שלום. אני שואלת בעניין התפשלות אנורקטלית

דיון מתוך פורום  כירורגיה קולורקטלית ופרוקטולוגיה

04/10/2019 | 01:02 | מאת: אני

שלום .אני בת 30 .וסובלת כבר הרבה זמן מבעיה ביציאות . עוד בצעירותי סבלתי הרבה מעצירויות. ולאחרונה פניתי לבדיקה עברתי בדיקה דפוקוגרפיה. הבדיקה היתה קשה מאד .הצלחתי להגיע להתרוקנות רק לאחר מאמצים מרובים מאדד! (בדר"כ באופן קבוע אני נעזרת באצבעות מהנרתיק). בתוצאות הבדיקה נרשם רקטוצלה קדמית בינונית . ו recto rectal intussusception not obstructing. ונרשם שנשאר תוכן בכמות בינונית בעיקר ברקטוצלה. אמנם רשום שזה לא חוסם. אך להתרוקנות הגעתי לאחר מאמצים רבים מאד מאד. השאלה שלי . האם זה מצב שצריך לנתח ? חוץ מהעניין של הרטוצלה. אני חוששת מאד ,אני רוצה לנסות בזמן הקרוב הריון נוסף. מה לעשות ? האם ההתפשלות הזו עלולה להחמיר? אני סובלת מאד מאד. מרגישה ממש כמו נכה .היציאות שלי אמנם רכות ...אך לא מצליחה להתרוקן מבלי עזרה. אודה מאד למענה. אני חוששת מאד .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, השאלה לגבי צורך בניתוח תלויה בעצם בך ובאיכות החיים שלך מבחינת היציאות. כלומר, מטרת הניתוח היא לתקן את הרקטוצלה וההתפשלות על מנת שתפקוד היציאות שלך יהיה קל וטוב יותר. אם את סה״כ מסתדרת ומצליחה ״לחיות״ עם הבעיה הרי שאין הכרח בביצוע ניתוח כעת. באופן תיאורטי, הקושי ביציאות עלול להחמיר עם הזמן. בכל מקרה אם את רוצה להיכנס להריון כעת אז כמובן שהייתי מחכה עם התערבות ניתוחית עד לאחר הלידה.

04/10/2019 | 14:59 | מאת: אני

תודה על המענה. אני רוצה לנסות הריון ...רק בעוד שנה . לא בזמן הקרוב. קשה לי לחיות עם התופעה הזו מאד .לא חושבת שיכול להיות גרוע יותר ממה שעכשיו. השאלה היא .אם אפשר לשלב בין ניתוח רקטוצלה. (שהבנתי שנעשה דרך הנרתיק). לבין תיקון ההתפשלות הזו. הניתוח הוא בלפרסקופיה? האם יש קשר לזה שיש לי אנדומטריוזיס? ידוע שיש לי נגעים על המעי .(עברתי שתי ניתוחים לפרסקופים בעבר.). אודה מאד למענה. אני ממש מודאגת ומבוהלת.

אפשר לבצע תיקון בניתוח אחד. בד״כ הניתוח יהיה דרך הנרתיק או דרך פי הטבעת. לא בלפרוסקופיה. לגבי האנדומטריוזיס, לא ברור האם קשור באופן ישיר לבעיות שיש לך ברצפת האגן, צריך לוודא בכל מקרה שאין נגעים סביב הרקטום.

04/10/2019 | 17:38 | מאת: אני

לפי מה שקראתי ..דרך הנרתיק אפשר לתקן את הרקטוצלה . אך את ההתפשלות הזו ? אפשר לתקן בניתוח סטאר גם את הרקטוצלה וגם את ההתפשלות? לא יודעת בדיוק איפה הנגעים. אבל אני מרגישה כאב ממש מתחת לרקטום .וסובלת מאד מכאבי בטן . למה לא בלפרסקופיה ?

מנהל פורום כירורגיה קולורקטלית ופרוקטולוגיה