גסטרוסקופיה בהרדמה מלאה

דיון מתוך פורום  מחלות ריאה

05/04/2020 | 00:32 | מאת: מיכל

שלום, אני בת 38 וכבר 16 שנים שיש לי ריפלוקס ובקע סרעפתי. אני כל השנים לוקחת קבוע נוגדי חומצה פעמיים ביום, כרגע נקסיום. הריפלוקס היה חמור לפי מונומטריה 24 שעות במשך כמה שנים, אך השתפר עם ירידה במשקל. העניין הוא שיש לי אסתמה מאוד קשה, ואני לא קצת לא מאוזנת. הפעם האחרונה שעשיתי גסטרוסקופיה היתה לפני 16 שנים, ומאז לא עשיתי. ידוע לי שחשוב לעשות כי אולי יש לי וושט על שם בארט כבר ושצריך לעשות כל כמה שנים ביוספיה.... קיבלתי לעשות גסטרוסקופיה בהרדמה מלאה לפני 3 שנים, אך לצערי ביטלתי כי האסתמה לא היתה מאוזנת. אשמח לדעת: מה עושים בהרדמה מלאה בבדיקה הזאת ובכלליות בניתוחים עם חולי אסתמה קשים מאוד? והאם לפי דעתך במצב כזה שזה לא ניתוח דחוף, כן אולי עדיף לדחות את בדיקת הגסטרוסקופיה בעוד כמה שנים אם אולי ימצא טיפול שכן יעזור לי, או יגלו משהו חדש. זולאייר לא עזר, והאיזופילים תקינים. תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, כשעושים גסטרוסקופיה בהרדמה יש רופא מרדים שמשגיח על עוצמת ההרדמה ועוזר לרופא הגסטרו בבדיקה. ברוב המקרים אפשר לעשות את הבדיקה גם בחולי אסתמה קשים אם חייבים לעשות. לגבי הצורך ממליץ להתייעץ עם רופא גסטרו.

06/04/2020 | 13:25 | מאת: דוד

אפשרות נוספת היא לעשות את הגסטרוסקופיה בעירנות מלאה ללא טשטוש. בחלק מהמכונים (למשל באיכילוב) יש גם אפשרות לעשות גסטרוסקופיה דרך האף (טרנס נזלית) עם אנדוסקופ דק יותר במקום דרך הפה שאמורה להיות יותר נוחה למטופל, זו שיטה שמקובלת באירופה. אני לא סובל מאסתמה אבל אני סובל מדום נשימה בשינה וכבר עשיתי פעמיים גסטרוסקופיה ופעם אחת קולונוסקופיה בעירנות מלאה בלי שום בעיות.

מנהל פורום מחלות ריאה