אדמומיות בקרקפת: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

יחסים קרירים: השיער בחורף

הבדלי טמפרטורה ותזונה לקויה משפיעים לרעה על השיער שלנו. מעוניינים לחזק את השיער? דוקטורס מביא פתרונות יצירתיים למרות שהחורף הישראלי מזכיר יותר מכל אביב אירופאי, שיער הראש שלנו מתנהג בעונה הקרה יחסית כפי שמתנהג כל שיער בחורף. הוא צומח לאט יותר, הוא חלש יותר וקשקשים לבנים נופלים כפתיתי שלג על הבגדים, מה שהופך את השימוש בחולצות כהות לבלתי אפשרי. בנוסף, השיער מתחשמל לעיתים תכופות, מה שהופך את עיצובו למשימה בלתי אפשרית כמעט והקרקפת יבשה ומגרדת. התופעות הללו מטרידות רבים מאיתנו, שלא מבינים מדוע זה קורה ומחפשים לכך פתרונות. כדאי לדעת כי שני גורמים עיקריים אחראיים לכך: התזונה והבדלי הטמפרטורה.   באיזה אופן משפיעה התזונה שלנו על השיער? בחורף התזונה שלנו בדרך כלל עשירה בשומנים. השומן המצטבר יכול להשפיע לרעה לא רק על המשקל, אלא גם על בריאות השיער. כאשר השומן הופך למוצק, הוא נאגר בשכבות עור הקרקפת,...
ללמוד עוד על אדמומיות בקרקפת
יחסים קרירים: השיער בחורף-תמונה

הבדלי טמפרטורה ותזונה לקויה משפיעים לרעה על השיער שלנו....

מאת: מערכת zap...
09/11/2008
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לאדמומיות בקרקפת?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

אדמומיות בקרקפת: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, אובחנתי לפני כחודש בפסוריאזיס שנמצא אצלי בקרקפת ומאחורי האוזניים והטיפול שהביאו לי הוא טיפול במשחה קסמיאול ושמפו אלפוסיל. הרופא אמר לי להשתמש במשחה שבועיים ואז להפחית איתה עד שעבר חודש שלם. סיימתי עם המשחה ויש שיפור משמעותי, נעלמו לי הקשקשים אך עדיין יש קצת גרד, אז השאלה שלי האם אני צריכה להמשיך להשתמש בשמפו אלפוסיל קבוע? או להפסיק איתו? ומתי אצטרך לחזור למשחה?

שלום רב את יכולה להמשיך להשתמש בשמפו לתקופה ארוכה. במידה ויש עדיין אודם בקרקפת רצוי להמשיך להשתמש במשחה עד שכל הממצאים חולפים.

שלום רב, לפיי כשבועיים היתה לי דלקת חיידקית בגרון עם סטרפטקוקוס. כמה ימים לאחר מכן החלו להופיע לי נק׳ אדומות באיזור החיבור בין האמה ליד העליונה וגם אדמומיות בקרקפת עם קשקשים. זה בדומה למה שקרה לי לפני כשנתיים אחרי דלקת גרון ואז רופא העור אמר לי שזה קשר ישיר בין הדברים. קבעתי תור שוב אך הוא ממש עוד הרבה זמן ובינתיים הכל מגרד ולא יפה אסתטית. שכחתי לציין גם אדמומיות בבית שחי. מה עושים?

שלום, פסוריאזיס מסוג טיפתי מופיע לעיתים לאחר זיהום סטרפ. ממליצה לפנות לרופא עור לאבחון הפריחה ובדיקת הקרקפת.

אני רוצה לדעת האם התסמונות הבאות מתאימות למחלת דם כלשהי: אני בן 50, בחודשים האחרונים סובל מזרמים שורפים לאורך כל הגב, בעיקר למעלה, זרמים שמתגברים משום מה אחרי אכילה, סומק על המצח הקרקפת והלחיים מלמעלה, וכאבים בחזה משמאל. בדיקות דם רגילות יצאו תקינות. אני ממש לא יודע לאיזה רופא לפנות

קרוב לוודאי שאין קשר להמטולוגיה. מומלץ לפנות לרופא המשפחה שיעריך את. מצב וישלח להמשך בירור לפי הצורך.

שלום דוקטור. לעיתים תוך כדי תספורת על דרגות קצוצות מרגישים את הסכינים של המכונה טיפה משפשפים את הקרקפת ואז לאחר התספורת נוצרת לעיתים אדמומיות באיזור. האם זה יכול לפגוע בזקיקי שיער וליצור דלילות? ואם משתמשים בצורה עדינה זה בסדר? תודה.

שלום אלון סכין המכונה אינו פוגע בזקיק השערה. אתה יכול להמשיך ולהשתמש במכונה.