נגישות
נגישות

פריחה בכף היד: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

סיבות אפשריות ומצבים דומים לפריחה בכף היד

גירויים בעור - תמונת המחשה
גירויים בעור זה חם ומתוק, אבל לפעמים גם מסוכן - עונת הקיץ טומנת בחובה סכנות, בעיקר לילדים שחופשיים מ...
עור ומין - תמונת המחשה
עור ומין מהי מחלת ויטיליגו? מהם הגורמים לה? כיצד מטפלים בה? כל מה שרציתם לדעת על מחלת העור שגורמ...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לפריחה בכף היד?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

פריחה בכף היד: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב הנני מס חודשים עם דלקת עור אירטטנטית.עקב אלרגיה חד פעמית לחומר חיטוי.מצד אחד אין כמעט פריחה על כפות הידיים או על האצבעות מצד שני יש תחושת יובש לא נעימה בכפות הידיים ורגישות לא נעימה למגע עם מים חמים האם יש קשר?שאני מורח קרם לחות ליובש יש הקלה למס שעות לפעמים מורח בין 2-3 פעמים ביום האם מריחת קרם לחות לעור מכל סוג מסוכן בטווח הארוך? בני משפחתי ואני אמורים לנסוע בקייץ לאילת ואני רוצה להכנס לבריכה או ים אך חושש שהמגע במים עם מלח או כלור יצרוב לי מאד בכפות הידיים מה מומלץ לעשות? האם שימוש ממושך סבטרואידים מסוג דרבומט או נרידם מפסיק מיד את תחושת היובש או רק מקל על הדלקתיות?בברכה רפי

ליובש ללא גרד מספיק טיפול בקרם לחות. כשיש גרד .. כדאי להוסיף קרמים על בסיב סטרואידים. אבל, מציע שתקבל הנחיות ברורות לאחר שיאבחנו את בעייתך ...ואולי את סבותיה

בעקבות דלקות חוזרות ונשנות באצבעות הידיים ובדיקות דם חריגות: Antinuclear AB Adult=4, Rheumatoid Factor Quantit=68.9 הפנתה אותי רופאת המשפחה לראומטולוג. ב20/3/19 ראומטולוג חשד שמדובר בדקלת פרקים שגרונית ושלח לעוד בדיקות שהחריגות היו: ANP Ab=10, Rheumatoid Factor Quantit=76.7, Anti CCP=233.9.. הראומטולוג נתן לי פלקוויניל 200 מ"ג שני כדורים פעם ביום ופרדניזול 5 מג שני כדורים ביום. חריג נוסף בבדיקות אלה Feritin=135 - רופאת המשפחה נתנה לי תרדיפרון ב28/2/18 בגלל FE-iron=56. הרופאה אמרה לי להוריד מינון לפעמיים בשבוע במקום כל יום ב10/4/19 הגעתי שוב לראומטולוג. בינתיים התפתח לי כאב בצלעות, שהכירורג חשב שזה בגלל הפרדניזול. הראומטולוג אמר לי להפחית מינון של ופרדניזול בהדרגה ועכשיו אני לוקחת כדור 1 של 5 מג. התוצאות החריגות של בדיקות הדם הנוספות שקיבלתי בביקור זה: Hemoglobin=12.4, MCHC-M Cell Hb Cont=30.8, Antinuclear AB Adult=4.1. בגלל יובש קשה מאד בעיניים הראומטולוג חושד בסינדרום שיוגרן. שאלתי: היום התפתחה לי פריחה בצבע וורוד כהה על גב כפות הידיים והאצבעות. האם זו יכולה להיות אלרגיה לאחת התרופות? זה יכול להיות מסוכן (הרעלה?) התור שלי לראומטולוג הוא רק ב28.5.19 והוא מקבל רק ביום ג אחהצ. האם אני צריכה לפנות לרופא/ מוקד / מיון?

שלום פריחה על כפות הידיים יכולה לפעמים לרמז על זיהום. ממליץ להפסיק פלקניל, לפנות לרופא ולצלם את הפריחה עבור הראומטולוג .

שלום. אני מתמודדת כבר שנים עם פריחה בכפות הידיים שבאה והולכת, לרוב דלקתית ומאד מגרדת. המשחות הרגילות, כולל סטרואידים, משפיעות רק לזמן קצר. לפני כמה חודשים חזרה הפריחה וניסיתי להתמודד בעזרת הומאופטיה, ללא הצלחה. הפריחה תמיד היתה רק בכפות הידיים. לאחרונה קצת יורדת לכיוון האמות. מצרפת תמונות עדכניות. המצב ממש רע ואני אובדת עצות. מה אפשר עוד לעשות?

