אם יכול להיות שלייזר פוגע ברשתית

דיון מתוך פורום  ניתוחי רשתית וניתוחי עיניים משולבים

03/10/2018 | 14:42 | מאת: מיכאל

לפני כמה ימים מישהו כיוון אליי לייזר ירוק אל עין הימנית ראיתי מעט נקודות ירוקות לשנייה מיד הורדתי את הראש ואחרי הרגשתי קצת טשטוש וצל בעין הימנית יום למחרת הלכתי למיון לבדוק ולהבדק שאין פגיעה בעין הימנית ורופא עיניים בדק ואמר שאין לי פגיעה בכלל בעין הימנית כל בדיקה תקינה כולל הרחבת אישונים כולל בדיקת רשתית הכל תקינה. אבל אני עדיין מרגיש משהו מוזר בעין הימנית ראייה מטושטשת למרות ראייה 6/6 לא כמו שהייתה לפני אולי בגלל זה מלחץ תוך עיני האם זה יעבור עם הזמן? או שיש ללכת שוב לרופא עיניים לבדוק חשד קרע או חור ברשתית?

לקריאה נוספת והעמקה

פגיעת לייזר אפשרית ולצערי לא נדירה. חובה לבצע צילום OCT של הרשתית בכל מקרה של חשד. חשוב מוקדם ככל הניתן - שכן לאחר זמן לא תמיד ניתן לאבחן, ויש לכך חשיבות במקרה של צורך בתביעת נזיקין.

04/10/2018 | 00:37 | מאת: מיכאל

אחרי פגישה עם רופא עיניים שני שם לי טיפות להרחבת אישונים לבדיקת רשתית לאחרים הרחבת בעין הימנית אני עדיין "רואה" יותר טוב מאשר שמאל מטושטשת ממה זה יכול להיות? עיניים אמורות להיות מטושטשות באותה צורה. לאחרי בדיקה יסודית ברשתית בעין הימנית עדיין לא מצא קרע וחור ואני עדיין רואה מטושטש באמצע עין האם צילום OCT אמור לעזור למצוא את ממצא בתוך רשתית בצורה מדויקת?

מנהל פורום ניתוחי רשתית וניתוחי עיניים משולבים