לויקופניה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

זה אצלנו בדם: הכל על בדיקות דם

בדיקות דם הם האמצעי היעיל ביותר למדידת מרכיבי הדם השונים ולאיתור מחלות בגוף האדם. קיבלתם תוצאה של בדיקת דם ואתם רוצים להבין את המשמעות? בואו לקרוא את המדריך המלא לכל בדיקות הדם כולנו התנסינו, לא פעם, בהליך השגרתי כל כך של לקיחת דגימת דם מהאצבע או מן הווריד. בדיקת דם, אחת מבדיקות המעבדה השגרתיות ביותר, היא למעשה גם הדרך הנפוצה, היעילה והחשובה ביותר לאיתור מחלות בגוף האדם. אמנם חלק מאיתנו מתייחסים לבדיקת דם כאל חוויה לא נעימה ואף טראומטית, אך לעיתים אין מנוס ממנה. בדיקות דם נחשבות לבדיקות הרפואיות הנפוצות ביותר לאחר בדיקת רופא ומשמשות לאיתור מחלות רבות. באמצעות הבדיקות ניתן למדוד את מרכיבי הדם השונים (בדיקות המטולוגיות כמו ספירת דם) וכן רמות מלחים, גורמי קרישה, אנזימים, הורמונים, שומנים, חלבונים, סוכרים, ויטמינים, גורמים הקשורים למערכת החיסון, תרופות ורעלים. כמו כן ניתן להצמיח מהדם מגוון תרביות חיידקים, פיטריות ואפילו נגיפים (וירוסים) וטפילים הגורמים...

סיבות אפשריות ומצבים דומים ללויקופניה

חזרת - תמונת המחשה
חזרת מחלת האבעבועות השחורות נחשבה בעבר לקטלנית מאוד - עד שפותח חיסון נגדה, שמיגר אותה לחלוטי...
המטולוגיה - תמונת המחשה
המטולוגיה יש לפחות תשעה סוגים שונים של אנמיה, ולא פחות מזה סוגי טיפולים למקרים השונים. זה לא מסוב...
ללמוד עוד על לויקופניה
משככי כאב: דיפירון-תמונה

מהו הדיפירון? איזה תכשירים מכילים דיפירון? מהן תופעות...

מאת: מגר' עינת...
05/03/2015
זה אצלנו בדם: הכל על בדיקות דם-תמונה

בדיקות דם הם האמצעי היעיל ביותר למדידת מרכיבי הדם השונים...

מאת: מולי אפשטיין
16/08/2005
סוגי אנטיביוטיקה-תמונה

כאן תוכלו לקבל תקציר על סוגי אנטיביוטיקה על פי סווג...

מאת: תמר פיליפס
26/12/2001
מחלת היאפים: עייפות כרונית-תמונה

מה ניתן לעשות כשתחושת העייפות לא עוברת גם אחרי מנוחה? טיפול...

מאת: פרופ'...
18/01/2009
אולי יענין אותך לדעת...
זה אצלנו בדם: הכל על בדיקות דם - תמונה
זה אצלנו בדם: הכל על בדיקות דם
בדיקות דם הם האמצעי היעיל ביותר למדידת...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל ללויקופניה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

לויקופניה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

בת 33. לאחרונה חשתי עייפות וחולשה וחליתי הרבה. היום עשיתי ספירת דם ורמת הכדוריות הלבנות הייתה נמוכה(wbc) יצאה 4.3 כאשר המינימום הוא 4.8. טסיות יצא 149 ואחוז הכדוריות האדומות החיוורות יצא 13.3 מעל הנורמה שהיא 10. כל השאר תקין הערך של הנוטרופילים וערך הליקוציטים תקין. האם הדבר מצריך בדיקה מעמיקה? האם חס וחלילה יכול להעיד על סרטן הדם? אציין שביום שישי הייתי בסוף של צינון ועשיתי היום את הבדיקה אחרי 5 ימים. האם זה שהייתי מצוננת לפני 5 ימים יכול להיות קשור לירידה בכמות של הכדוריות הלבנות?

על פניו לא נראה שמדובר בירידה משמעותית בספירת הדם, אך בהקשר של מספר התאים הלבנים- חשוב להסתכל על המספר האבסולוטי של הנוירטופילים.

מספר אבסולוטי של הנויטרופילים הוא 2.4 כאשר המינימום הוא 1.9. האם זה בסדר?

