פפולה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

שעירים לנצח

הבשורה החשובה ביותר לגברים של היום, לא חייבים להישאר שעירים - יש אלטרנטיבה קצת אחורה במנהרת הזמן:שיעור יתר הוא ענין של השקפה, מקום, זמן ואופנה. היו ימים בהם כל נער מתבגר ציפה בכליון עיניים להופעת השערות הראשונות על החזה (שלא כמו היום, שכל ילדון מחזיק בידו טלפון סלולרי עוד בטרם למד לבצע פעולות חשבון בסיסיות וסמל ההתבגרות הוא "טום קאר" כלי רכב לילדים בני טיפש עשרה).סמלי גבריות בעבר בהחלט כללו שיער על החזה, ואצל חלקינו גם שפם אדיר מימדים, לאורך ההיסטוריה גידלו גברים שיער על מנת לייחד את עצמם ואת תכונותיהם הגבריות, דבר שגרם לזקן ולשפם להיתפס כסמל לגבריות.מאז חלפו מים רבים בכיורים ששטפו את קצף הגילוח, והגבר של שנת 2004 מעדיף להתהדר בתואר "מטרוסקסואל" - הכינוי המעודן-יאפי לגבר שהמילה "טיפוח" לא מבריחה אותו למגרש הכדורגל. המטרוסקסואל בוחר בגדיו בקפידה, מקפיד...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לפפולה

מחלות עור ופגמים בעור - תמונת המחשה
מחלות עור ופגמים בעור מחקר חדש מציע לראשונה שיטת טיפול חדשה לחולי לישמניאזיס של העור (שושנת יריחו) היכולה להב...
עור ומין - תמונת המחשה
עור ומין גילוי מוקדם של סרטן עור מסוג מלנומה עשוי להציל חיים. מדוע בדיקת דרמוסקופ כה חשובה? מי ב...
mohs - תמונת המחשה
mohs ניתוח מוז להסרת נגעים עוריים מאפשר אחוזי ריפוי גבוהים ביותר: לאחר ההסרה, המטופל ממתין ל...
ללמוד עוד על פפולה
אקנה: סימני בגרות לא רצויים-תמונה

לחץ, תרופות ותזונה לא בריאה הם רק חלק מהגורמים לאקנה. על...

מאת: ד"ר זאב...
28/01/2008
שעירים לנצח-תמונה

הבשורה החשובה ביותר לגברים של היום, לא חייבים להישאר שעירים...

כתבה פרסומית...
26/10/2004
על הפנים-תמונה

המלחמה בחצ'קונים: אמונות מול עובדות, נכון ולא נכון, עשה ועל...

מאת: בני נוער...
11/02/2001
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לפפולה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

פפולה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, יש לי בקצה אצבע פפולה ציסטית 5 מ"מ ורודה איך מורידים את הציסטה? האם יש המלצה על איזה רופא בברכה,

זה נשמע כממצא המתאים לטיפולו של כירורג כף יד, ויש לפנות אליו בקופה אליה אתה שייך.

רופאת עור אבחנה פפולה ורודה דרמוסקופית בגב מתאים לbcc. והפנתה לפלסטיקאי לביופסית כריתה. האם אבחנה בדרמוסקופ היא חד משמעית? מה זה עוד יכול להיות?

מדובר בגידול עורי שכיח. מקורו הוא בשכבות המרכיבות את העור השטחי (שכבה בזלית) ובעברית נקרא בזיליומה. גידולים אלו נפוצים אצל מבוגרים בעיקר באזורים שנחשפו לשמש. סוג גידוול זה אינו נוטה לשלוח גרורות ולרוב הטיפול בו קל. מדובר בהסרה כירורגית של הנגע בשלמותו. סרטן זה קשור לחשיפה לשמש ומחייב מעקב שוטף (לפחות כל 4 חודשים) אצל רופא עור. בהצלחה!

מצב תמונה. האם נראה כמו לופוס? אציין שזה קצת מורגש על העור

קשה לראות בברור אבל נראה כמו נגע עורי קטן, אדום, עם פפולות ואולי שלפוחיות קטנות. לא נראה שמדובר בממצא עורי קלאסי ללופוס (כמו פריחת פרפר, למשל), אבל מגוון הממצאים העוריים בלופוס רחב ביותר. כדי לענות על השאלה, בהנחה שיש ברקע לופוס, היא לבדוק אם יש עוד מערכות בגוף שהתלקחו (מפרקים, כליות למשל) וגם בדיקות דם המעידות על התלקחות- נוגדנים, רמות משלים, בדיקת שתן, למשל. כמובן שכדאי לראות רופא עור שיחליט, אפשרי גם תמיד לשקול ביופסיה. אם מדובר בהתלקחות לופוס עורית, הטיפול יכול להיות מקומי בלבד (משחות?) או טיפול פומי קל. אם ההתלקחות מכילה יותר איברים, אז הסיפור שונה והטיפול יותאם למצב הכללי ולאיברים הפגועים.

רופא עור כתב עבורי את האבחנה הבאה: פפולה אריטמטוטית בקוטר 5 מ"מ עם קשקש. דרמוסקופית יכול להתאים ל bcc או scc. הנגע מעל שפה עליונה משמאל. קיים לפחות שנה אפילו שנתיים. לטיפול נתן לי משחת פרימוד קרם%imiquimod cr 5% . ההנחיה למרוח 5 פעמים בשבוע למשך 6 שבועות. בבית המרקחת ניתן לי הקרם. ראיתי שמכיל 12 שקיות קטנות ובהוראות כתוב שכל שקית היא לשימוש חד פעמי. כלומר לא מספיק לטיפול ע"פ ההנחיות שקיבלתי. התקשרתי לרופא העור והוא אמר לי להשתמש בשבוע בשתי שקיות בלבד ולשמור את החומר לאחר שנפתח במקרר. אני אובדת עצות...כתוב בהוראות הרי שכל שקית היא לשימוש חד פעמי.... מה לעשות? האם כן ניתן לשמור במקרר או להתעקש ולקנות עוד משחות שהכמות תספיק ....שאלה נוספת..אני מודאגת מאוד. בעצם בישר לי שזה עשוי להיות סרטן עור בטלפון אמר שאולי טרום סרטן... האם הטיפול שהציע במשחה יעיל? האם בדיקה ידנית במגדלת מספיקה לאיבחון חד משמעי? במידה וכן סרטני מה סיכויי הריפוי וכיצד. אנא תשובתך בהקדם האפשרי. אני חסרת אונים ומודאגת מאוד. תודה מראש.

חזרי לרופא המטפל.. להבהרות.. סביר שהוא מכיר היטב את עבודתו