נגישות
נגישות

אמלודיפין - טשטוש ראיה

דיון מתוך פורום  תופעות לוואי בטיפול התרופתי

30/03/2019 | 01:58 | מאת: אורי

שלום התחלתי לקחת אמלודיפין 5 מ"ג לפני כשבועיים. בימים האחרונים החלה תופעה פתאומית של טשטוש קל בראיה. שם לב בעיקר כשאני מנסה לקרוא טקסט ממסך המחשב.אם אני צריך לתאר את ההפרעה: אני רואה את הטקסט מעט מרוח, או שיש סביבו הילה או שיש לי קושי להתמקד בטקסט. ראיתי שקיימת בעלון התרופה תופעת לוואי של ראיה כפולה / הפרעות בראיה. כששאלתי את רופאת המשפחה היא אמרה לאחר בירור שבסביבתה המקצועית לא מוכרת התופעה. כנ"ל אמר גם רופא עיניים שבדק אותי וגם אמר שהוא לא רואה בעיה עינית מעבר לליקוי ראיה באחת העיניים שזה משהוא שכבר ידעתי עליו ודם אך אינני מוצא אותו קשור לתופעה העכשיוית. הייתי אצל אופטמטריסט שעשה לי משקפיים המותאמים למחשב וגם עם המשקפיים אני עדיין רואה בטשטוש.

לקריאה נוספת והעמקה

תרופות ממשפחת חסמי תעלות סידן (קבוצת התרופות אליה משתייכת התרופה amlodipine) עלולות לגרום לטשטוש ראייה ואף לאובדן ראייה חולף. לעיתים, יש צורך בהפסקת תרופה או הפחתת מינון כדי לשפר תופעות לוואי עיניות של תרופות. במידה ולא אותרו גורמים אחרים, המסבירים את טשטוש הראייה, מומלץ לפנות לרופא ולהיוועץ עמו על המשך הטיפול.

מנהל פורום תופעות לוואי בטיפול התרופתי