נגישות
נגישות

נפיחות בלשון

דיון מתוך פורום  אורתוגנטיה

13/08/2012 | 18:25 | מאת: מורן

שלום, מיום חמישי שעבר יש לי נפיחות בלשון, קצת אדום בקצה וטיפה מעקצץ. כמו כן זה מפריע לי מעט בדיבור וכאילו אין כ"כ מקום בפה אבל לא קשה לנשום או משהו. ארבעה ימים לפני כן לקחתי כדור חדש - סינטרואיד לטיפול בבלוטת התריס (תת פעילות). בגלל הנפיחות נבהלתי והפסקתי את הכדור אבל הנפיחות לא ירדה ועדיין אותה תחושה מוזרה. אני לא מעשנת או משהו. אולי זה לא בגלל הכדור? אולי עקיצה? (יש לנו בבית חתול אז אולי מפרעוש או עכביש/ נמלה?) מי יכול לבדוק אותי- האם רופא אף אוזן גרון או מומחה לכירורגיית פה?(לא ברור לי באיזה תחום אחריות זה). מה לדעתך זה יכול להיות? תודה, מורן

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, השאלה מעניינת משום שיש קשר בין הורמוני בלוטת התריס והגדלת הלשון, אולם לא אחרי כדור אחד ! ממליץ להבדק ראשית אצל הרופא שרשם לך את הטיפול או אצל אנדוקרינולוג. אם נשלל הקשר הנסיבתי לטיפול התרופתי יהיה עליך להבדק במחלקת פה ולסתות עי רופא מומחה לרפואת הפה.

מנהל פורום אורתוגנטיה