אטוריקוקסיב: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

השתלות סחוס: שיטות חדשניות

פציעת ספורט, הכרוכה בפגיעה בסחוס המפרקי, עלולה לגרום למגבלת תנועה קשה (קרסול, ברך או ירך). הסחוס איננו משתקם לבד - ולכן הפתרון החדשני: השתלה ושיקום תכירו את הסחוס: רקמת חיבור המכסה מפרקי הגוף ומרכיבה חלק מהאוזן, האף והצלעות. עיקר הסחוס מכסה את רקמות המפרק משני צדיו. מדובר ברקמת חיבור ממספר שכבות, המיועדת להתמודד עם עומסים גדולים לזמן ממושך. למעשה, תפקידו של הסחוס הוא ליצור משטח חלק על פני המפרק, למניעת חיכוך (עם מקדם חיכוך נמוך מאוד), לעשות לובריקציה (הרטבה) של המפרק ולבלום זעזועים, בעיקר במפרקים נושאי משקל, דוגמת מפרק הירך, הברך והקרסול. לסחוס יש מגבלות משמעותיות: חוסר באספקת דם, ניקוז לימפטי ועצבוב. לכן, אין לסחוס יכולת תיקון עצמי וצמיחתו אינה מתחדשת. בישראל, מתוך מאות פציעות הספורט הכרוכות בפגיעה בסחוס, המתרחשות מדי שנה, רק כמה עשרות מגיעות להליך ניתוחי של השתלת סחוס. לרוב, במקרים אלה, השתלות הסחוס מבוצעות באופן מחקרי -...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לאטוריקוקסיב

תרופות ורוקחות - תמונת המחשה
תרופות ורוקחות המלצותיהם של חברי ועדת סל התרופות לשנת 2019 הוגשו היום. גם השנה, בדומה לשנה שעברה, נכנס...
ללמוד עוד על אטוריקוקסיב
דלקת במפרקי האגן ועמוד השדרה-תמונה

דלקת שדרה מקשחת שכיחה בקרב גברים צעירים הסובלים מכאב גב...

מאת:~~ פרופ'...
19/10/2010
בעיות ברכיים: כל הפתרונות-תמונה

קמת מהכיסא ושמעת "קליק"? מתקשה במדרגות? כדאי לקרא כיצד...

מאת: ד"ר בנדר...
02/06/2016
השתלות סחוס: שיטות חדשניות-תמונה

פציעת ספורט, הכרוכה בפגיעה בסחוס המפרקי, עלולה לגרום למגבלת...

מאת: ד"ר פלאח...
18/01/2017
טיפולים בשחיקת מפרק הברך-תמונה

ניתוח להחלפת מפרק הברך מאופיין באחוזי הצלחה גבוהים למדי,...

מאת: ד"ר בנדר...
09/01/2011
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לאטוריקוקסיב?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

אטוריקוקסיב: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום לאחר שלקחתי ארקוקסיה 90 מג עשרה ימים ועשיתי הפסקה של עשרה ימים הומלץ לי על ידי אורתופד לקחת שוב. עוד שבוע יש לי תור ל MRI. שאלותי: 1. האם אין סיכון לקחת שוב ארקוקסיה? הוא רשם שבוע עד עשרה ימים 90 מג 2. האם ניתן לקחת ארקוקסיה יחד עם החומר ניגוד של ה MRI? כמה זמן הפסקה צריך?

