רשלנות - רפואית שיניים

דיון מתוך פורום  משפט ורשלנות רפואית

03/02/2002 | 21:35 | מאת: רוני

שלום! לפני כשלושה חדשים עברתי עקירת שן בינה (תחתונה) במהלך העקירה הפשוטה לכעורה, נוצרו סיבוכים: השן נשברה והשורש נשאר תקוע. הרופא נאלץ לקרא לשותפו ושניהם עבדו על השן במקביל. נוצר צורך לזריקת הרדמה נוספת (הרדמה מקומית). מאז המקרה - לא התאושש איזור ההרדמה וניראה כי גם לא יתאושש בעתיד. החלק שנשאר רדום הוא כ- 50% ממשטח הלשון. שאלות: 1. האם הנזק ניתן לתיקון? 2. למי לפנות בכל הנוגע לפיצוי? 3. לאור מקרים דומים בעבר, מהו שיעור הפיצוי המוערך?

לקריאה נוספת והעמקה
07/02/2002 | 17:41 | מאת:

רוני שלום, לפי תיאור הדברים הנזק הוא צמית אך ראוי כי תקבל חוות דעת מומחה לעניין שיעור הנזק ומידת היקפו. עליך להתייעץ עם עו"ד אשר מטפל בתביעות רשלנות רפואית, אשר יעתיק את הכרטיס הרפואי לרבות צילומי הסטטוס, ויפנה לרופא מומחה לצורך חוות דעת מומחה לאחר כל אלה תוכל לקבל הערכה לגבי הסיכוי לתבוע והערכה לגבי שיעור הפיצויים והיקפו. בשלב זה יהיה זה יומרני ובלתי מקצועי לתת הערכה כספית ללא נתונים.

06/03/2002 | 14:30 | מאת: דר' גרינבאום משה

רוני שלום. הנזק לעצב הלסת לאחר 3 חודשים במקרה כזה איננו צמית עדיין .יש להמתין לפחות 9 חודשים לפני קביעה כזו . בעת עקירת שן בינה תיתכן שבירת השורש וייתכן צורך בעקירה מורכבת או כירורגית . גם פגיעה בעצב הלסת תיתכן :מכנית ע"י קצה מכשיר או קצה השורש,בעקיפין ע"י הבצקת המקומית או ע"י שטף דם מקומי . התמונה שאתה מתאר איננה מעידה בהכרח על רשלנות אלא על תוצאה לא רצוייה של העקירה ועל כך לא ניתן להעמיד את רופא השיניים לדין משמעתי או אזרחי אלא אם כן לא נקט באמצעי הזהירות שהרופא הסביר היה נוקט במקרה מעין זה . עצתי לך רוני ידידי : המתן עד לתום 9 החודשים ואם עדיין לא יהיה שיפור במצבך והאלחוש יימשך תוכל להתייעץ עם מומחה לכירורגיית פה ולסת ע"מ לקבוע אם הרופא שעקר לך את השן נקט בכל האמצעים הדרושים . אם נקט בכל האמצעים הרי אין לך עילה לתביעה מכיוון שמדובר בסיבוך נפוץ שלא תמיד אפשר להימנע ממנו . סיכוייך להוכיח רשלנות במקרה כזה שואפים ל5% בלבד .