רשלנות רפואית שיניים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

תביעת רשלנות ברפואת שיניים

הלכתם לרופא שיניים ויצאתם בשן ועין? הטיפול לא עלה יפה - ונגרם לכם נזק? אם קיים קשר סיבתי בין התרשלות הרופא לבין הנזק שנגרם לכך, יש לכם עילת תביעה רבים ממקרי הרשלנות הרפואית מתרחשים בתחום רפואת השיניים. פגיעה בשיניים, פגיעה בעצם הלסת, פגיעה עצבית, כאבים כרוניים או פגיעה בבריאות - בעקבות טיפול שיניים; כל אלה יכולים להיחשב מקרים של רשלנות רפואית אשר יזכו את המטופל בפיצויים בגין נזקים שנגרמו לו, במידה ויוכח כי רופא השיניים התרשל. מתי יש רשלנות רפואית ברפואת שיניים? כיצד ומתי ניתן להוכיח רשלנות רפואית? מהי הדרך בה עליכם לפעול, אם אתם חושדים שטיפול השיניים שלכם היה כרוך ברשלנות של הרופא -והותיר נזקים, בפה או באופן כללי בבריאותכם?רשלנות רפואית ברפואת שיניים? יש דבר כזה?בוודאי שיש דבר כזה - ולמרבה הצער, רשלנות רפואית ברפואת שיניים מאוד נפוצה. רשלנויות רפואיות בתחום רפואת שיניים נפוצות אפילו יותר מרשלנויות בתחום הרפואה הגניקולוגית,...
ללמוד עוד על רשלנות רפואית שיניים
תביעת רשלנות ברפואת שיניים-תמונה

הלכתם לרופא שיניים ויצאתם בשן ועין? הטיפול לא עלה יפה -...

מאת: ד"ר זמי...
22/06/2015
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לרשלנות רפואית שיניים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

רשלנות רפואית שיניים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

היכן ניתן לקבל רשימה של עו"ד שמתמחה ברשלנות רפואית לטיפולי שיניים איזור השרון והצפון

תיקי שלום, תוכלי לפנות לעו"ד נעמי אלסטר או עו"ד ניב. ישנם עו"ד רבים שיוכלו לסייע לך, תחום רפואת השיניים אינו דורש מיומנות מיוחדת ולדעתי כל עו"ד המתמצא בנזיקין יוכל לסייע לך.

שלום! לפני כשלושה חדשים עברתי עקירת שן בינה (תחתונה) במהלך העקירה הפשוטה לכעורה, נוצרו סיבוכים: השן נשברה והשורש נשאר תקוע. הרופא נאלץ לקרא לשותפו ושניהם עבדו על השן במקביל. נוצר צורך לזריקת הרדמה נוספת (הרדמה מקומית). מאז המקרה - לא התאושש איזור ההרדמה וניראה כי גם לא יתאושש בעתיד. החלק שנשאר רדום הוא כ- 50% ממשטח הלשון. שאלות: 1. האם הנזק ניתן לתיקון? 2. למי לפנות בכל הנוגע לפיצוי? 3. לאור מקרים דומים בעבר, מהו שיעור הפיצוי המוערך?

רוני שלום, לפי תיאור הדברים הנזק הוא צמית אך ראוי כי תקבל חוות דעת מומחה לעניין שיעור הנזק ומידת היקפו. עליך להתייעץ עם עו"ד אשר מטפל בתביעות רשלנות רפואית, אשר יעתיק את הכרטיס הרפואי לרבות צילומי הסטטוס, ויפנה לרופא מומחה לצורך חוות דעת מומחה לאחר כל אלה תוכל לקבל הערכה לגבי הסיכוי לתבוע והערכה לגבי שיעור הפיצויים והיקפו. בשלב זה יהיה זה יומרני ובלתי מקצועי לתת הערכה כספית ללא נתונים.

רוני שלום. הנזק לעצב הלסת לאחר 3 חודשים במקרה כזה איננו צמית עדיין .יש להמתין לפחות 9 חודשים לפני קביעה כזו . בעת עקירת שן בינה תיתכן שבירת השורש וייתכן צורך בעקירה מורכבת או כירורגית . גם פגיעה בעצב הלסת תיתכן :מכנית ע"י קצה מכשיר או קצה השורש,בעקיפין ע"י הבצקת המקומית או ע"י שטף דם מקומי . התמונה שאתה מתאר איננה מעידה בהכרח על רשלנות אלא על תוצאה לא רצוייה של העקירה ועל כך לא ניתן להעמיד את רופא השיניים לדין משמעתי או אזרחי אלא אם כן לא נקט באמצעי הזהירות שהרופא הסביר היה נוקט במקרה מעין זה . עצתי לך רוני ידידי : המתן עד לתום 9 החודשים ואם עדיין לא יהיה שיפור במצבך והאלחוש יימשך תוכל להתייעץ עם מומחה לכירורגיית פה ולסת ע"מ לקבוע אם הרופא שעקר לך את השן נקט בכל האמצעים הדרושים . אם נקט בכל האמצעים הרי אין לך עילה לתביעה מכיוון שמדובר בסיבוך נפוץ שלא תמיד אפשר להימנע ממנו . סיכוייך להוכיח רשלנות במקרה כזה שואפים ל5% בלבד .

פורומים בנושא רשלנות רפואית שיניים
פורום ביטוח נסיעות לחו"ל
רן מזרחי, יענה על שאלותיכם בנושא ביטוח נסיעות לחו"ל.
פורום זכויות מבוטחים בביטוח בריאות וסיעוד
ד"ר אודי פרישמן ישיב על שאלות הגולשים בנושאים הנוגעים לבעיות של מימוש זכ...
פורום תביעות ביטוח
ד"ר אודי פרישמן, מומחה לניהול סיכונים וביטוח, יסייע לכם לקבל מחברות הביט...