דרכי טיפול - וריקוצלה רמה 2

דיון מתוך פורום  וריקוצלה דליות בוורידי האשכים

21/11/2014 | 18:22 | מאת: יובל

שלום אני בן 24, אובחנה אצלי וריקוצלה רמה 2 (כאבים בצד שמאל של האשכים). עשיתי בדיקת זרע, והאורולוג שהיתי אצלו אמר שהבדיקה יחסית גבולית מאוד, ובשביל להעלים את הכאב שקיים כבר זמן רב, הוא ממליץ על ניתוח - צינתור. (קשירת וריד כלשהו..) רציתי לדעת מה הן דרכי הטיפול שיש, ומה הכי טוב עם אחוזי הצלחה הכי גבוהים בלי בעיות חוזרות בעתיד ? (אשמח לרשימת כל האפשרויות) וחייבים ניתוח ? אני קצת חושש מניתוחים... תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אכן הצגת את הסוגיה הייטב: השאלה הראשונה - האם נדרש טיפול. אם כן - השאלה השניה היא באיזו שיטה. כל הטיפולים מבוססים על עיקרון פשוט זהה - סגירת הורידים שאינם תקינים. ניתן לסגור את הורידים בניתוח או בצינתור. ניתוח - חתך עד לורידים וקשירתם. צינתור - כניסה למערכת הורידים דרך הצוואר או המפשעה, מעבר לאורך הורידים עד להגעה לורידי האשך וסגירתם. ישנם מספר סוגי ניתוחים ומספר סוגי צינתורים. יתרונם של הצינתורים הוא במיוחד כאשר הם חוסכים ניתוחים גדולים שההחלמה מהם קשה. למשל - צינתור לב חוסך ניתוח לב עם פתיחת בית החזה. צינתור מח חוסך ניתוח מח גדול. בניתוחי וריקוצל, כאשר הצלקת היא באורך 2-3 ס"מ והולכים הביתה לאחר מספר שעות - צריך להתמקד ביתרונות ובחסרונות של כל השיטות ולא לפסול על הסף ניתוח. שיטות הניתוח העיקריות - קשירת ורידי האשך. קשירה גבוהה פתוחה קשירה גבוהה לפרוסקופית קשירה מפשעתית ללא הגדלה קשירה מפשעתית עם הגדלת משקפיים מגדילות קשירה מפשעתית מיקרו-כירורגית עם הגדלת מיקרוסקופ קשירה תת מפשעתית מיקרו-כירורגית עם הגדלת מיקרוסקופ - השיטה המתקדמת יותר שהיא השיטה העיקרית המבוצעת על ידי רופאים העוסקים באופן ספציפי בפוריות הגבר בארץ ובעולם. למד את הנושא, קרא על השיטות השונות ויהיה לך קל יותר להחליט. תוכל לקרוא על הנושא גם באתר שלי: www.doctal.co.il בהצלחה בטיפול, ד"ר רענן טל

23/11/2014 | 10:32 | מאת: יובל

השיטה הכי מומלצת מכל הבחינות: לטווח הארוך, עם אחוזי ההצלחה הכי גבוהים, הבעיה לא חוזרת, שיקום קצר וכו'. כמו כן יצא לי לשמוע על שיטת גת-גורן, איך היא ? הבנתי שהיא ללא הרדמה מלאה כלל. (מה שמרתיע אותי מהניתוחים האחרים) ורציתי גם לשאול - כמה זמן אישפוז אם יש ושיקום לאחר הניתוח? ועד הניתוח ואחרי אפשר לעשות ספורט ולקיים אורך חיים רגיל ?

מנהל פורום וריקוצלה דליות בוורידי האשכים