נגישות
נגישות

יובש בשיער: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

גיל המעבר: שינה בהפרעה

גיל המעבר מביא עמו גלי חום, ירידה בחשק המיני, דיכאון והפרעות שינה. בחלק גדול מהסימפטומים לא ניתן לטפל, אך הפרעות השינה ניתנות לטיפול יחסית פשוט כ-60% מהנשים בגיל המעבר סובלות מהפרעות שינה, המהוות אחד התסמינים הבולטים בגיל זה, המתרחש בגיל הממוצע 51, ומתבטא בשינויים הורמונליים וביולוגיים. כל אשה חשה בגיל המעבר תסמינים שונים ומגוונים, בעוצמות משתנות: גלי חום, יובש בנרתיק, שינויי מצב רוח, כאבי פרקים, ירידה בחשק המיני, דיכאון, יובש בשיער ובעור, כאבים בעת קיום יחסי מין, דלקות שתן חוזרות ונשנות וגם, כאמור, הפרעות שינה, המהוות תסמין נפוץ. מדוע נשים בגיל המעבר חוות הפרעות שינה? מהן הפרעות השינה הנפוצות בגיל זה? כיצד ניתן להתמודד איתן? על כך ועוד מפי ד"ר ריבי טאומן, מומחית להפרעות שינה במור לרפואה מתקדמת ובמרפאה להפרעות שינה במרכז הרפואי תל אביב (איכילוב). מהן הפרעות השינה האופייניות לגיל...

סיבות אפשריות ומצבים דומים ליובש בשיער

יובש בעור ובשיער - תמונת המחשה
יובש בעור ובשיער הבדלי טמפרטורה ותזונה לקויה משפיעים לרעה על השיער שלנו. מעוניינים לחזק את השיער? דוקטור...
ללמוד עוד על יובש בשיער
גיל המעבר: שינה בהפרעה-תמונה

גיל המעבר מביא עמו גלי חום, ירידה בחשק המיני, דיכאון...

מאת: מערכת zap...
25/12/2013
היריון בסיכון גבוה-תמונה

אישה הרה בריאה מתמודדת עם השינויים האנטומיים, הפיזיולוגיים...

מאת: דרורית...
08/04/2013
יורם בניטה-תמונה
מאת:
31/03/2008
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל ליובש בשיער?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

יובש בשיער: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

לפי הבדיקה המומלצת לא יוצאות לי 5 שיערות שאני מושך בעדינות קבוצת שיער ועל הכרית בבוקר גם אין, פשוט שאני מעביר יד בשיער מצד לצד נושרות שיערות, יש סיכוי שאני תולש שאני מעביר את היד בשיער כי יש לי שיער יבש? או שזה נשירה?

קשה לענות על זה , צריך להתרשם בבדיקה פיזית אצל רופא עור

איך משתמשים בשמן קוקוס לקרקפת ולשיער? כמה זמן להשאיר על הקרקפת,,? וכמה פעמים בשבוע מומלץ כדי להגביר צמיחה? ולשקם שיער יבש מאוד? תודה

את יכולה למרוח שמן קוקס על הקרקפת להשאיר 20 דקות ואז לחפוף. אם המטרה חיזוק השיער ועידוד צמיחה כדאי להוסיף שמן אתרי רוזמרין (15 טיפות לכף שמן קוקוס), מומלץ לעשות את הטיפול פעמיים שלוש בשבוע.

אכן המטרה היא כזאת. האם שמן קוקוס לבד לא מספיק? והאם השמן אתרי רוזמרין שנמכר בסופרפארם מתאים. תודה

כשאני מעבירה יד בשיער. יש לי שיער יבש ומתולתל לפעמים אני מרגישה מן כאב כאילו תלשתי שיער. האם כאב כזה מעיד בהכרח שבאמת נתלשה שערה? ואם כן האם היא תצמח מחדש?

ממליצה לפנות לרופא אבחון לביצוע מבחן תלישה ובדיקת הקרקפת. כאב אינו מעיד על נשירת שיער.

קיבלתי מינוקסי בספריי : האם צריך רק להתיז או להתיז ולעשות עם הכף יד במשך דקה על כל האיזור הדליל מאחור ומקדימה במפרצים? לגבי המפרצים הפלסטיק המיוחד לאיזור זה גורם לנוזל לנזול חי על הפנים לכן אני מרסס על האצבע ומורח ידנית - זה בסדר?

לירן שלום ניתן להשתמש בספריי קצף שפחות נוזל ורק על שיער יבש. ניתן לעסות את הקצף לתוך הקרקפת במקום בו אתה שם את הקצף.