נגישות
נגישות

צלקת מכוויה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

ל"ג בעומר: שומרים על בריאות הילדים

משרד הבריאות וארגון בטרם פרסמו המלצות לרגל חגיגות ל"ג בעומר - כך תשמרו ילדיכם על הבריאות בזמן החגיגות סביב המדורות מדי שנה, בל"ג בעומר, פוקדים ילדים רבים את חדרי המיון בבתי חולים עקב היפגעות בתאונות. ממצאי סקר היפגעות בקרב ילדים ונוער (0-18 שנה) שבדק פניות למיון מצביעים על עלייה באחוז הפניות למיון עקב כוויות - פי 3 בהשוואה לשאר ימות השנה."מבין הפגיעות, כוויה היא אחת מסיבות פגיעת הילדים המובילות לאשפוז. כוויות מאש גלויה נחשבות כפגיעות חמורות ולרוב אף מסכנות חיים", אומרת אורלי סילבינגר, מנכ"ל ארגון 'בטרם' לבטיחות ילדים. כללים לבטיחות במדורה:ככלל: ממנים מבוגר אחראי שילווה את תהליך הקמת המדורה, משלב איסוף הקרשים ועד סיום המדורה. אוספים קרשים ללא מסמרים ודברים בולטים שעלולים להיחתך ולהיפצע מהם. ממקמים את המדורה בשטח נקי מקוצים ומעשבים, במרחק ביטחון סביר ממבנים וממתקנים. לא מבעירים מדורה מתחת...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לצלקת מכוויה

צלקת - תמונת המחשה
צלקת עונת הרחצה בעיצומה - ומראה הבטן מעורר מבוכה? הריונות, השמנה והרזייה, עלולים לגרום ל"סינ...
עור ומין - תמונת המחשה
עור ומין מהי מחלת ויטיליגו? מהם הגורמים לה? כיצד מטפלים בה? כל מה שרציתם לדעת על מחלת העור שגורמ...
ללמוד עוד על צלקת מכוויה
מיקרו-פיגמנטציה: חיים חדשים לעור-תמונה

בטיפול זה מוחדרים פיגמנטים לשכבה העליונה של העור, דבר המשפר...

מאת: מערכת zap...
17/02/2014
ל"ג בעומר: שומרים על בריאות הילדים-תמונה

משרד הבריאות וארגון בטרם פרסמו המלצות לרגל חגיגות ל"ג בעומר...

מאת: מערכת zap...
11/05/2009
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לצלקת מכוויה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

צלקת מכוויה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

יש לי בשד אחד כבר המון זמן(שנים) מין בליטות לבנות על העור הכהה מסביב לפיטמה.נראה קצת כמו צלקת אחרי כוויה אולי. מצריך בירור?

שלום רוני, ממצא עורי שקיים שנים רבות ולא עבר שום שינוי משך השנים בד"כ אינו מצריך בירור

שלום עשיתי טיפול ipl נגד אקנה לא הייתי מודה כל כך לתהליך ולנזק שיכול להיגרם תמים פשוט נסיתי הכל ופה אכלתי אותה הייתי אצל קוסמטקאית שמכרה לי מוצרים לא טובים ועשתתה לי כוויות וצלקות בעור הפנים מצבי הנפשי ניפגע מאוד השאלה שלי אם יש דבר כזה באמת טשטוש צלקות מכוויה או שאכלתי אותה לכל החיים ?

שלום, ישנן צלקות שונות , תלוי במיקום, גוון העור ועוד. ממליצה לפנות לרופא עור שמתעסק בתחום ליעוץ. בהצלחה!

שלום עשיתי טיפול ipl נגד אקנה (לא הייתי מוכך לכל התהליך וקיבלתי כוויות) נוצר לי כוויות בפנים אני כבר ככה 50 יום הרופא אומר שזה צלקות אבל אולי זה תיהיא צלקת אסטית האם יש ניתוח לטשטש צלקות מכוויה או להעלים אותם

כדאי להמתין עד סיום התהליך, לפחות שנה ואז לשקול אופציות טפוליות שונות שקיימות, למרות, שאם זו ממש צלקת קשה יהיה להעלימה, בינתיים איפור הינה האופצייה היעילה ביותר.

נכוויתי לפני כ5 חודש ביד האחורית מגפרור נותרה צלקת רגילה אבל חומה(כנראה מהחשיפה לשמש) מאז אני תמיד שם קרם הגנה, אבל השאלה שלי היא, איך אפשר להבהיר את הצלקת, האם על ידי לימון? או תכשיר מסוים, האם בכלל אפשרי להבהיר צלקת?

אפשרי להבהיר צלקת , הדרך הטובה והיעילה ביותר על ידי לייזר מיוחד לפיגמנטציה שמפרק פיגמנט בעור