שוואנומה וסטיבולרית ותא לחץ

דיון מתוך פורום  רפואה היפרברית וצלילה (טיפול בתא לחץ)

30/04/2020 | 11:45 | מאת: דנה

שלום, בעקבות התחרשות חד צדדית באוזן שמאל וירידה חדה בדיסקרימינציה עברתי בדיקת mri שתוצאותיה הדגימו גידול שוונאומה בגודל 1.3. במקביל נשלחתי לטיפול בתא לחץ ששיפר מעט את הדיסקרימינציה (שהיתה במצב חמור) והסחרחורות (לאחר 20 טיפולים). לאחרונה הרעשים באוזן שמאל החמירו וכעת הם בלתי פוסקים וכך גם המיגרנות.. בהתייעצות עם רופא בתא הלחץ נאמר לי שהשיפור בדיסקרימינציה נובע, ככל הנראה, מהקלה של דלקת שנוצרה סביב הגידול ולכן הומלץ לי להמשיך בטיפולים. במקביל- בהתייעצות עם נוירוכירורג הומלץ לי להימנע מטיפולים בתא לחץ שיכולים לטענתו, לזרז את גדילת הגידול. בנוסף הוא טען שאין כל קשר בין השיפור בדיסקרימינציה לטיפול בתא לחץ, וגם כי הכאבים והרעש מהם אני סובלת אינם קשורים ישירות לגידול. אני מבולבלת כיוון שהתייעצתי עם מספר רופאים וכל רופא אומר משהו אחר.. אשמח ואודה לעצתך האם אכן הטיפול בתא לחץ מסוכן לגידול?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך דנה, לדעתי אין תימוכין מספקים כי טיפול בתא לחץ עוזר ספציפית להרוס או למנוע גידול ה שוונאוומה אך יש מספיק תימוכין מוכחים כי טיפול זה אינו מעודד תאים סרטניים גם לא בגידול זה והטיפול, כללית, אינו מסוכן שיש גידול סרטני, יתכן ההיפך אך עדין ספציפית נושא זה במחקר. הטיפול בתא לחץ עשוי לשפר תופעות בצקת המלוות פגיעה במחסום דם מוח כתוצאה מגידול, עשוי לעכב ולהוריד תופעות דלקתיות ועוד. כתבי במאגרי מידע: HBOT and Cancer

30/04/2020 | 20:20 | מאת: דנה

תודה רבה 🙏🏻 אם הבנתי נכון את תשובתך - ההחמרה בטינטון לאחרונה ( שבהתחלה היתה לזמנים קצרים והפסיקה לחלוטין) ובימים האחרונים חזרה ולא מפסיקה לרגע,+ כאבי הראש והסחרחורות, לא יכולה לנבוע מהטיפולים בתא לחץ?

כללית, טיפול מקצועי בתא לחץ אינו הגורם לטיניטוס וגם לא לכאבי ראש וסחרורות, במקרה הספציפי יתכן והטיניטוס חזר כתוצאה מהפסקת הטיפול בתא הלחץ.

מנהל פורום רפואה היפרברית וצלילה (טיפול בתא לחץ)