פעוטה בת שנה ו8 חודשים הישנה תוך כדי הנקה

דיון מתוך פורום  ייעוץ שינה לתינוקות

05/03/2019 | 09:45 | מאת: טלי

טלי שלום, בתי בת השנה ו8 חודשים במשך כל הזמן סירבה לקחת מוצץ, ולא אוהבת בקבוק במיוחד. היא נרדמת במשפחתון בקלות ללא כל חפץ לעזרה בהירדמות. בבית במהלך הזמן התפתח דפוס בו היא נרדמת בלילה תוך כדי הנקה, ומתעוררת מספר פעמים בלילה ומבקשת הנקה כדי להירדם שוב. תחליפים כגון מוצץ או בקבוק היא לא רוצה ולא נראה שעונים לה על צורך זה. כיום אני היא ישנה במיטה של 'גדולים' ואני מוצאת עצמי, מתוך העייפות, פעמים רבות ישנה איתה במיטה. אני מעוניינת להמשיך להניק אותה עוד זמן מה, אך הייתי רוצה שתפתח דפוס שינה ללא הנקה, ואני חוששת מה יהיה בנוגע לשינה כאשר תיגמל מהנקה. אשמח לעזרתך! תודה רבה. טלי

לקריאה נוספת והעמקה

את אומרת שכרגע את עדיין מעוניינת להניק אותה עוד זמן מה לכן כרגע אין הרבה מה לעשות. את כן יכולה אולי לישון איתה אבל לסרב להניק אותה בלילה ולהסביר לה שבלילה אין יותר. את חייבת להבין שהיא תתלונן על מצב זה כי היא כן רוצה וזה שינוי מבחינתה ומה שחשוב זה לא להשבר וכן לתת לה כי אז היא מתבלבלת.

06/03/2019 | 19:30 | מאת: טלי

האם זה לא יבלבל אותה מידיי שביום כן ובלילה לא? ואם אני מחליטה בכל זאת להמשיך להניק בלילה- האם את חושבת שיהיה לה קשה במיוחד כאשר אפסיק לגמרי, נגיד בגיל שנתיים או שנתיים וחצי?

כמו שהיא יודעת להפריד בין מה שגננת נותנת ומה שהורה נותן היא יכולה ללמוד שיש חחב ביום ובלילה ישנים.... ההמלצה היא לא לתת תחליף. אין לה צורך במזון או שתיה בלילה ואין בעיה שתישן לילה שלם בגילה... בדרך כלל הטמעת שינוי ב3 ימים (לילות) לאחר שלא תניקי אותה בלילה היא גם תפסיק להתעורר לזה בלילה.

מנהל פורום ייעוץ שינה לתינוקות