתוך החניכיים ?האם הם יכולים לגרום לזיהום ולנזק בלתי הפיך ? אשמח למענה בהקדם תודה על הפורום מצ"ב תמונות של השיניים ..

בהרבה מאד מקרים, חבלה מסוג זה גורמת לנזק לעצב של השיניים שנפגעו. יתכן והן תבקענה שוב ויתכן ולא. לכל קופת חולים יש בכל מחוז מרפאת שיניים חרום. נסו לברר היכן מרפאת החירום אליה אתם משתייכים ופנו לבדיקה וצילום

שלום , התחלתי תהליך של גמילה מסחריות לפני שבועיים ועכשיו אני לוקחת "ניקוטינל מסטיק" (מסטיק שיש בו ניקוטין)כל פעם שיש לי חשק לסיגריה, רציתי לדעת האם המסטיק גם עושה נזק בשיניים כמו הסיגריות בגלל שיש בו ניקוטין ?או שזה לא עושה נזק בשיניים , תודה רבה ויום טוב.

המסטיק לא עושה שום נזק לשיניים

שלום רב. אשמח לקבל המלצה על משחה שאפשר לשים בשיניים כאשר ילד מקבל מכה והשן מעט זזה .משחה על מנת לחטא המקום שלא יכנסו חיידיקים עד שהשן תחזור למקום.

בדרך כלל לאחר חבלה בשן כדאי לראות רופא שיניים לילדים ליעוץ. נוזל החיטוי הוא כלורהקסידין שנחן למצוא בבית מרקחת

לא הלכתי לרופא שיניים כבר 5 שנים אחרי שכל פעם רופאים עשו לי נזק בשיניים, עם סתימות שנפלו ונשברו וכו'. אני רוצה לטפל בבעיה שיש לי, כנראה טיפול שורש, ולא יודע אל מי לפנות. יש לי ביטוח של הראל. האוכל לקבל המלצה על אחד מהרופאים בהסדר בכפר סבא, ברעננה או הוד השרון? תודה! אלו הרופאים: דר' אללוף אלכסנדר דר' דבורי שלמה דר' ווליצקי אנריקה דר' זיקר ירון דר' יעקבי אירית מרפאת דר פורן סיגלית מרפאת פ.ר. דנטל אסטטיק בעמ מרפאת שיניים נגה כפר סבא דר' מרקוביץ יצחק דר' מרקוביץ פלורטה דר' משנה ורנשטין רחל דר' סלצובסקי ליליאנה דר' סמבן קרינה דר' פסקובסקי קלאודיה דר' צנגר ניר דר' קאופמן בועז דר' רודריג אירית הלה הוד השרון עמיר שוורץ דר' קאופמן הלנה דר' אברך טובה דר' גבלינגר אילן דר' דבקרוב ירון דר' הולדר יצחק דר' הכהן יצחק ושלומית דר' טל ישראל מרפאת דנטין רעננה מרפאת דר סידני דב דר' פדר יהודית דר' פטש יעקב דר' קרוטיק מוניקה אנא אשמח לעזרה. אני דוחה את זה שוב ושוב ובקרוב יש לי נסיעה ללימודים בחו"ל ואז זה אבוד, החשש מנפילה על עוד רופא לא מוצלח ממש מרתיעה אותי מללכת ולטפל בכאבים.

אינני מכיר אף אחד מהרשימה שצרפת

מצטרף לבקשה, יש אולי אפשרות לברר על רופאי השיניים שברשימה?