שתלי סיליקון ומחלה אוטואימונית

דיון מתוך פורום  כירורגיה פלסטית, כוויות, רפואה אסתטית

14/08/2018 | 21:15 | מאת: אור

שלום רב,אני בת 38 ובשנה האחרונה גילו אצלי לופוס עורי .זאבת מערכתית נשללה.בדיקות הדם תקינות לחלוטין למעט לויקופניה קלה. קבעתי תור להרמה והגדלת חזה ונאלצתי לבטלו כיוון שהראומטולוג אמר לי שמצאו קשר בין שתלי סיליקון לסקלרודרמה (מחלה אוטואימונית )והיות ויש לי לופוס עורי ברקע אני בעמדת סיכון לגבי הניתוח . השאלה שלי אם העובדה שיש לי לופוס עורי עלולה להחמיר למחלה נרחבת יותר עקב השתלים ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, למרות הנסיונות "להדביק" לשתלי הסיליקון את הקשר למחלות אוטואימוניוץ בעבר, לא הצליחו למצוא קשר. בכל מקרה יש לקבל את האשור של הרופא המטפל לניתוח, שכן, לעיתים ניתוח בהיותו טראומה עלול להיות זה שמעורר את המחלה, וכן יש להתייחס לטפול שהינה מקבלת והשפעתו על רפוי הפצעים. כלומר לא השתלים הם הגורם שממנו יש לחשוש אלא מניתוח-באשר הוא.

20/08/2018 | 10:01 | מאת: אור

שלום ד"ר, תודה על תשובתך. חשוב לי לציין כי ללופוס העורי הרופא לא נתן טיפול רק להימנע משמש .... לא מדובר בלופוס מערכתי. אז היות ואני לא תחת טיפול תרופתי ואין לי מחלה סיסטמית לדעתך ומניסיונך הרב אין מניעה לבצע הניתוח ? כיוון שכל רופא שהוא לא מתחום הפלסטיקה נוטה " להסיט " אותי מהרעיון בשל החשד שעדיין קיים לקשר בין שתלי הסיליקון למחלות אוטואימוניות. (למרות שבשנות ה-90 שללו באמצעות מחקרים)

מנהל פורום כירורגיה פלסטית, כוויות, רפואה אסתטית