מין אנאלי: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

איידס: האמת מאחורי המיתוסים

האם אפשר להידבק באיידס מנשיקה? האם יש חיסון נגד איידס? האם איידס היא מחלה סופנית? ד"ר דן טורנר, מנהל מרכז האיידס בביה"ח איכילוב, שופך אור על האמיתות שמאחורי המיתוסים בתחילת שנות ה 80, החלה להופיע במדינות המערב מחלה מסתורית, בעיקר בקרב נרקומנים והומוסקסואלים, מה שהוביל ללא מעט קונספירציות וסטיגמות בהקשרה. בשנת 1981 הצליחו חוקרים לזהות לראשונה את נגיף ה-HIV שגורם לאותה מחלה, אך המודעות המשמעותית למחלה ולדרכי ההידבקות בה החלה רק לאחר מותם של כמה ידוענים מהמחלה, בהם: פרדי מרקורי, רוק הדסון, אנתוני פרקינס ועופרה חזה. אולם, למרות שבמהלך השנים חלו התפתחויות מדעיות ורפואיות משמעותיות מאוד בתחום האיידס, יש לא מעט סטיגמות שעדיין שכיחות בקרב הציבור - חלקן שגויות לחלוטין, חלקן נכונות בחציין וחלקן מאומתות. לקראת יום האיידס הבינלאומי (1.12) ביקשנו מד"ר דן טורנר, מנהל מרכז האיידס בביה"ח איכילוב בת"א, לשפוך אור, אחת ולתמיד, על המיתוסים הנפוצים ביותר אודות...
ללמוד עוד על מין אנאלי
איידס: האמת מאחורי המיתוסים-תמונה

האם אפשר להידבק באיידס מנשיקה? האם יש חיסון נגד איידס? האם...

מאת: מערכת זאפ...
01/12/2019
סקס: תתחילו לשחק-תמונה

אביזרי מין יכולים לחולל פלאים ליחסי המין שלכם, שפעמים רבות...

מאת: ד"ר בני...
29/05/2013
בדיקת איידס מדי שנה להומואים-תמונה

נוכח עלייה מדאיגה בשנים האחרונות בשיעור גברים המקיימים יחסי...

מאת: ד"ר עמית...
15/12/2013
HIV: עלייה בקרב הומוסקסואלים-תמונה

מחצית ממקרי האיידס החדשים שדווחו בגברים ב-2010 היו של...

מאת: מערכת zap...
28/11/2011
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל למין אנאלי?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

מין אנאלי: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

יש לי טחורים פנימיים ככל הנראה (דרגה 3), לא תמיד יוצאים, לא מדממים ולא כואבים. מפריעים לי אסטתית ומחשבתית. מה רצוי לעשות? ושאלה נוספת -- האם טחורים מושפעים מחדירה אנאלית כמו אחרי יציאה? כלומר יצאו אחרי חדירה?

טחורים יכולים להתנפח ולצנוח גם אחרי סקס אנאלי. כדי להחליט על הטיפול הרצוי יש צורך בבדיקה גופנית

שלום רב. אני רציתי לדעת לגבי סקס אנאלי, אני רוצה לרדת לחברה שלי האם יש סכנה אם אני יבלע במציצה את מה שיש לה בפות ? אם כן אז מה ניתן לעשות לירוק את זה לאחר המציצה ?

סקס אנאלי הוא דרך פי הטבעת. סקס אורלי הוא בוגינה. הנוזלים של הנרתיק הם יותר נקיים מהרוק שיש לנו בפה. אז לשיקולך.

שלום רב, מתמודד במשך חודשיים עם כאב ושריפה בפי הטבעת במרחק של שלושה ס״מ בערך פנימה בצד האחורי שמתגברים גם עם היציאות וכיווץ במהלכן. ללא דימום או נפיחות וכל תסמין נוסף. מניסיון עבר, הייתי בטוח שמדובר בפיסורה, התחלתי לקחת מרכך צואה ללא מרשם וסיבים להקלה וחיכיתי לתור לפרוקטולוג שיאשר וירשום משחת ניפידיפין כמו בעבר. בפועל, אמר שפיסורה אינה יכולה להימצא עמוק באופן כזה ומבדיקה לא מצא דבר. הפנה לאורטופד שיבחן את האיזור, זה בחן באופן שטחי ללא ממצאים חריגים גם מצדו. מציין כי הנני גיי ומקיים מין אנאלי ובשל כך איכות שגרת המין שלי נפגמת. מה עלי לעשות? כיוון לאבחנה או רופא נוסף? האם יכול להיות מדובר בבעיה בשריר? עניין אורטופדי אפשרי? פיסורה עמוקה בכל זאת? תודה מראש

