חבלה בשיניים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

רפואת שיניים: מה עושים בחירום?

כל מי שמצא את עצמו עם כאב שיניים באמצע הלילה מכיר את תחושת חוסר האונים. רפואת החירום לשיניים היא תחום מוזנח, עם שתי מרפאות חירום בלבד באזור המרכז בחדרי המיון של בתי החולים בארץ ישנם רופאים שנותנים מענה כמעט לכל סוגי הפציעות, המחלות והמצבים הרפואיים המחייבים טיפול. אבל בין מגוון המצבים המטופלים בולט בהעדרו תחום רפואת השיניים. אמנם ניתן להזעיק לחדר המיון כונן פה ולסת במידת הצורך, אולם כונן כזה מוזעק רק במקרה של תאונה שגרמה לפגיעה קשה בפניו ובלסתו של המטופל ולא במצבי חירום "רגילים". אז מה עושים כאשר ישנו מצב חירום הקשור בשיניים? פונים למרפאת שיניים המתמחה בטיפולי חירום. ביקשנו מד"ר דורון פדהצור, שמנהל שתי מרפאות חירום לרפואת שיניים, לספר קצת על שיטות העבודה ועל המקרים שמגיעים למרפאות הללו. לאן מומלץ לפנות במקרה של חבלה בשיניים? (אילוסטרציה shutterstock) למה צריך רפואת חירום גם בתחום של רפואת...
ללמוד עוד על חבלה בשיניים
מצבי חירום ברפואת שיניים-תמונה

מרפאת חירום ברפואת שיניים היא מרפאת שיניים רגילה המעניקה...

מאת: ד"ר יורם הוד
15/09/2019
טיפול שורש: לעקור את הפחד-תמונה

טיפול שורש נחשב טיפול בלתי נעים ורבים חוששים ממנו. כדי לברר...

מאת: מערכת zap...
26/03/2014
טיפול בשיניים שבורות ושיקום הפה-תמונה

שן יכולה להישבר כתוצאה מטראומה או תהליכי הרס כרוניים....

מאת: ~~ד"ר דן...
14/06/2010
מדריך: הכל על שיני חלב-תמונה

מדוע נושרות שיני החלב - ומתי הן אמורות להתחלף? מדוע חשוב...

מאת: פרופ'...
28/07/2015
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לחבלה בשיניים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

חבלה בשיניים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום , התחלתי תהליך של גמילה מסחריות לפני שבועיים ועכשיו אני לוקחת "ניקוטינל מסטיק" (מסטיק שיש בו ניקוטין)כל פעם שיש לי חשק לסיגריה, רציתי לדעת האם המסטיק גם עושה נזק בשיניים כמו הסיגריות בגלל שיש בו ניקוטין ?או שזה לא עושה נזק בשיניים , תודה רבה ויום טוב.

המסטיק לא עושה שום נזק לשיניים

שלום רב. אשמח לקבל המלצה על משחה שאפשר לשים בשיניים כאשר ילד מקבל מכה והשן מעט זזה .משחה על מנת לחטא המקום שלא יכנסו חיידיקים עד שהשן תחזור למקום.

בדרך כלל לאחר חבלה בשן כדאי לראות רופא שיניים לילדים ליעוץ. נוזל החיטוי הוא כלורהקסידין שנחן למצוא בבית מרקחת

לא הלכתי לרופא שיניים כבר 5 שנים אחרי שכל פעם רופאים עשו לי נזק בשיניים, עם סתימות שנפלו ונשברו וכו'. אני רוצה לטפל בבעיה שיש לי, כנראה טיפול שורש, ולא יודע אל מי לפנות. יש לי ביטוח של הראל. האוכל לקבל המלצה על אחד מהרופאים בהסדר בכפר סבא, ברעננה או הוד השרון? תודה! אלו הרופאים: דר' אללוף אלכסנדר דר' דבורי שלמה דר' ווליצקי אנריקה דר' זיקר ירון דר' יעקבי אירית מרפאת דר פורן סיגלית מרפאת פ.ר. דנטל אסטטיק בעמ מרפאת שיניים נגה כפר סבא דר' מרקוביץ יצחק דר' מרקוביץ פלורטה דר' משנה ורנשטין רחל דר' סלצובסקי ליליאנה דר' סמבן קרינה דר' פסקובסקי קלאודיה דר' צנגר ניר דר' קאופמן בועז דר' רודריג אירית הלה הוד השרון עמיר שוורץ דר' קאופמן הלנה דר' אברך טובה דר' גבלינגר אילן דר' דבקרוב ירון דר' הולדר יצחק דר' הכהן יצחק ושלומית דר' טל ישראל מרפאת דנטין רעננה מרפאת דר סידני דב דר' פדר יהודית דר' פטש יעקב דר' קרוטיק מוניקה אנא אשמח לעזרה. אני דוחה את זה שוב ושוב ובקרוב יש לי נסיעה ללימודים בחו"ל ואז זה אבוד, החשש מנפילה על עוד רופא לא מוצלח ממש מרתיעה אותי מללכת ולטפל בכאבים.

אינני מכיר אף אחד מהרשימה שצרפת

מצטרף לבקשה, יש אולי אפשרות לברר על רופאי השיניים שברשימה?

שלום בן 27 יש לי גשר כבר שנתיים והייתי ממש לקראת תור לקיבוע.. אך המזל לא שיחק לטובתי , לצערי החלקתי ונפלתי על הפנים והשן הקדמית העליוניה זזה ממש בקטנה כלפי פנים. פניתי לאורטודנט שלי שעשה לי צילום על השן כדי לוודא שאין שבר בשורש ואכן לא היה. כעת הוא אמר שצריך להמתין 3 חודשים בלי לגעת בכלום. האם כך צריך לנהוג? בנוסף כעת הבחנתי שהתריס בקוביה על השן הזו לא סגורה . האורטודנט אמר שלא נורא וכרגע עדיף לא לגעת ולסגור כי זה יפעיל עליה לחץ. בנוסף אמר לי שיכול להיות שעוד כמה שנים בעקבות המכה יהיה לי אפור בשן. איך ניתן יהיה לתקן זאת אם זה באמת יקרה?

שלום נתנאל אכן רצוי להמתין מספר חודשים לפני שמפעילים כח על השיניים. כמו כן ככול שיעבור הזמן והשן לא תשנה צבע סימן שהשן מתאוששת, אולם לעיתים קורה שאחרי מספר שנים השן מאפירה וצריך לעשות טיפול שורש. לא ניתן למנוע זאת אולם ניתן לטפל במידה והשינוי יתרחש. נקווה לטוב. בברכה ד"ר צור