אקנטוזיס ניגריקאנס: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

השמנת יתר ותחלואה אצל ילדים

מחקרים מראים כי תופעת השמנת יתר אצל ילדים גורמת למחלות שונות - מסוכרת ועד יתר לחץ דם שכיחות ההשמנה עולה בכל העולם בקרב מבוגרים, ילדים ובני נוער. 17% מבני הנוער בארה"ב סובלים מהשמנה ועוד כ-16% מבני הנוער סובלים מעודף משקל. במחקר שבוצע בישראל ופורסם ב-2005 נבדקו 76,732 מתגייסים בני 17 ונמצא, כי שכיחות עודף משקל נעה סביב 12% ושכיחות השמנה בין 3-4%.בעיית השמנה בילדות חשובה משום שמרבית הילדים השמנים יהיו גם מבוגרים שמנים. יתר על כן, הסיבוכים המשניים להשמנה מופיעים כבר בגיל הילדות והנעורים. קיים דמיון באפדמיולוגיה של התחלואה המשנית להשמנת יתר לבין הארעות של השמנת יתר. מחלות שהיו נדירות ביותר בילדים ובני נוער, עולות בשכיחותן במקביל לעליה בשכיחות ההשמנה.סוכרת מסוג 2סוכרת מסוג 2 נחשבה בעבר למחלה נדירה ביותר בקרב ילדים ובני נוער והיוותה פחות מ-3% מסך מקרי הסוכרת החדשים...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לאקנטוזיס ניגריקאנס

מחלות עור ופגמים בעור - תמונת המחשה
מחלות עור ופגמים בעור מחקר חדש מציע לראשונה שיטת טיפול חדשה לחולי לישמניאזיס של העור (שושנת יריחו) היכולה להב...
ללמוד עוד על אקנטוזיס ניגריקאנס
השמנת יתר ותחלואה אצל ילדים-תמונה

מחקרים מראים כי תופעת השמנת יתר אצל ילדים גורמת למחלות...

מאת: ד"ר אורית...
08/10/2007
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לאקנטוזיס ניגריקאנס?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

אקנטוזיס ניגריקאנס: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

היי, בשנה האחרונה שמתי לב שיש לי פיגמנטציה של כתמים כהים בבית השחי בשני הצדדים. זה לא שיער בצמיחה או שיער מתחת לעור, זה ממש העור עצמו. יש לציין שאני עושה באיזור טיפולי לייזר כבר שנים, בשנים האחרונות בעיקר טיפולי השלמה פעם בשלושה חודשים עד חצי שנה בערך (כבר אין לי כמעט שיער), אבל גם לפני זה עשיתי טיפולים במשך שנים ולא הייתה לי בעיה, כך שלא נראה לי שזה מהלייזר. חשבתי שאולי זה מהדאודורנט (באחד מטיפולי הלייזר המטפלת העירה לי על זה ואמרה שהיא חושבת שזה מהדאודורנט), ניסיתי להחליף כמה סוגים אבל זה לא עושה הבדל, אולי בגלל שהכתם כבר קיים. לאחרונה החלפתי לדאודורנט טבעי ללא אלכוהול או אלומיניום, מבחינת טיפול בזיעה הוא היה ממש טוב (אף דאודורנט לפני זה לא עזר לי) אבל התחושה שלי היא שאולי הוא קצת החמיר את הפיגמנטציה בגלל שהוא חונק את האיזור (אני חושבת שהוא אולי מכיל סודה לשתיה), למרות שאני לא בטוחה אם זה רק בראש שלי והכתמים נשארו אותו הדבר... עוד אני אוסיף שהכתמים גם לא נגרמו בגלל השמש, אני כמעט לא יוצאת מהבית וכמעט לא רואה שמש בכלל, ברמה שיש לי חוסר חמור בויטמין די, כך שלא יכול להיות שזה נגרם מחשיפה מרובה לשמש. חוץ מבית השחי, יש לי גם כתם פיגמנטציה ממש כהה באיזור שבין הצוואר לחזה שממשיך גם קצת מתחת לחזה (אבל לא בחזה עצמו). באיזור הזה לא עשיתי לייזר או כל הסרת שיער וגם מן הסתם לא השתמשתי בשום דאודורנט, וכמו שאמרתי אני לא נחשפת לשמש, אז אין לי מושג ממה זה נגרם שם... אשמח לעזרה גם בנוגע לבית השחי וגם בנוגע לכתם השני.

שלוםאנני את צריכה קודם כל להיבדק אצל רופא עור כדי לראות אם מדובר בנטו פיגמנטציה או שהעור הפך מעט מעובה ופפילומטוטי (עבוי גלי של העור הקרוי אקנטוזיס ניגריקנס). וכמובן בהתאם לממצאים ניתן להמשיך בברור וטפול.

שלום רב.. שמתי לב שיש לי (אני גבר.. ורזה אם זה משנה) צבע כהה בעור במפשעה.זה כנראה משהו שהתחיל גג לפני חודש-חודשיים.. מנסה להבין מה זה וממה זה יכול להגרם? טיפול? אשמח לייעוץ

שלום, יתכן כי מדובר באקנטוזיס ניגריקנס. אקנטוזיס ניגריקנס הינה פריחה בקפלי הגוף, בגוון חום- שחור בעלת מרקם קטיפתי. שכיח אצל אנשים עם השמנת יתר ומחלות אנדוקריניות. גורמים אחרים: פטרת, שפשפת כרונית.. ממליצה לפנות לרופא עור לאבחון וטיפול. בהצלחה!

שלום, לצערי יש לי אקנטוזיס ניגריקנס אידיופטי. אין מחלת רקע. בעבר קיבלתי משחות שאינני זוכרת את שמן אך מטרתן הייתה קילוף עדין של העור. לא עזרו במיוחד. א. האם מאז חלה התקדמות בטיפול שאפשר להציע לי? ב. כשהעור שלי מחלים משריטות, נשאר סימן כהה לאורך תוואי השריטה לזמן ממושך של חודשים עד שנים, שבסופו של דבר נעלם. האם זה גם קשור למחלה? האם יש דרך למנוע זאת? תודה רבה.

שלום, הטיפול לאקנטוזיס ניגריקנס שקיים היום כולל: טיפול מקומי בקרם רטויט, פילינג לסוגיו או רקיחה של חומרים להבהרה וקילוף. לגבי הפיגמנטציה שתיארת ככל הנראה מדובר בפיגמנטציה לאחר טרואמה ששכיחה יותר אצל אנשים עם גוון עור כהה. ניתן לטפל בתכשירי הבהרה על ידי מרשם מרופא עור. בהצלחה!

הי אני כבת 25 די מלאה במבנה וכרגע בתהליך ירידה...א יש לי בעייה ממש לא נעימה,בין הרגליים נוצר לי שפשפת-חוץ מהגירודים,העור יתכהה מאד ואני לא מרגישה בנוח בזה,מה אני יכולה לעשות כדי להבהיר את האיזור,מה הטיפול המומלץ? מחפשת כבר הרבה זמן מענה לבעיה זו... תודה רבה!

שלום, לפי התיאור יתכן כי מדובר באקנטוזיס ניגריקנס. אקנטוזיס ניגריקנס הינה פריחה בקפלי הגוף, בגוון חום- שחור בעלת מרקם קטיפתי. שכיח אצל אנשים עם השמנת יתר ומחלות אנדוקריניות. קשה לטפל בפריחה, אך ניתן לנסות רטין A או אוראה בריכוז גבוה. יש צורך במרשם רופא לרטין A