פזילה לפתע בגיל מבוגר?

דיון מתוך פורום  פזילה ועין עצלה

06/10/2017 | 22:25 | מאת: יעל

שלום ושנה טובה. אני בת 40 מרכיבה משקפיים מגיל 3 עקב קוצר ראיה וצילנדר. בערך מגיל 15 אני עם עדשות מגע קשות וקבועות. לפני כשנה החלפתי להחליף עדשות מגע כי לא היו נוחות בעין והגיע הזמן להחליף לחדשות. נראה לי גם שהמספר גדל. מה שהיה מוזר שראיתי לא טוב מקרוב אבל ממש מקרוב ( לא מרחק קריאה) בעדשות ומנגד שהסרתי אותן ראיתי. כשהחלפתי את עדשות המגע לחדשות החלו בעיות שממש לא יכולתי לראות טוב מספרים קטנים ( אני עובדת עם דפי בנק) רציתי לשאול למה כשמרכיבים עדשות לא רואים טוב מקרוב? האם זה כי אני סובלת מרוחק ראיה? האופטומטריסט וזה כבר שנה משחק לי עם המספרים מסדר שאראה עם עין מקרוב ועם עין שניה מרחוק? האם זה תקין? לאחרונה חודש שלם היו לי כאבי ראש מגרנה עם בחילות וקיבלתי ימי מחלה. קיבלתי הפניה לרופא עיניים ונוירולוג. רופא עיניים לא מצא דבר. והאופטומטריסט הסביר לי למה כאבי ראש. והוא אמר שאני פוזלת. הייתכן? אלה אחרונה האם סידור מספר שכזה עין רואה מקרוב ולא מרחוק ועין שנייה להפך אגב עדיין המספר לא טוב גורם לכאבי ראש ובחילות? והאם זה מה שגורם לפזילה כי קשה לי למקד? תודה וסליחה על האורך.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יעל! בסביבות גיל 40 מתחילה פרסביופיה, שזה רוחק ראייה וקושי לראות מקרוב. הגברת תאורה וגם הרחקת דף הקריאה יכולים לעזור. אך, בעיקרון צריך משקפי מולטיפוקל או לחילופין משקפי קריאה. במרכיבי עדשות מגע רוחק הראייה מפריע מוקדם יותר. יש עדשות מגע מולטיפוקל (כמו -CIBA). יש אנשים שמסתדרים עם תיקון של עין אחת לרחוק ושנייה לקרוב. אך,חוסר תיקון מתאים יכול לגרום לפזילה. כל טוב! ד"ר יגב רונית

09/10/2017 | 22:01 | מאת: יעל

תודה ד"ר. אבל אני רואה בלי העדשות מקרוב ולא צריכה להרחיק שום דף. רק כשאני שמה אותן קשה לי ואני רואה את הקרוב מטושטש. לנושא אחר: מדוע מי שמרכיב עדשות רוחק ראיה מופיע מוקדם יותר? ותודה שאמרת שתיקון מתאים בין עין אחת קרוב לשניה לרחוק יכול לגרום לפזילה כי ממש נלחצתי שאני פוזלת.

מנהלי פורום פזילה ועין עצלה