עדשות מולטיפוקל: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

המדריך השלם לרכישת עדשות מולטיפוקליות

חגגתם יומולדת 40 לאחרונה? מזל טוב! ייתכן שבקרוב תזדקקו למשקפיים. החדשות הטובות: כיום ניתן לרכוש עדשות מולטיפוקליות, המסייעות בו זמנית גם לראייה מרחוק וגם לקריאה. איך תבחרו את העדשות המתאימות ביותר עבורכם? מדריך מקיף האם קריאת שורות אלה דורשת מכם להתרחק ממסך? להגדיל את הפונט? להוריד משקפיים? האם אתם דומעים בעת קריאתן? ואולי אתם סובלים מכאבי ראש לאחר יום עבודה במשרד? ובכן, אם עניתם בחיוב על חלק מהשאלות האלה, ייתכן שאתם זקוקים למשקפיים. וודאי נתקלתם במונח "מולטיפוקל", אבל מה זה אומר בדיוק? הנה כל מה שחשוב לדעת על העדשות החכמות.   מה זה "מולטיפוקל"? מדובר בעדשות משקפיים, חכמות ויעילות, נקיות ללא קווי הפרדה על העדשה, המעניקות פתרון אופטי למספר טווחי ראייה:  לראייה מרחוק (כמו למשל בעת נהיגה או צפייה בטלוויזיה), לראיה בתחום הביניים, (למשל בעת שימוש במחשב הממוקם עד מרחק של מטר וחצי), או לשם פעולות כגון שימוש בפלאפון, באייפוד או לטובת קריאה מטווח של 35-45 ס"מ. היתרון המשמעותי של עדשות אלה, נובע מכך...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לעדשות מולטיפוקל

רפואת עיניים - תמונת המחשה
רפואת עיניים לפני עשרות שנים, עיניים תותבות נראו מלאכותיות ובלתי טבעיות. כיום, בזכות השימוש בטכנולוג...
אסטיגמציה - תמונת המחשה
אסטיגמציה עדשת משקפיים כוללת "מספר" ו"צילינדר" לתיקון אסטיגמציה - ליקוי ראייה הגורם לראייה מטושטש...
ללמוד עוד על עדשות מולטיפוקל
ניתוח קטרקט והחלפת עדשות העין: המדריך המלא-תמונה

בניתוח קטרקט מחליפים את העדשה התוך עינית העכורה בעדשה...

מאת:~~כרמית פרי...
15/01/2015
ניתוח לייזר: פתרון מרחיק ראות-תמונה

מרכיבים עדשות מגע או משקפיים? המספר שוב גדל, כמו בכל שנה?...

מאת: המרכז הרפואי...
22/11/2018
המדריך השלם לרכישת עדשות מולטיפוקליות-תמונה

חגגתם יומולדת 40 לאחרונה? מזל טוב! ייתכן שבקרוב תזדקקו...

מאת: אופטיקה מני...
23/10/2018
מולטיפוקל: העדשה הנסיכה-תמונה

עדשות מולטיפוקל, עדשות עם מוקד משתנה, מותאם לכל מצב, משפרות...

מאת: מערכת zap...
08/07/2013
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לעדשות מולטיפוקל?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

עדשות מולטיפוקל: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, האם עדשות משקפיים מולטיפוקל שנמסרו ללקוח והתברר כי הן לא תקינות כמו מספר לא תקין (האופטומטריסט לא בצע בדיקה תקינה), עובי עדשה לא בהתאם לציפיות (הוזמנה עדשה דקה בעובי 1.7 אך לא הוסבר במעמד בחירת המסגרת שככל שהקוטר של המסגרת גדול העדשה תהיה עבה בקצה למרות שהוזמנה עדשה דקה) וכו׳ - האם ניתן להשתמש באותה עדשה, כלומר לתקן את המספר ו/או להתאימה למסגרת אחרת או שלא?

שלום גולד, הבעיה בהעברת עדשות מולטיפוקליות היא שכאשר נלקחות המדידות למיקום המוקדים בעדשה הן מתבצעות בהתאם לפנים ולמסגרת שנבחרה. אם מעבירים את העדשות עם הפרמטרים של מסגרת אחת למסגרת שונה בצורה ובגודל, ברוב המקרים ההתאמה לא תהיה מדויקת.

שלום רב, אני מרכיבה משקפים מזה שנים רבות בעבר הלכתי גם עם עדשות יומיות. לאחרונה עלה לי המספר, נוסף צילינדר ובבדיקה נמסר לי כי ההמלצה על משקפיים עם עדשה דיגיטלית. כאשר ניסית את העדשות מגע המולטיפוקל לא הצלחתי להגיע לראיה מיטבית והוצע לי לחזור לעדשות מגע רגילות עם תוספת משקפי ראיה לקרוב. כיצד יתכן שעם משקפים רגילות לא דיגיטליות אני רואה טוב ואילו עם עדשות הראה לקרוב השתבשה פתאום?! האם באמת לאור הגיל 45 והמספר 6 וצילינדר 1.5 ההמלצה למשקפיים עם עדשה דיגיטלית? והאם באמת הדרך היחידה ללכת עם עדשות מגע זה בשילוב משקפיים לקרוב? אודה לעזרה.

שלום אופיר, לאחר גיל 45 מופיע הצורך בתוספת לקריאה, אנשים שמרכיבים משקפים למרחק לרוב יצטרכו תוספת של משקפי קריאה לקרוב. הפתרונות האפשריים הם: שני זוגות משקפים- רחוק וקרוב, עדשות מולטיפוקליות אשר מאפשרות ראיה מרחוק, טווח ביניים(מחשב) וקרוב, עדשות מגע מולטיפוקליות, עדשות מגע עם מספר לרחוק + משקפי קריאה או עדשות מגע עם מספר לקריאה + משקפים למרחק. עדשות מגע מולטיפוקליות הן פתרון נוח וטוב אך לרוב לא יתנו ראייה של 100% למרחק ו/או לקריאה.

שלום רב, אני צריכה להחליף את משקפי המולטיפוקל, כי השתנה לי המספר. האם עדשות גדולות לא מומלצות למולטיפוקל? יעוות אולי הראיה, או יגדילו העיניים? תודה רבה

שלום מילי, זה תלוי בסוג עדשת המולטיפוקל שתבחרי. ככל שהעדשה תהיה מתקדמת יותר העיוותים ימצאו בפריפריה וכך פחות יורגשו.

אני שנים מרכיבה עדשות למרחק , 3/4 עם צינלדר 1.5 . עכשיו גם ראייתי מקרוב לא טובה, מס 1. בחנות אמרו שאין עדשות מולטיפוקל לצילינדר כזה גבוה. האם נכון??

שלום, ישנן חברות שמייצרות עדשות עם צילינדרים גבוהים (ו -1.50 צילינדר לא נחשב גבוה)