שאלות על ראקוטן ואקנגון

דיון מתוך פורום  אקנה, פצעי בגרות

16/01/2014 | 20:31 | מאת: עדינה

שלום רב, אני בחורה בת 27 ולאחרונה סובלת מבעיות אקנה בפנים ומכתמים שנשארים כתוצאה מהאקנה. היו לי בעיות אקנה בתקופת הצבא ולקחתי לתקופה קצרה ראקוטן (הפסקתי כי תפקודי הכבד היו לא בסדר ורופא העור המליץ להפסיק לאחר חודש וחצי של שימוש). התוצאות היו טובות, אך לאחרונה הפצעים חזרו והם ממשיכים לצאת מדי יום. אני מרגישה נורא עם זה, והתייעצתי עם רופאת העור שלי. היא שוב הציעה משחה ואמרתי לה שכבר משחות לא עוזרות לי (השתמשתי לאורך זמן רב בלוקסיד ובנאו מדרול במקביל). כעת, אני שוקלת לחזור לקחת ראקוטן. השאלות שלי הן כאלה: 1. האם ניתן לקחת ראקוטן לתקופה של חודש חודשיים ואם רואים שינוי ניכר אז להפסיק עם השימוש? האם זה יהרוס את התהליך של הטיפול בפצעים? 2. קראתי לאחרונה גם על "אקנגון" ותהיתי אם הוא פתרון יעיל/ טוב/ בריא יותר מהשימוש בראקוטן? באינטרנט כתוב שהוא ממש מחולל פלאים אך הייתי שמחה לדעת מה רופא מומחה חושב על תוסף המזון הזה ועד כמה כדאי לקחת אותו (במקום ראקוטן). 3. האם זה באמת נכון שבמהלך שימוש בראקוטן אסור לעשות אימון גופני? אני מתאמנת 3 פעמים בשבוע במשך שעה כל אימון (אימוני סיבולת לב ריאה וחיטוב בטן, רגליים וידיים). האם יהיה עליי להפסיק להתאמן אם אתחיל לקחת ראקוטן? 4. הפסקתי לקחת גלולות לפני כחצי שנה ומאז אני מקיימת יחסי מין עם קונדום בלבד. האם כשמשתמשים בראקוטן זה בסדר להשתמש באמצעי מניעה מסוג קונדום בלבד? סליחה על השאלות הרבות, אך זה יעזור לי ממש לקבל מענה מקצועי. תודה רבה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

עדינה שלום בהסתייגות שלא ראיתי מצב פניך ,א: אם הייתה בעיה בתפקודי כבד אינך יכולה להשתמש יותר ברואקוטאן !!!לא לתקופה קצרה ולא לארוכה ב: עיסוק בספורט האינטנסיבי לא מאפשר נטילת רואקוטאן. ג: שמעתי על האקנגון לא מכיר אף מחקר רפואי רציני שמציין שהוא מחולל פלאים.(לא מאמר אינטרנטי) ד: רואקוטאן אינו משמש כעזר לאמצעי מניעה ולכן התייעצי עם גינקולוג מה מתאים לך. ה: נסי פוטותרפיה

17/01/2014 | 13:34 | מאת: עדינה

תודה רבה על התשובה המהירה. ברשותך, עוד כמה שאלות כתוצאה מהתשובות שלך: 1. לגבי תפקודי כבד - זה היה לפני 7 שנים. גם אם נראתה תנודה כלשהי בתפקודי כבד לפני 7 שנים זה אומר שעכשיו לא אוכל כלל וכלל לקחת ראקוטן?? 2. האם 3-4 שעות שבועיות, כפי שפירטתי לעיל, נחשבות אימון אינטנסיבי? אם כן, איזה אימון מותר לעשות בזמן שימוש בראקוטן? 3. מלבד פוטותרפיה, האם תוכל להמליץ על משחות יעילות שמטפלות גם במניעה של פצעי אקנה וגם בטשטוש הכתמים שחוזרים ונשנים כתוצאה מפצעי האקנה?

מנהל פורום אקנה, פצעי בגרות