הרעלת ניקוטין: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מדי שנה מתים כ 3.6 מליון בני אדם בעולם מעישון

מירי זיו מנכ"ל האגודה למלחמה בסרטן מסרה לרגל יום ללא עישון הבינלאומי החל היום כי "על פי נתוני אירגון הבריאות העולמי כ - 10,000 בני אדם בעולם מתים מדי יום כתוצאה מעישון טבק ומדי שנה מתים כ - 3.6 מליון בני אדם, מתוכם 1 מיליון מקרי מוות בארצות מתפתחות". למרות שיש הבדלים בשעורי העישון בין המינים, נשים מצמצמות את הפער בשנים האחרונות. בעולם כ - 47% מהגברים ו - 12% מהנשים מעשנות. בארצות מתפתחות כ - 48% מהגברים ו - 7% מהנשים מעשנות. בארצות מפותחות - 42% מהגברים ו - 24% מהנשים מעשנות. עד שנת 2030 יגדל מספר הנפטרים כתוצאה מעישון ל - 10 מליון בני אדם, במידה ומספר המעשנים לא יפחת. מעשנים הנפטרים כתוצאה מעישון לפני גיל 70, מפסידים בממוצע 22 שנים מתוחלת החיים הרגילה. 30% מכלל התמותה מסרטן נגרמת עקב עישון. מעל ל 85%- ממקרי סרטן הריאה נגרמים כתוצאה מעישון. 25% מכלל מקרי המוות בקרב גברים בעולם המערבי נגרמים ישירות מעישון. הסיכון של מעשנים מתחת לגיל 40 ללקות בהתקף לב, גדול פי 5 מאשר בהשוואה ללא מעשנים. על יצור של כל 1,000 טון טבק ימותו ...
ללמוד עוד על הרעלת ניקוטין
מדי שנה מתים כ 3.6 מליון בני אדם בעולם מעישון-תמונה

מירי זיו מנכ"ל האגודה למלחמה בסרטן מסרה לרגל יום ללא עישון...

מאת:
02/06/2003
תינוק בן שנה וחצי בלע סיגריות-תמונה

האם יצאה מהחדר למספר דקות, וכשחזרה הבחינה שבנה הקטן לועס...

מאת: מערכת zap...
07/10/2013
הסוף לעישון באיצטדיונים-תמונה

התיקון לחוק עבר בקריאה ראשונה: אין לעשן במתקני ספורט, אלא...

מאת: מערכת zap...
13/05/2014
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל להרעלת ניקוטין?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

הרעלת ניקוטין: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

באתי לעשן סיגריה ואז יצא לי רוק וכל החלק של הספוג נרטב. ואז בלעתי .היה לזה טעם של ניקוטין ואני יודעת שזה מסוכן לבלוע ניקוטין. זה מסוכן?יקרה לי שמהו מזה?

באופן מיידי ונקודתי מהאירוע הזה לא . ודאי שבמידה ואת\ה מעשנ\ת כרוני\ת יש לחשוש מנזקי העישון [ לאו דוקא הניקוטין עצמו אלא רעלים אחרים ] .

שאלה מעניינת שאין לי תשובה מוסמכת עליה העלת ניקוטין היא מצב חריף שנמדד בשעות או ימים, בעוד שאיחור במחזור נבנה על פני ימים- שבועות, כך שלא נראה לי. אבל מה- אם איחור במחזור יביא אותך להפסקת עישון, אז זה מצב אח'לה.

שלום. בן 33 מעשן 15 שנה. בזמן האחרון לאחר עישון סיגריה חש בכאב גב תחתון ושוקיים קדמיות. לעיתים שאני מעשן הרבה חש גם כאב בחלק האחורי של הראש , בקודקוד ולפעמים גם כמו קור באמות היידים. השערה מה זה יכול להיות? חשבתי אולי על התקפת ניקוטין אך אין לי כאב גרון בכלל, איני חש בחילות או הקאות או ליחה אלא רק כאבים בעיקר בחלק גוף תחתון ובעיקר בגב. כמו כן במצב בו הגוף מאוזן (שכיבה) עוצמת הכאב עולה והופכת בלתי נסבלת. אודה לתגובה.

