חתלתלת: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

חיסונים לחתולים ולכלבים: המדריך המלא

אוהבי בעלי חיים יודעים כי חתולים וכלבים הם "ממש כמו משפחה". לכן, כמו שאנו דואגים לבריאות של שאר בני הבית, חשוב שנדאג גם לבריאות של ההולכים על ארבע. חיסונים תקופתיים מקיפים מהווים מפתח משמעותי לבריאות חברינו הטובים ביותר רובנו מגיעים לרופא, או להבדיל, לוקחים את חיית המחמד לווטרינר, רק כשמתעוררת בעיה רפואית כלשהי, ובמקרים מסוימים רק כשהבעיה כבר נחשבת חמורה. כל וטרינר ורופא מבינים כי תמיד עדיף למנוע בעיות, מאשר לטפל בהן אחרי הופעתן. ברוב המקרים, המניעה פשוטה יותר ומסייעת למנוע סיבוכים בעתיד. למרבה המזל, כיום עומדות לרשות הצוותים הווטרינריים מגוון דרכים, למניעת מחלות ובעיות רפואיות אחרות, אצל החתולים והכלבים האהובים. לכם, הבעלים, נותר לגלות את האחריות הנדרשת ולהביא את חבריכם הקטנים בזמן לטיפולים החיוניים. ריכזנו עבורכם כל מה שכדאי לדעת, כדי לוודא שאתם לא מפספסים אף חיסון או טיפול מניעתי חיוני. מגן מפני שש מחלות העלולות להיות מסוכנות לכלבים. צילום: שאטרסטוק אילו חיסונים מומלץ לתת לכלבים? באיזה...
ללמוד עוד על חתלתלת
חיסונים לחתולים ולכלבים: המדריך המלא-תמונה

אוהבי בעלי חיים יודעים כי חתולים וכלבים הם "ממש כמו משפחה"....

מאת: ד"ר...
09/07/2019
הכלב לא צחצח שיניים?-תמונה

קמתם בבוקר ומהפה של הכלב או החתול יש ריח רע? לתופעה קוראים...

מאת: ד"ר רון רם...
09/09/2014
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לחתלתלת?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

חתלתלת: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

בני בן שנתיים ליטף חתול רחוב ונשרט ממנו עד זוב דם. אלו מחלות יכולות חס ושלום לעבוד? הארוע התרחש בחיפה ליד מרכז הכרמל כלבת? חתלתלת? איידס? צהבות? מחלות זיהומיות אחרות? הוא קיבל את החיסון המחומש, האם הוא מחוסן לטטנוס? מה עלינו לעשות כעת? איזה חיסונים אליו לקבל? מה הסיכונים? האם יש לעקוב אחרי החתול? כמה זמן? אני מודאגת מאוד. תודה.

תינוק בן שנתיים מחוסן לטטנוס (חלק מהחיסון המחומש). מה שצריך לעשות בעקבות שריטה של חתול זה כמובן חיטוי טוב מקומי. אם הפצע מזוהם אז צריך להתייעץ עם רופא הילדים לגבי צורך בטיפול אנטיביוטי נוסף דרך הפה. המחלה היחידה שאולי תעבור מחתול לילד היא מחלת שריטת החתול - זהו חיידק שמצוי אצל חתולים וגורם בד"כ להתנפחות בלוטות לימפה - בד"כ באיזור בית השחי או הצואר, בד"כ ללא חום, זה נראה מפחיד אבל לא מסוכן. זה יכול לעבור לבד אבל לפעמים מעדיפים לתת גם טיפול אנטיביוטי לתקופה די ממושכת כדי להכחיד את החידק. במידה ויופיעו לילד בלוטות נפוחות או בכל מקרה שיש חשד למשהו לא תקין - פנו אתו לרופא הילדים. אין סכנה לאיידס או צהבת, ולדעתי גם לא לכלבת או חתלתלת. בעיקרון יש הוראה שצריך לדווח למשרד הבריאות על כל דבר כזה, אבל בפועל לא ברור מה זה עוזר. אם החתול בידיכם -קחו אותו לוטרינר לבדיקה. להבא אל תתנו לילד להיות חברותי לחתולי רחוב גם אם אתם רוצים שהוא יאהב בעלי חיים.

21/02/2013 | 18:06 | מאת: ליאור
מתוך פורום וטרינריה

אני מספקת בית אומנה לחתולים ולאחרונה הגיעה אלי גורה שבמהלך שהותה אצלי התפרצה אצלה מחלת החתלתלת. זרקתי את הכל החפצים של, ארגז החול, צעצועים, כלי אוכל וכו' והחדר עבר ניקוי, עם זאת אני חוששת להכניס לשם חתול חדש מהפחד שאולי פספסתי משהו. האם יש תקופת זמן שאחריה החדר יהפוך להיות בטוח שוב?

ליאור, הוירוס יכול לשרוד בסביבה חודשים ואף שנים !! את הסביבה, כלים, ארגז צרכים וכדומה לשטוף עם אקונומיקה מדוללת 1:32 אני הייתי נמנעת מלהכניס חתולים לאזור אלא אם הם מחוסנים כראוי.

לפני כחודש וחצי מצאתי בחצר גור חתולים עם עיניים סגורות , לקחתי אותו לצער בעלי חיים והם אמרו שצריך להרדימו כי גם אם ישרוד הוא יהיה עיוור כי יש לו חתלתלת נתנו לי לטפל בו עם אנטיביוטיקה ומשחה והוא הבריא ורואה כבר שלושה שבועות עם עיניים פקוחות לגמרי וסיים את כל ימי הטיפול . בימים האחרונים שוב נעצמת לו עין ימין מה הסיבה ומה עלי לעשות תודה

שאול, איני יכולה לחוות דיעה מקצועית או להמליץ על טיפול מבלי שראיתי את החתול, אך בהחלט יתכן והדלקת חוזרת, האם אתה רואה גם הפרשה? האם יש נזלת? או כל סימן קליני אחר? נקה בעדינות את העין מבלי לפגוע בקרנית בעזרת צמר גפן טבול במעט מים ושים לו משחת עינים אנטיביוטית( כמו סינטומיצין או פוסיטלמיק) במידה ולא יחול שיפור או במידה והדלקת תחזור שוב, כדאי יהיה לעשות בירור מעמיק יותר. ובשום אופן לא להרדים, גם חתול עיוור יכול לחיות חיים מאושרים. שיהיה בהצלחה.

28/04/2010 | 00:05 | מאת: חתלתלת
מתוך פורום רפואה דחופה

לפני כמה ימים שרט אותי חתול רחוב ב2 אצבעות, ירד קצת דם.. שטפתי במים וסבון. צריך לעשות עוד משהו מיוחד? יש סיכוי לכלבת?

צריך לבדוק באם קבלת חיסון לטטנוס . חיטוי מקומי .חשוב לדעת אם החתול ביתי או לא . על כל שאלה יש לפנות או להתייעץ עם לשכת הבריאות .