אבצס פריאנלי: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

שאלות נפוצות מפורום כירורגיית ילדים

בקע, שבר, ניתוחים או בעיות - כל התשובות לכל השאלות השכיחות שאלה: בת שנתיים וחצי. נאמר לנו שהיא סובלת מבקע מפשעתי דו צדדי ושיש לנתח. האם באמת חייבים לנתח? ומה הסכנות? האם זה תורשתי?תשובה: בקע מפשעתי בילדים הינו שכיח למדי. כמעט בכל המקרים מדובר בבקע מולד. הופעת נפיחות מפשעתית היא הסימן השכיח ביותר. ברוב המקרים הבקע אינו גורם להפרעה תפקודית, אולם לעיתים רחוקות עלולה להווצר כליאה של תוכן בטני בתוך הבקע כמו לולאת מעי, או שחלה בבנות. בשל הסכנה הזו, מומלץ לנתח בקע מפשעתי לאחר שהתגלה. יש אכן שכיחות יתר של בקע במקרים בהם קיים סיפור משפחתי.בגילה של אחייניתך, ובאם אינה סובלת ממחלות נוספות, ניתן לבצע את הניתוח במסגרת אשפוז יום. מכאן שמדובר בניתוח שהסכנות הכרוכות בו הן קטנות למדי וגם השיבה לפעילות מלאה היא לרוב קלה ומהירה. הישנות (חזרה) של בקע מפשעתי...
ללמוד עוד על אבצס פריאנלי
סיגמואידוסקופיה-תמונה

מדריך בדיקות רפואיות: סיגמואידוסקופיה היא בדיקה רקטאלית שבה...

מאת: ד"ר עמית...
13/07/2014
שאלות נפוצות מפורום כירורגיית ילדים-תמונה

בקע, שבר, ניתוחים או בעיות - כל התשובות לכל השאלות השכיחות

מאת:
20/06/2004
אולי יענין אותך לדעת...
סיגמואידוסקופיה - תמונה
סיגמואידוסקופיה
מדריך בדיקות רפואיות: סיגמואידוסקופיה היא...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לאבצס פריאנלי?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

אבצס פריאנלי: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

היי, אחרי ניתוח אבצס פריאנלי, היו כאבים באזור. ללא הפרשות כלל. בבדיקת mri: אין בדיקה קודמת להשוואה ברשותנו. פיסטולה אקסטרה­אנאלית מאחורי לפי הטבעת, מפושטת לאורך כ­38 מ"מ. הפיסטולה בעלת צורת פרסה, ברקמות הרכות, במגע עם שרירי הפובורקטליס. התעלה מתמשכת מימין בקולקציה טובולרית מפושטת לאורך כ­50 מ"מ ­כלפי מעלה עם מעורבות בשריר ה­Iliococcygeus ימין ­וכלפי מטה עם פתח חצוני ב­margin anal Right לסיכום: פיסטולה אקסטרה­אנאלית מורכבת כמתואר עם קולקציה טובולרית מפושטת המעורבת את שרירי הלווטור אני דו"צ. כרגע איני סובלת מכאבים כלל. האם יתכן שגם אם אין הפרשות ישנה פיסטולה? ועד כמה המצב שלי חמור? האם זה אומר שיש פה מעורבות שרירים? סכנה לפגיעה בסוגרים במקרה של ניתוח? מרגיש לי שיש טעות בפיענוח.. הלוואי..

שלום אור, אומנם לפי הבדיקה יש פיסטולה מורכבת. אולם, צריך לקחת את הממצאים בהקשר הנכו ן - כמה זמן לאחר ניתוח הבדיקה בוצעה? ייתכן כי חלק מהממצאים הם שינויים לאחר ניתוח. בכל אופן, בהחליט מחשיד לפיסטולה מורכבת המערבת שרירים. יש צורך להיבדק ע"י כירורג קולורקטלי מומוחה, ובהתאם לממצאים להחליט האם צריך ניתוח, על תיזמון הניתוח, ועל סוג הניתוח. לא מחליטים על ניתוח רק על סמך ממצאי MRI . לגבי פיסטולות המערבות שרירים ם- מתאימים את סוג הניתוח ואז מבצעים ניתוחים בהם לא עושים חיתוך ךשל השרירים כדי להימנע מפגיעה בסוגרים.

שלום לפני שבוע וחצי הופיעו לי כאבים והרופא איבחן את זה כאבצס.הוא נתן לי טיפול אנטיביוטי.לאחר שבוע של שתיית הכדורים התנקז האבסס ויצאה לי המוגלה .היום שוב הלכתי לכירורג מומחה בנושא הוא ניקה לי את המוגלה שהמשיכה לצאת ואצר כי עליי לנקות את האיזןר 3 פעמים ביום בסבון ומים על מנת למנוע זיהום חוזר ושאם חלילה זה יחזור איאלץ לעשות ניתוח.רציתי לשאול מה הניתוח כמה זמן והאח אפשר לעשות אןתו בהרדמה מקומית?האם זה הניתוח שעושים גם כדי להוציא שיערה הפוכה?קצת מבולבלת מכל המונחים.האבצס שלי הופיע בצד שמאל של הישבן על השריר של הישבן למטה.

המהלך הרגיל של מורסה בפי הטבעת מסתיים ברוב המכריע של המקרים בהיווצרות פיסטולה - תעלה המחברת את חלל פי הטבעת אל העור בנקודה בה התנקזה המורסה. פיסטולה כזו צריך לנתח. לפני ניתוח כדאי לעבור בדיקת TRUS שהיא בדיקת אולטרא-סאונד המדגימה את מהלך הפיסטולה ביחס לשרירי הסוגר. הניתוח מבוצע בהרדמה כללית בבי"ח.

האם זה ניתוח מסובך,וכמה זמן הוא אורך?

המורסה לא בפי הטבעת אלא בצד שמאל של הישבן על הלחי השמאליץ

אחרי שהדלקת תעבור פני לבדיקת פרוקטולוג

היי בזמן יציאה יש לי כאבים בפי הטבעת היציאות תקינות.

שלום נועה, כאבים בזמן יציאה יכולים להיגרם מסיבות שונות, בין היתר - פיסורה (סדק) בפי הטבעת, אבצס בפי הטבעת, טחורים חיצוניים ועוד. יש צורך להיבדק ע״י פרוקטולוג על מנת לאבחן את הבעיה ולתת טיפול מתאים.