אקנה ציסטית: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

פצעי הבגרות: כל מה שרציתם לדעת

כיצד פצעי הבגרות נוצרים? האם נכון שבנים סובלים מהם יותר? האם יש חשיבות לגנטיקה? איך תדעו מהי שיטת הטיפול המתאימה ביותר עבורכם? פצעי הבגרות, הידועים גם בשם אקנה (Acne) על שם החיידק שגורם להם, הם מחלת העור השכיחה ביותר. היא מופיעה אצל 85% מהאוכלוסייה בגיל ההתבגרות (בין גיל 11-30), כשהורמוני המין "משתוללים" - ולרוב דועכת לקראת סופו. הסכנה העיקרית בדרגות הקשות של פצעי הבגרות היא היווצרות צלקות היוצרות פגם אסתטי על עור הפנים והגב. כמו כן, יש לה השפעות פסיכולוגיות משמעותיות על דימוי הגוף. קיימים סוגי טיפול שונים ועצה אחת עיקרית למניעת היווצרות צלקות - לא לפוצץ! מחלת העור השכיחה ביותר בגיל העשרה (אילוסטרציה shutterstock) מהם הגורמים לפצעי הבגרות?התפרצות האקנה תלויה בפקטורים גנטיים, אך גם במזג האוויר ובאורח החיים: במזג אוויר חם כמו בישראל ובאורח החיים מערבי, ההתבגרות המינית...
ללמוד עוד על אקנה ציסטית
צלקות בעור: יש מה לעשות-תמונה

מגוון טיפולים, חדשניים ושמרניים, מאפשרים לטפל בצלקות ובחלק...

מאת: ד"ר מיכאל...
14/08/2014
פצעי הבגרות: כל מה שרציתם לדעת-תמונה

כיצד פצעי הבגרות נוצרים? האם נכון שבנים סובלים מהם יותר?...

מאת: ד"ר בתיה...
22/02/2016
צלקות בעור: הלו, זה רדיו?-תמונה

טיפול בגלי רדיו מביא בשורה לסובלים מצלקות בעקבות אקנה קשה,...

מאת: איילת...
16/02/2011
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לאקנה ציסטית?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

אקנה ציסטית: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום. הפסקתי לפני 4 חודשים ליטול גלולות יסמין עקב מיגרנות חזקות. הרופא המליץ לי על גלולת סרזט . אותם אני נוטלת כבר 3 חודשים רצופים . בחודש האחרון הופיע לי התפרצות חמורה של אקנה ( מה שלא היה לי אף פעם) ורופא עור רשם לי ראוקטן . האם האקנה יתפרץ בגלל הסרזט? להחליף גלולות? או שזה לא משנה כי אני עם רוקוטאן?.

שלום יתכן שזה בגלל הגלולות כדאי לשקול אמצעי מניה אחר כמו התקן תוך רחמי

היי בדיקות הורמונליות ואולטרסאונד תקינים, אך סובלת מאקנה, שעירות יתר ואין מחזור ללא גלולות. 1. תפקודי כבד תקינים. האם מסוכן לקחת אנדרוקור 50 לכל החיים? אם כן, מה הסכנות? 2. במידה ורואקוטן, אלדקטון ואנדרוקור לא עוזרים לאקנה, יש פתרון אחר? 3. האם ניתן לתת סטרואידים לטיפול באקנה?

שלום אני חושבת שכדאי שתגיעי לביקור אצל אנדוקרינולוג

הייתי כבר אצל אנדריקונולוג. תור הבא עוד המון זמן. תוכלי בבקשה לענות לי לפחות על חלק מהשאלות?

אנדרוקור יעיל כאשר יש בדיקות דם לא תקינות -עליה בהורמון הגברי אקנה בעקרון היא בטיפול של רופא עור לא נותנים סטרואידים

שלום, יש לי שחלות פוליציסטיות ואני מתקרבת לגיל 40. נאמר לי שלא אוכל להמשיך לקחת גלולות עקב גורמי סיכון של דום לב במשפחה וכולסטרול אצלי. מטרת לקיחת הגלולות אצלי היא לא כדי לא להכנס להריון אלא אך ורק כדי למנוע דימומים כבדים במחזור(שגורמים לאנמיה) על ידי חיבור כמה חבילות ומניעת אקנה. בלי הגלולולת יש לי אקנה קשה. האם ישנו טיפול תרופתי שהוא לא גלולות שיכול לעזור להורמונים ולעזור לפחות לאקנה, ואין בעיה לקחת אותו מעל גיל 40? תודה מראש

מורן שלום לא בהכרח שאת חייבת להפסיק את הגלולות, אלא אם את מעשנת. יש חלופות אבל עלייך להגיע לאנדוקרינולוג המטפל

בתי סיימה ראוקוטן לפני כחודש, לאחר חצי שנה של טיפול מלא. לאחר שסיימה עדיין נשארו לה פצעים תת עוריים, די גדולים. הרופא נתן לה משחת אדפרין. חודש לאחר מריחת המשחה ואין תוצאות. האם המשחה אמורה להעלים את הפצעים (ציסטות)? במידה ולא, מה כן?האם יש משחה אחרת? בכלל, האם ציסטות של אקנה יכולים לעבור לבד ללא טיפול או שנשארים לתמיד?? כי לאורך כל הטיפול התרופתי והמשחתי הם לא קטנו.

לחזור לרופא לשינוי טיפול

אתה בבקשה יכול לרשום איזה אופציות יש בכלל? מלבד ראוקוטן ולא הבנתי האם אדפרין אמור לעזור והאם זה יכול לעבור לבד

לשאלתך לא עובר לבד. אופציות של שילוב תרופות ואו טיפול פוטותראפי