כדאי לעשות ברור מקיף במרפאה של "דלקת עור ממגע" באחת ממחלקות העור במרכזים הרפואיים. להשתמש בתכשירים וסבונים בלי SLS ובלי פרבנים. להמנע ממגע עם חומרים, ולרחוץ כלים ובית עם כפפות חד פעמיות היפואלרגניות ללא אבקה.

בנוסף לא מצאתי תמונות.

בת 35 ללא רקע רפואי מיוחד. במשפחה גנטיקה לסכרת ולמחלות לב ודם. הייתי בנאדם בריא לחלוטין, למעט עודף משקל ועישון -שלא ממש השפיעו על אורח חיי, עד לפני כחצי שנה. הגעתי לבי"ח אחרי חודש של דחיינות עם רגל נפוחה, כתמים עוריים גדולים חמים ורגישים למגע בגפיים (3 מתוך ה4), כתמים קטנים יותר -פריחה בכפות הידיים והפנים, ושרירי זרועות שעולים בלהבות לתחושתי, וחום בלילה שחלף. במיון לאחר CT ריאות ראו תסמינים לא ברורים. והחליטו שיש לי דלקת ריאות (ללא קשיי נשימה / שיעול או ממצא אחר תומך). הייתי מאושפזת למשך חודש ועברתי שלל בדיקות בהם: CT (ריאות, לב, בטן), אקו לב (פעמיים), EMG (פעמיים) וכמובן בדיקות דם. CPK הגיע לטופ של 14 אלף במהלך האישפוז (במיון היה כ450-500). בנוסף עשו לי ביופסית עור - ללא ממצא מיוחד וביופסית שריר. על סמך ביופסית השריר קבעו את ההחלטה של פולימיוזיטיס (בהתחלה חשדו שזה דרמטומיוזיטיס). טופלתי ב80 מג פרדינזון (עם הפחתה מדורגת עד ל20 מ ליום) וקרדילוק ופוסיד במשך כחצי שנה, בנוסף למטוטרקסט 20 מג (זריקה שבועית) וכמובן ויטמינים שונים (D,B12, CAL. ואחת לשבוע לאחר הזריקה גם FOLIC 5MG). לאחר שהגעתי ל20 פרידנזון וCPK של 111, הראומטולגית אמרה לי שיש מדדים לא תקינים נוספים (בלי לפרט מה) והיא רוצה להתחיל עירוי של ריטוקסימאב. זה שבר אותי (אחרי שכבר הפסקתי בעקבות המחלה: טיפול שיניים, התחלת הליך כניסה להיריון, הבנתי שההבטחה "תוך חודשיים חוזרת לשגרה" לא הולכת להתממש, הזריקה הפכה מ4-8 זריקות שבועיות ל"משהו שיופסק רק אחרי הורדת הסטרואידים לחלוטין" וכמובן הורדת הסטרואידים איטית! והתעלמות כמעט מוחלטת ממצב נפיחות הרגל - ה-סיבה שבגללה הגעתי למיון, התעלמות מפצעים עוריים מוגלתיים בעיקר באזורי הקפלים- בית שחי, מתחת לחזה, מאחורי הברך, בקפל המרפק ועוד ), אז הפסקתי את כל הטיפול על דעת עצמי. אציין שאני מושבתת בבית, בכל התקופה הזו. מוגבלת בניידותי ותלויה בהרבה מפעולות היוםיום באחרים. משתמשת בכיסא גלגלים מחוץ לבית (בבית המעברים צרים מדי אז נעזרת בכסא מחשב/משרדי כתחליף לכסא הגלגלים). יש לי 3 שאלות: 1. האם יתכן שמה שיש לי שונה מהאבחנה, כלומר שיש לי משהו אחר ולא פלומיוזיטיס? החשד שלי מתבסס על מידע מרחבי הרשת שהרבה מתופעות הפולמיוזטיס אינן נחלתי, ובעיקר נושא הכוח הגס ("כוח גס שמור" לפי סיכום הרמאוטלגית בכל ביקור). 2. האם ניתן לעשות כושר ע"י מאמן אישי - כי לצערי הרב כל התרופות האלה ואיבוד התנועה גרמו לי להעלות המון במשקל (וכפי שציינתי בהתחלה, לא הייתי רזה עוד לפני המחלה). 3. האם יורשה לי בשלב כלשהו להיכנס להיריון? בהנחה שהאבחנה נכונה ובהתחשב בתרופות של המחלה? תודה מראש וסליחה על האורך

שלום לך, אני מבינה את תחושותייך אולם לאור מורכבות המקרה, אני מאד ממליצה לך לפנות ליעוץ ראומטולוג מטפל. אם את מרגישה שאינך בטוחה, אנא פני במהירות לקבל חוות דעת נוספת. משערת שהאבחנה נעשתה לפי קליניקה וגם על פי תשובת הביופסיה ולכן יש צורך להיות במעקב הדוק אצל ראומטולוג/ית שאת סומכת עליו..