אשמח למענה לאור הנתון החדש שמספר אבסולוטי של הנויטרופילים הוא 2.4 כאשר המינימום הוא 1.9 וסה"כ הכדוריות הלבנות הוא 4.3

שלום. אני סובלת מכאב כרוני מזה 5 שנים. הכאב ממוקם באיזור אינטרקוסטאלי תורקלי משמאל (t6-7). לאחר שנה וחצי של כאב היה ממצא על העצב ב MRI ועברתי ניתוח. בניתוח נמצא גידול של כלי דם שלחץ על העצב והוא הוסר. ( AVM) הכאבים הגיבו רק לאוקסיקונטין. לאחר הניתוח היתה הקלה חלקית בכאב לחצי שנה ואז הכאב התגבר ואף החמיר. אני מטופלת במרפאת כאב וניסיתי את כל הטיפולים האפשריים כולל הזרקות למקום, גלי רדיו, צריבה, ליריקה, סימבלטה, אלטרולט, קטדולון, עירוי מגנזיום ולידוקאין ואף ניסיון השתלת קוצב. הגעתי לרמה של 120 מג ליום של אוקסיקונטין . בחודשיים האחרונים מטופלת בדיקור. לפני שבועיים החלו סימפטומים של דלקת בשתן עם אי נוחות ותכיפות , עשיתי תרבית שהיתה שלילית בכל זאת קיבלתי אנטיביוטיקה למשך 5 ימים. במקביל החלו כאבים בשכמה הימנית , חשבתי שזה תנוחתי בגלל שבחמש שנים האחרונות אני ישנה רק על צד ימין. עשיתי מסאג שהקל מעט אבל הכאב חזר כמעט מיד. לפני חמישה ימים החלו כאבים מפשוטים בכל השרירים, בעלי אופי דוקר שורף בהחלתה בשכמיות ושרירי הפנים ובהדרגה לכל הגוף עם כמו חשמל בכפות ידיים ורגליים, חולשה קיצונית עד חוסר יכולת ללכת, מלווה בחום עד 37.7 והצטננות קשה ושיעול ליחתי. הגעתי למיון ובבדיקות היתה לויקופניה קלה ועליה קלה בתפקודי כבד, שחררו אותי בלי אבחנה ואמרו שזה אולי וירוס. האוקסיקונטין לא משפיע על הכאבים האלו. לציין כי בימים הראשונים הכאב הכרוני נעלם וחזר אתמול בלילה. יש לי רשיון לק נאביס, שלא עוזר לשום דבר רק משרה שינה. אני כבר חמישה ימים כואבת ולא מתפקדת ומשום מה נראה לי שהכאבים האלו מתאימים יותר לפיברמיאלגיה. לציין כי לפני שנתיים נבדקתי עי פרופ בוסקילה ששלל פיברומיאלגיה . האם יתכן שהכאב הכרוני שלי התפתח לפיברומיאלגיה?

שלום רויטל את סובלת מכאב כרוני ממוקם בבית החזה. יתכן ובמצבים באלה, יכולה להתפתח פיברומיאלגיה. אבל כעת , הכאבים הופיעו באופן חריף, מלווים בחום, נזלת ושיעול, וכן היתה לוקופניה קלה. כל הממצאים האלה מתאימים יותר לאבחנה של מחלה ויראלית בשלב זה. יש לעקוב אחרי הסימפטומים, לנסות למרות הכל לעשות פעילות גופנית מתונה קבועה ולראות איך המחלה החריפה הזו חולפת. בברכה

לפני 5 ימים התחיל לי חום שהגיע עד 38.8. רק היום הוא התחיל לרדת ונע בין 37 ל 37.7. בנוסף יש לי התפרצות של הרפס ראשונית בנרתיק. המון פצעים כואבים. היום עשיתי בדיקות דם והתגלו 3 ערכים נמוכים. כדוריות דם לבנות יצא 2.8 נויטרופילים יצא 1.1 טסיות 80. האם התוצאות הנמוכות הללו יכולות להיות קשורות לחום ולהרפס שהופיע לי?

מחלה זיהומית יכולה לגרום לירידה בספירת הדם אך מומלץ לחזור על הבדיקה כדי לראות שיש שיפור ואין החמרה. במידה ואין שיפור יש לשקול לםנות ליעוץ המטולוגי.

שלום, אני בת 27 ויום אחד קמתי עם תופעה שנקראת ירידת שמיעה פתאומית באוזן הלוותה בתחושת אטימות באוזן ימין. הגעתי לבית חולים שם נעשתה לי בדיקת דם והרופא חיכה לתוצאות בדיקת הדם לפני ששחרר אותי לטיפול בסטרואידים, אמר שהבדיקות מצוינות ורק שאל למה אני לא שותה הרבה. זה היה לפני כחודשיים. אני רוצה לעשות מעקב אצל רופאת משפחה אז הסתכלתי לעומק על הבדיקות שלי, וכמעט כל ספירת הדם של כדוריות הדם הלבנות שלי לא בנורמה ולא ברור לי איך אמר לי שהבדיקות מצוינות. WBC 7.08 (בטווח) %NEUT 86.10 ׁ(טווח בין 40 ל75 %) EOS 0.07% (טווח בין 1 ל6%) BASO 0.1% LYMP 11.9ֵ% (טווח בין 20 ל45 %) MONO 1.87% (טווח בין 2 ל10%). אני ממש ממש לחוצה, במיוחד מהלימפוציטים שהם ככה נמוכים..

יש להסתכל על המספר האבסולוטי של הלימפוצטים ולא על האחוזים.