פפולה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

שעירים לנצח

הבשורה החשובה ביותר לגברים של היום, לא חייבים להישאר שעירים - יש אלטרנטיבה קצת אחורה במנהרת הזמן:שיעור יתר הוא ענין של השקפה, מקום, זמן ואופנה. היו ימים בהם כל נער מתבגר ציפה בכליון עיניים להופעת השערות הראשונות על החזה (שלא כמו היום, שכל ילדון מחזיק בידו טלפון סלולרי עוד בטרם למד לבצע פעולות חשבון בסיסיות וסמל ההתבגרות הוא "טום קאר" כלי רכב לילדים בני טיפש עשרה).סמלי גבריות בעבר בהחלט כללו שיער על החזה, ואצל חלקינו גם שפם אדיר מימדים, לאורך ההיסטוריה גידלו גברים שיער על מנת לייחד את עצמם ואת תכונותיהם הגבריות, דבר שגרם לזקן ולשפם להיתפס כסמל לגבריות.מאז חלפו מים רבים בכיורים ששטפו את קצף הגילוח, והגבר של שנת 2004 מעדיף להתהדר בתואר "מטרוסקסואל" - הכינוי המעודן-יאפי לגבר שהמילה "טיפוח" לא מבריחה אותו למגרש הכדורגל. המטרוסקסואל בוחר בגדיו בקפידה, מקפיד...
ללמוד עוד על פפולה
אקנה: סימני בגרות לא רצויים-תמונה

לחץ, תרופות ותזונה לא בריאה הם רק חלק מהגורמים לאקנה. על...

מאת: ד"ר זאב...
28/01/2008
שעירים לנצח-תמונה

הבשורה החשובה ביותר לגברים של היום, לא חייבים להישאר שעירים...

כתבה פרסומית...
26/10/2004
על הפנים-תמונה

המלחמה בחצ'קונים: אמונות מול עובדות, נכון ולא נכון, עשה ועל...

מאת: בני נוער...
11/02/2001
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לפפולה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

פפולה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, לפני כשלוש שנים, בזמן הריון, הופיע לי פצע באזור בית החזה, שלא נרפא. הוא דימם במשך דקות ארוכות, ונפתח 3-4 פעמים- כל פעם דימם דקות ארוכות. רופאת עור אבחנה שמדובר בפפולה, גודלה כ0.4 סמ להערכתי. לאחר ההריון, בהתייעצות עם רפוא פלסטיקאי, החלטתי שלא להסיר את הפפולה כיוון שלדעתו הצלקת באיזור זה מגרדת ומפריעה (הפפולה אינה כואבת ואינה רגישה- ניתוח אסטתי בלבד). כעת אני שוב בהריון, ויש לי הרושם שהפפולה גדולה יותר, אדומה יותר ובולטת יותר. היא לא מדממת ולא כואבת. אני תוהה אם יש קשר להריון, והאם עליי להיבדק שוב. האם ישנה איזו מסוכנות בנגע כזה (במיוחד שכבר חלפו כ3 שנים מאז שהופיע). אודה לתשובה

שלום, רושם כי מדובר בנגע וסקולרי (של כלי דם), יתכן אנגיומה או פיוגניק גרנולומה (שקשור להריון) . בכל מקרה, יש צורך בבדיקת רופא עור ואבחנה מדויקת של סוג הנגע, זוהי השערה בלבד לפי מה שתיארת. בהצלחה!

שלום, יש לי בקצה אצבע פפולה ציסטית 5 מ"מ ורודה איך מורידים את הציסטה? האם יש המלצה על איזה רופא בברכה,

זה נשמע כממצא המתאים לטיפולו של כירורג כף יד, ויש לפנות אליו בקופה אליה אתה שייך.

רופאת עור אבחנה פפולה ורודה דרמוסקופית בגב מתאים לbcc. והפנתה לפלסטיקאי לביופסית כריתה. האם אבחנה בדרמוסקופ היא חד משמעית? מה זה עוד יכול להיות?

מדובר בגידול עורי שכיח. מקורו הוא בשכבות המרכיבות את העור השטחי (שכבה בזלית) ובעברית נקרא בזיליומה. גידולים אלו נפוצים אצל מבוגרים בעיקר באזורים שנחשפו לשמש. סוג גידוול זה אינו נוטה לשלוח גרורות ולרוב הטיפול בו קל. מדובר בהסרה כירורגית של הנגע בשלמותו. סרטן זה קשור לחשיפה לשמש ומחייב מעקב שוטף (לפחות כל 4 חודשים) אצל רופא עור. בהצלחה!

מצב תמונה. האם נראה כמו לופוס? אציין שזה קצת מורגש על העור

קשה לראות בברור אבל נראה כמו נגע עורי קטן, אדום, עם פפולות ואולי שלפוחיות קטנות. לא נראה שמדובר בממצא עורי קלאסי ללופוס (כמו פריחת פרפר, למשל), אבל מגוון הממצאים העוריים בלופוס רחב ביותר. כדי לענות על השאלה, בהנחה שיש ברקע לופוס, היא לבדוק אם יש עוד מערכות בגוף שהתלקחו (מפרקים, כליות למשל) וגם בדיקות דם המעידות על התלקחות- נוגדנים, רמות משלים, בדיקת שתן, למשל. כמובן שכדאי לראות רופא עור שיחליט, אפשרי גם תמיד לשקול ביופסיה. אם מדובר בהתלקחות לופוס עורית, הטיפול יכול להיות מקומי בלבד (משחות?) או טיפול פומי קל. אם ההתלקחות מכילה יותר איברים, אז הסיפור שונה והטיפול יותאם למצב הכללי ולאיברים הפגועים.