הפיכת תהליך הסכרת ע"י דיאטה נטולת פחמימות

דיון מתוך פורום  סוכרת

04/02/2017 | 06:14 | מאת: אמיר

שלום רב, מה דעתך על מחקר שנעשה באוניברסיטת ניו קאסל בבריטניה אשר במסגרתו הונחו המשתתפים, כולם חולי סכרת בשלבים מתקדמים של המחלה, לאכול כ800 קלוריות ביום במשך 8 שבועות. תוך המנעות מוחלטת מפחמימות וכניסה לקטוזיס ולאחר תקופה זו שמירה על דיאטה נטולת או דלת פחמימות. לדברי החוקרים - אצל כ70% מסך המשתתפים, נעצרה המחלה וערכי הסוכר המשיכו להיות נורמלים גם שנה לאחר מכן. היום באנגליה מתרבות העדויות מצדם של חולי סכרת 'לשעבר' המעידים ע"כ כי כל עוד הם שומרים על דיאטה זו ערכי הסוכר חזרו לנורמה, נעלמו תופעות משניות רבות הקשורות ברמת אינסולין גבוהה. האם שווה לנסות?

לקריאה נוספת והעמקה
04/02/2017 | 12:02 | מאת: ק

לא צריך להיות רופא כדי להבים שהנפסק צריכת פחמימות מורידה מיידית את רמת הסוכר. רק לידיעה, השם פחמימות הוא שם היסטורי שניתן בטעות. כל פחמימה שנכנסת לגוף הופכת אוטומטית לסוכר, אז מה הפלא שרמת הסוכר יורדת?

שלום לך במהלך מאה השנים האחרונות דוול על כל מיני חקרים אלו ואחרי שתומכים בכלכלה נטולת פחמימות ובכלכלות רעב שגורמות לקטוזיס. אני שייך לאסכולה המאמינה שהמוח (אם יש..) זקוק לגלוקוז לפעילותו התקינה ולכן מינימום הפחמימות שסוכרתי זקוק להן ביממה בעיקר כפחמימות מורכבות הוא עד 150 גר ליום בכלכלה של 1500-1600 קלוריות. לא מומלץ לנסות את מה שאתה מציע. בשיטות של מינימום קלורי וכלכלות רעב הגורמות לקטוזיס ניסו לטפל עוד לפני מאה שנה והתוצאה הייתה ברורה-עליה חריגה בתמותה...

מנהל פורום סוכרת