הטיפול בנוגדי כאב מסוג NSAID - תרופות נוגדות דלקת שאינן סטרואידליות, וארקוקסיה ביניהן, אכן מעלה סיכון לפגיעה כלייתית. הפגיעה יכולה להיות באופן אקוטי (חריף) במנגנון של השפעה על זרימת הדם לכליה ובכך הפחתת הסינון הכלייתי, או באופן כרוני לאחר שימוש ממושך, אז גורמת למספר תגובות כלייתיות. הסיכון לפתח פגיעה עולה כאשר יש מחלה כלייתית ברקע וכאשר ישנן מחלות רקע נוספות ושימוש בתרופות נוספות. לא ציינת מה גילך ומחלות הרקע. כעקרון אם אתה צעיר ובריא, הסיכון בפגיעה כלייתית גם לאחר 20 ימי טיפול הינו קטן. יש להקפיד על שתיה מספקת בעת הטיפול ולהמנע ממצבים היכולים לגרום להתייבשות. לגבי ה- MRI - כעקרון החומר המשמש ב- MRI (גדולינום) לא אמור לגרום לפגיעה כלייתית אם כי ישנם דיווחי מקרה על פגיעות חריפות. מדובר בדיווחים בודדים למרות שימוש רב בחומר זה. מסיבה זו גם אין המלצות לגבי המנעות משילוב תרופות נוספות עם קבלת חומר הניגוד. למען הסר ספק ממליצה שלא ליטול ארקוקסיה יום לפני הבדיקה וביום הבדיקה. ניתן לבצע בדיקת דם לתפקודי כליות יומיים לאחר ביצוע הבדיקה על מנת להפר את חששותיך לגבי הפגיעה הכלייתית ואז לחזור לטיפול בארקוקסיה.

שלום .יש לי כאב גב תחתון חזק מאוד שמקרין עד הפיקה וגם הפיקה כואבת מאוד יש לציין שלא הרמתי משא כבד אלא הכאב היתחיל לאט והיתגבר מאוד תוך שלושה ימים.קיבלתי זריקת וולטרן ובערב לקחתי כדור ארקוקסיה ועדיין כואב מאוד.שאלתי:תוך במה זמן אאני אמור להרגיש הקלה.ברצוני לציין שהכאב לסרוגין תודה רבה .

ההשפעה של תרופות נגד דלקת כמו ארקוקסיה אינה מידית ויכולה לבא לידי ביטוי אחר 12-24 שעות

במשך שבוע אני מקבל ארקוקסיה 90 עקב כאבים ברגל שנובעים מהגב.שמתי לב שהתפתחה לי נפיחות בבטן ללא כאבים וכן אני מטיל מעט שתן מהרגיל.האם זה יכול להיות בגלל התרופה?אם כן להפסיק?

התכשיר ארקוקסיה עלול לנפיחות בבטן וכן עלול לגרום לצבירת נוזלים, שתי התופעות הינן תופעות לוואי ידועות ושכיחות לתכשיר. מומלץ ליידע את הרופא ולהיוועץ עמו על המשך הטיפול.

שלום.קיבלתי 3 זריקות בברך של כרבולת התרנגולת.יומיים אחרי מתן הזריקה השלישית הברך התחילה לכאוב הרבה יותר ממה שכאבה אפילו במנוחה.שבועיים אחרי פניתי לרופא ונתן לי ארקוקסיה לשבועיים. האם הכאב נורמאלי? תודה

בהחלט יתכן. חשוב לבדוק שאין תהליך זיהומי בברך, ומניח שרופאך שלל זאת שיפור צפוי כששה שבועות מהזריקה האחרונה

פרט כאן את שאלתך למומחה שלום דר ,, לאחר צילום א מ ר קבעו שיש לי קרע במינסקוס ,,, רופא אמר ניתוח ,,, ורופא אחר אמר 3 זריקות כרבולת ,,, אני בדלימה ובפחד ,,, מה דעתך ?

"כרבולת תרנגולת" אינה פתרון לקרע במנסקוס, אלא אמצעי היכול להעניק שיפור מסויים במקרה של שחיקת סחוס. ההחלטה באם זריקה שכזו תועיל - תלויה בתלונותיך, בממצאי הבדיקה הגופנית ובבדיקות ההדמיה ולזכור - ניתוח ארטרוסקופיה הינו ניתוח של "איכות חיים" ולא מחוייב המציאות. גם הפחד שלך מהפרוצדור הינו שיקול. רפואה שלמה

פורומים בנושא אטוריקוקסיב
פורום תרופות ורוקחות - תמיכה
פורום תמיכה הדדית ודיון על תרופות ועל מידע רפואי/תרופתי. הגולשים מוזמנים...
פורום תרומת תרופות לנזקקים - בשיתוף עם עמותת "חברים לרפואה"
במסגרת הפורום יוכלו הגולשים שזקוקים לתרופות להתייעץ כיצד להגיע לאלו שיכו...
פורום שיקום נשימתי
ד"ר דיצה גרוס תסביר לגולשים כיצד ניתן להקל על בעיות המשפיעות על קושי נשימתי