לא ניתן לענות על שאלתך בלי בדיקה גופנית

שלום רב, אשמח לקבל חוות דעת בנוגע לפיסורה.מזה חודש ועשרה ימים לערך אני משתמשת בטיפול שמרני עפ"י מרשם רופא באמצעות משחות אנטרולין לטיפול בפיסורה ועזקאין לאלחוש בעת הצורך . כמו כן ניתנו לי נרות אביטרן. יש ימים שאני מרגישה מאין הקלה מסויימת והכאבים מתגברים בעת יציאה,או לחלופין גירוד מציק מאוד. כל זה מלווה בדם שיורד כשאני מתפנה, אני מניחה שמפציעה חוזרת של המעטפת . חשוב לי לציין כי באופן כללי אני לא סובלת כלל מעצירות (למעט אולי יום לפני מחזור) ,ובדרכ מתפנה בין 1-2פעמים ביום מאז ומתמיד. חשוב לי להבין מדוע נוצרה בפיסורה בכלל, שכן עצירות לא הסיבה במקרה שלי. גם הרכב התזונה שלי תקין וכולל פירות וירקות, והקיבה רכה . 2 שאלות. האחת האם יכול להיות שיש לי גם טחורים וגם פיסורה,איך יודעים להגדיר שיפור? .הרופא שלי המליץ לשים משחה ואמבטיות במשך חודשיים,ורופא אחר אמר לי כעבור שבועיים לעשות ניתוח. ושאלה נוספת האם פיסורה יכולה להיגרם בעקבות יחסי מין אנאלים? תודה רבה מזי

שלום, ובכן, גורמי סיכון להיווצרות פיסורה הינן בין היתר - עצירות , יציאות לא סדירות, מאמץ מוגבר בזמן יציאה, ישיבה ממושכת בשירותים. גם שלשולים מרובים יכולים לגרום לפיסורה. לעיתים נוצרת פיסורה אצל אנשים ללא גורמי הסיכון הנ״ל. לעיתים יציאה אחתת מאומצת יכולה להוביל להיווצרות פיסורה, ואז נוצר מעגל סגור שקשה לצאת ממנו שכן הפיסורה כשלעצמה גורמת לכיווץ יתר ואז ליציאות מאומצות יותר שגורמות שוב לפציעה וחוסר ריפוי של הפיסורה. ייתכן שיש גם טחורים וגם פיסורה. הגורמים הבסיסיים להיווצרות שתי הפתולוגיות הללו הינן דומים כפי שתיארתי לעיל. שיפור יוגדר בהתאם לסימפטומים שלך - כלומר ירידה בכאב והפחתה בדימום עד כדי היעלמות הכאב. ההחלטה על ניתוח תלויה בעיקר בך - כלומר האם את ממשיכה לסבול לרמה של פגיעה משמעותית באיכות החיים למרות מקסימום של טיפול שמרני. לגבי יחסי מין אנליים - יכולים לגרום לטראומה וקרע ברירית התעלה האנלית בדומה לפיסורה אך במנגנון אחר. בד״כ הפיסורה תיראה אחרת ותהיה ממוקמת קצת שונה בהשוואה לפסיורה רגילה.

היי דר' תודה רבה על המענה המהיר איפה ממוקמת פיסורה שכתוצאה מיחסים אנאלים לעומת פיסורה שיוצאת מסיבות אחרות,מה השוני . ובאופן כללי האם הפיסורה אמורה לעבור לגמריי? כלומר החתכים והעור בדמות" ראש" יעלמו /מתכווצים? האם חודש וקצת זה זמן סביר להמשיך עם הטיפול השמרני?

פיסורה רגילה בד״כ תהיה במיקום אחורי ולעיתים קדמי. פיסורות מסיבות אחרות יכולה להיות בכל מקום. קפלי העור המעובים בד״כ לא נעלמים. הכאבים מהפיסורה אמורים לחלוף. זמן סביר להמשיך עם טיפול שמרני הינו תלוי בך. הטיפול והניתוח מטרתם לשפר את איכות חייך, לכן את תצטרכי להחליט אם ומתי הטיפול השמרני אינו משיג מטרה זו וברצותך לפנות לניתוח.