חבלה בשיניים קבועות: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

שיני ילדים: המדריך המלא

כל הכללים לטיפול ומניעה של בעיות בשיניים מבקיעת השן הראשונה ועד לגיל ההתבגרות. כך תשמרו על בריאות השיניים של ילדיכם השמירה על בריאות השיניים מתחילה בפועל עם בקיעת השן הראשונה ואף מושפעת עוד קודם לכן מתזונת האם בתקופת ההיריון. לכל תקופת גיל הינקות, הילדות והנעורים - כללים משלה שכדאי לאמץ על מנת שהשיניים יתפתחו היטב, מבלי להיקלע לטיפולים מסובכים, הכרוכים בסבל ובהוצאות כספיות. 0-3 שנים, בקיעת השיניים:השיניים הראשוניות מתחילות להיווצר בלסתות העובר החל בחודש הרביעי להריון, וכשהתינוק נולד כבר חבויים בתוך הלסת 20 נבטים של שיניים ראשוניות. השיניים הקבועות מתחילות להסתייד עם הלידה. חשוב לזכור: התזונה הטובה עליה מקפידה האם בתקופת ההיריון היא שתספק לתינוק את התנאים להיווצרות שיניים תקינות. תהליך בקיעת השיניים הראשוניות: בממוצע בקיעת השיניים הראשוניות, שאנו נוטים לכנות "שיני חלב" בגלל צבען הלבן והתזונה...
ללמוד עוד על חבלה בשיניים קבועות
שיני ילדים: המדריך המלא-תמונה

כל הכללים לטיפול ומניעה של בעיות בשיניים מבקיעת השן הראשונה...

מאת: ד"ר חיים גת
09/05/2012
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לחבלה בשיניים קבועות?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

חבלה בשיניים קבועות: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

בת 9 נחבלה בשן 11 קבועה שנשלפה עד בערך כשליש עד חצי ממקומה,הוחזרה למקומה תוך שעה וחצי ונעשה קיבוע ע"י חוט-מתכת. האם חובה לעשות טיפול שורש במקרה כזה או שיש סיכוי להציל את השן ללא טיפול שורש?

קשה לי להגיד בלי לבדוק את הילדה וצילום אבל בעיקרון אני ממליצה במקרים כל כך קשים של חבלות קשות רופא שיניים מומחה לילדים בלבד הוא יודע לבצע את האבחנה מתי צריך ומתי ניתן להמתין עם הטיפול שורש בכל מקרה גם טיפול שורש זה לא סוף העולם ואחרי חבלה כל כך קשה טיפול השורש יכול להציל את השן

תודה על התייחסות כו מהירה ועצה.

שלום, בני בן 8 נפל על 2 שיניו הקדמיות העליונות יש נפיחות באזור החניכיים ודימום קל מסביב ל-2 השיניים. בשן אחת יש גם שבר קטן בכותרת. פנינו מייד למרפאת שיניים שבהסכם עם משרד החינוך - לא צילמו, אמרו שיש ניידות אבל היא קלה ואין צורך לקבע ( אני רוצה לציין שהשיניים נראות במקומן כמו קודם) אם יחמיר יקבעו בעוד שבוע, נתנו לי מוקסיפן וכלכלה רכה. בעוד שבוע יעשו השלמה לחלק השבור. שאלותי: אני חושש כי הניידות תחמיר - האם לא כדאי לקבע בכל מקרה מראש להקדים תרופה למכה? האם לא כדאי לצלם? יש משהו נוסף לעשות? רופא השיניים שלי הציע לי למרוח מסביב לשן ג'ל קורסודיל כדי שלא יזדהם? מתאים לילדים?

אם מחליטים לא לקבע מיד , אחרי שבוע אין טעם לקבע, ולא תמיד יש צורך בקיבוע. לגבי צילום מומלץ כן לצלם מומלץ היגיינה טובה מאד במקום וניתן למרוח גל קורסודיל למנוע זיהום מה שחשוב מאד הוא מעקב קליני ורנטגני על השיניים.