מומלצת הפסקת עישון. מומלצת בדיקה וייעוץ מאבחן עי נוירולוג

ד"ר מיכאל שלום רב, אני צריך עזרה רבה ממך,במה שתוכל אשמח אם תעזור ותענה לי. בדיוק לפני כחודש התחלתי לעשן ברסמי,כלומר לפני הייתי מעשן "תן לי" או "יש לך סיגריה אולי",התחלתי לקנות כל מיני קופסאות סיגריות ,ולאט לאט לקחת לריאות,התחלתי להרגיש רגוע,ויותר עירני גם כי הייתי ישן המון,ואז לאט לאט אחרי כל שאכטה בזמן עישון אני מרגיש סחרחורת כאילו אני נופל או מתעלף,וגם לפעמים קושי נשימתי קל ובעיקר טעם מר בפה וריור מוגבר אחרי העישון,ידיד שלי שמעשן 16 שנים אמר לי שצריך להתרגל ושהכל תופעות לוואי ותסמינים של התחלת העישון. במוצאש האחרון עישנתי 5 סוגים שונים של סיגריה אחת אחרי השנייה,ונראה לי חטפתי הרעלת ניקוטין ממש קלה יחסית בחילות בעיקר,ללא הקאות,וללא חום,רק כאבי ראש ושרירים גם.אך זה עבר,וחזרתי לעשן 4,5 בודדות ליום. עכשיו ככה,השאלה שלי ממה זה נובע כל התופעות האלה?האם אני רגיש ספציפית לניקוטין ?או האם זה בגלל שאני לוקח למיקטל 300 ופריזמה 20 מג שזה תרופות פסיכיאטריות?כי הפסיכיאטר שלי אמר שמותר לעשן סיגריות רגילו עם התרופות הפסכיאטריות ושזה לא קשור....האם איני מעשן נכון ובגלל זה יש לי סחרחורת? חלק אמרו שאני לא מעשן טוב כי שמו לב שלא לקחתי לריאות,ואני כן מרגיש שאני לוקח לריאות..אם כך מדוע אחרי הסיגריה הראשונה בפרט, יש לי סחרחורת ואחכ זה עובר מסיגריה לסיגריה,אבל עדיין אחרי כל פעם שאני מעשן ובזמן עישון צצות כל מיני תחושות לא נעימות ובכל זאת אני ממשך לעשן כי בא לי נעים לי טוב לי וכיף לי, תחושה נוספת והיא מורגשת בעיקר עם הסיגריה הראשונה שלי שאני קם כל יום ב6 בערב,אני מעשן ב8 בערב סיגריה ראשונה בערך בין 6 ל8 בערב ראשונה בערך,היא התכווציות במעי...כאילו אני חייב ללכת להפעיל את הקיבה,זה בא עם סחרחורת וריור מוגבר,וככה 3 התופעות האלה באות ביחד עם הסיגריה. מתי זה יעבור לי הכל? ובבקשה ממך ד"ר,לא להגיד ולהטיף לי שאפסיק לעשן. כי כשאני לא מעשן ברור שזה עובר...החוכמה היא לעשן בלי התסמינים האלה.ידיד אחד שלי מעשן 16 שנה ואף פעם לא סבל מסחרחורות והוא לא מתאונן,ידיד אחר שלי,שגם הוא מעשן 16 שנה בדיוק,טוען שיש לו סחרחורת רק בסיגריה הראשונה שלו ביום. בנוסף שמעתי שגם לא מומלץ לעשן סיגריה אחת אחרי השנייה,כי זה מה שהייתי עושה,אז הפסקתי וכעת אני מעשן בבודדות אבל עדיין יש סחרחורות כאילו אני נופל וכשהן חלשות עדיין הן מורגשות כאילו קורה כאן משהו לא בסדר כמו איבוד שיווי משקל לכמה דקות...אחרי שהסגריה נגמרת זה עובר לאט לאט...הבנתי שמומלץ לעשן חברה אחת בלבד של סיגריות ולא להחליף כי בכל אחת מהן הניקוטין שונה והכל אנא עזור לי לברר ביוכימית מה קורה כשאני מעשן ולמה לי ספציפית יש תופעות אלו ומה אמורים לעשות? בברכה רבה בתודה מראש, אוהד :):) בהערכה רבה

אוהד היקר, שלום רב התבלבת בפורום זהוא פורום לגמילה מעישון בו אני עוזר לאנשים שרוצים להיגמל אינני מומחה לגמילה מלא עישון לא נותן עצות איך לעשן ומה לעשן ייתכן ויש פורומים כאלו ברשת, לא מכיר חובתי להמליץ לך להפסיק לעשן למען בריאותך אם כבר שאלת אז ניקוטין משפעת מערכת סימפטטית שקשורה לתנועות מעיים וריור שבת שלום

יש לי שיטה מצוינת מאוד שעזרה לי להפסיק לעשן : סיגריה אלקטרונית של נטורל סמוק ישראל , היא עזרה לי כבר בשבוע הראשון ויש לה מבחר טעמים , היא עולה בסך בכל 350 שקלים בלבד . התקשרו ל 0505553820 מילנה .