מצבי חירום ברפואת שיניים

(2)
לדרג
תוכן מקודם

מרפאת חירום ברפואת שיניים היא מרפאת שיניים רגילה המעניקה מענה לבעיות דחופות ומטרידות, גם בשעות שבהן מרפאות אחרות סגורות, בסופי שבוע ובחגים

רופא שיניים
03-5337733

כל מי שסבל אי פעם מכאב שיניים חד יודע שמדובר בתענוג מפוקפק למדיי. בעיקר כשהסיטואציה מתרחשת באמצע הלילה או בסופ"ש . הפתרון הזמין ביותר הוא לגשת למרפאת שיניים המעניקה מענה לבעיות חירום.

 נועד בראש ובראשונה לפתור הבעיה ולהקל על המתלונן. צילום: שאטרסטוק

מהו מצב חירום ברפואת שיניים?

מצב חירום הוא מצב שבו מישהו זקוק לעזרה מיידית בפתרון בעיה שהתעוררה בשיניו. טיפול עזרה ראשונה נועד בראש ובראשונה לפתור הבעיה ולהקל על המתלונן. המשך הטיפול יכול להיעשות באותה המרפאה בשעות הפעילות הרגילות שלה.

אילו מצבי חירום שכיחים ניתן למנות?

  1. כאב שיניים חריף.
  2. חבלה בשיניים (בדרך כלל מדובר בחבלה בשיניים קדמיות בקרב ילדים שנחבלו בפניהם).
  3. נפילת כתר או גשר המובילה להפרעה אסתטית ותפקודית.
  4. השתחררות קיבוע של השיניים או של התקן ליישור שיניים, שמאד מפריע ודוקר בפה.
  5. בעת הופעת כאב פתאומי עקב טיפול שורש, ובהנחה שלא מצליחים להשיג הרופא המטפל.

 מה עושים כדי להימנע מהצורך בטיפול חירום?

הכלל החשוב ביותר בשמירה על בריאות השיניים הוא להקפיד על מעקב קבוע וסדיר אצל רופא השיניים. כמו כן, חשוב להקפיד להגיע כל חצי שנה למרפאת השיניים לביקורת ולניקוי אבנית, ולצחצח שיניים פעמיים ביום. והחשוב ביותר - לא להזניח! תתפלאו, אבל ברוב המקרים הזנחה היא הגורם מספר אחת להתפתחות בעיות שיניים קשות.

הקפדה על בדיקת שיניים תקופתית אצל רופא השיניים אחת לשנה. צילום: שאטרסטוק

לסיכום: כאבי שיניים חזקים ומצבים שונים, לעיתים מחייבים טיפול דחוף ומקצועי אצל רופא שיניים. כיום ניתן לגשת למרפאות שיניים הפועלות במתכונת חירום גם בסופי שבוע וגם בשעות פחות מקובלות. שמירה על היגיינת הפה והקפדה על בדיקת שיניים תקופתית אצל רופא השיניים אחת לשנה, יסייעו לצמצם את הסיכוי להגיע למצבים המחייבים טיפול דחוף.

ד"ר יורם הוד, הוא רופא שיניים ותיק בוגר האוניברסיטה העברית בירושלים.

  • צור קשר
ד"ר יורם הוד
שדות שמסומנים בכוכבית הם חובה
חשוב לדעת: לאחר מילוי הטופס פרטיך יועברו למרכז השירות של Zap Doctors ומשם לרופאים. לעיתים רחוקות לא נוכל להעביר את הבקשה, או שהיא תועבר באיחור. לכן, בכל מקרה של בעיה דחופה אנו ממליצים להתייעץ עם רופאים בקופ"ח או בבי"ח ולהימנע ממילוי פרטים אישיים, רגישים או חסויים בטופס.
רוצה לדרג?
זה יעזור לכל מי שייחפש מידע רפואי על התחום

עוד בתחום