יבלת שהופיעה בראש הפין

דיון מתוך פורום  רפואת עור - דרמטולוגיה

01/05/2019 | 20:22 | מאת: אייל

נבחנתי אצל רופא עור שטען שהבליטה (חלקה בגוון העור) הינה יבלת ולא חשש לסרטן. ממה נוצרת היבלת? שכן ממה שחיפשתי ברשת הכל מקושר לוירוס הhpv שמועבר ביחסי מין או חיכוך. מאחר ואני בן 17 שטרם התנסה ביחסי מין זה לא יכול להיות המצב. השאלה שלי היא האם יש סיבה נוספת להופעת יבלות בפין? האם יכולות להיעלם לבד ואם לא מה הטיפול? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

יבלות ויראליות נגרמות על ידי וירוסים מקבוצת ה Human Papiloma Virus . הוירוס מועבר על ידי חיכוך, לכן לא בהכרח חייבים לקיים יחסי מין. הטיפול מגוון וכולל תכשירים שונים כגון: - salatac gel הממיס את החומר הקרני של היבלת על ידי חומצה סאליצילית. -תכשיר נוסף מוכר הינו verrucid או verrumal המכילים חומרים הפוגעים בוירוס. הטיפול בתכשירים אלו ממושך ודורש הקפדה יום יומית. אפשרות נוספת שמבוצעת על ידי רופא עור היא הקפאה בחנקן נוזלי: בטיפול זה היבלת נושרת כעבור מספר ימים, אך ביבלות בכפות רגליים דרושים כ 3 טיפולים. במקרים קשים, כאשר אין שיפור תחת טיפולים מקומיים וחנקן נוזלי ניתן לנסות טיפול בלייזר CO2 או במחט חשמלית. בשתי השיטות האלו נדרשת הרדמה מקומית. ניתן למרוח אמלה לפני כן. בהצלחה!

05/05/2019 | 01:01 | מאת: נדחפתי

סליחה שנדחפתי. לאמא שלי יש יבלת כזו בין 2 אצבעות ברגליים. רציתי לשאול 1. האם הוירוס מדבק? 2. האם זה משהו שחוזר על עצמו ( כמו פטריה)? 3. אין טיפול בכדורים? . גם לה נתנו ורומל, ואח"כ הרופא עשה חנקן נוזלי ולא עבר ועכשיו הבנתי ממך שצריך כמה טיפולים..

מנהל פורום רפואת עור - דרמטולוגיה