דלקת בברך: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

סיבות אפשריות ומצבים דומים לדלקת בברך

ראומטולוגיה - תמונת המחשה
ראומטולוגיה מהי דלקת מפרקים ניוונית? כיצד ניתן לאבחן את המחלה באמצעות תסמינים מוקדמים? מדוע היא בלת...
פגיעה במיניסקוס - תמונת המחשה
פגיעה במיניסקוס פציעת ספורט, הכרוכה בפגיעה בסחוס המפרקי, עלולה לגרום למגבלת תנועה קשה (קרסול, ברך או יר...
צליעה בילדים - תמונת המחשה
צליעה בילדים צליעה של פעוטות, ילדים או בני נוער עלולה להיגרם מסיבות רבות ומגוונות. לעתים מדובר בצליע...
ארטרוסקופיה - תמונת המחשה
ארטרוסקופיה ארתרוסקופיה היא ניתוח של מפרק, הנעשה דרך חתכים קטנים בעור - ומשמש לאבחון ולטיפול. ההחלמ...
כאב ברכיים - תמונת המחשה
כאב ברכיים כאבי ברכיים עלולים לפקוד אנשים בכל גיל ולעתים מדובר בבעיה כרונית. כיצד מאבחנים? מתי יש...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לדלקת בברך?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

דלקת בברך: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום באמצע חודש רבעי קבלתי מכה חזקה ברגל וכל האזור נהיה סגול ונפוח, לאחר חודשיים ירד כל הנפח והבחנתי שעצם השוק הפנימית שלי (חלק ממנה) בולטת במגע, כלומר לא רואים זאת אלא רק מרגישים.. בנוסף גם לאחר המכה היה לי קושי בדריכה על הרגל וצלייה קלה כמה ימים, חשוב לציין שהם חלו רק בזמן שסמוך לקבלת המכה ושכרגע אין כאבים, אלא שלפעמים פתאום מגיע כאב חד ונעלם ואין רגישות במקום. כמו כן יש לי דלקת בברכיים ובכתפיים ועקמת בעמוד השדרה, עוסקת המון בספורט (בנוסף משרתת כלוחמת אם המידע הזה יכול להועיל) האם היתכן קשר בין הדברים? מזה עלול להיות? האם זה יעבור עם הזמן כי בכל זאת זה נגרם מפגיעה ישירה במקום הפציעה,?

סביר להניח שמדובר בדמומת( שטף דם ) מתחת לקרום העצם. היא תספג עם הזמן

שלום! אני עובד בכתיבה ועריכה במחשב. לפני בערך חודשיים התחילו לי כאבים בשורש כף היד. הלכתי לאורטופד שבדק וראה שאין בעיה בתנועת היד וכו' והמליץ על תחבושת ונוגדי דלקת. לקחתי למשך שבועיים ואכן הכאבים בשורש כף היד חלפו. אלא שאז החלו כאבים באזור שריר כופפי שורש היד והאצבעות. הכאב נחלש אחרי כמה ימים, ואחרי זה החלו כאבים באזור שריר הזרוע הדו ראשי, בשני הידיים. ביד שמאל כבר נחלש, וביד ימין עדיין כואב. אם אני משתמש בעכבר ובמחשב, אז זה מתחזק. ויורד לסירוגין כשאני לא משתמש. בכלל אני חש איזה תחושת כבדות קלה בכל הידיים. אבל לא כאב ממש. אין כל מגבלות תנועה. * רציתי לדעת מה עלי לעשות? (אציין שגם לפני 3 שנים היו לי כאבים, כנראה דלקת, בברך בצד החיצוני של רגל שמאל, והלכתי לאורטופדים ועשיתי צילומים והכל ולא ראו משהו, ועד היום אני לא מאמץ את הרגל ולא חש את הכאבים, ועדיין לפעמים יש חוסר נוחות שם, אם אני מאמץ הרבה את הברך כמו בשחייה וכיו"ב). האם ייתכן שזה דלקת מפרקים ראומטית? יש צורך לעשות בדיקות דם כדי לשלול זאת? או שאלו לא התופעות? האם יש צורך בבדיקת emg? האם ייתכן שהם סתם דלקות עקב שימוש רב במחשב (ואני משתמש המון במחשב ובסמארטפון)? ואם כך - מה עלי לעשות? ולמי אפשר לפנות כדי שיאמר לי איך להתאים את עצמי לישיבה במחשב? האורטופדים במקום מגוריי לא אומרים לי דברים ברורים. מה זה? מה אני יכול לעשות? כבר נמאס לי מהתחושה שאני לא יודע מה זה, ולא מצליח למגר את זה. *** אני מאוד לחוץ מכל העניין וההשלכה על העבודה שלי, אז תודה רבה מראש על התשובות!

בשימוש רב במחשב יכולה להתפתח דלקת. לוקח לה זמן לעבור. בדוק את הכיסא עליו אתה יושב ובמידת הצורך החלף אותו או שנה גובה ישיבה. במידת היכולת מתן את זמן הישיבה מולו ואם עדיין יהיו כאבים בקש בדיקות.

שלום רב לאמא שלי יש דלקת בברך ושחיקת סחוס חמורה יש לה כאבים בזמן שהיא עומדת הרבה על הרגליים או אחרי תנועות רבההרופא המליץ על פיזיוטרפיה אך רציתי לשאול האם כדורי ויטה פלקס יכולים לעזור לה גם או שלא? או האם יש כדורים אחרים שאתה ממליץ? תודה

הטיפול בשחיקת סחוס עומד על כמה רגליים פיסיותרפיה ותרופות המשנות את מהלך המחלה הן חלק מהן.

הי ד״ר אני בת 32 ובערך 4 חודשים הברך שלי מתנפחת ללא סיבה גם בזמן מאמץ ספורט וכו, וגם ללא פעילות. עשיתי מספר בדיקות דם,mri , ct שום בדיקה לא הראתה מממצאים חד משמעיים ואני לא יודעת מה עלי לעשות אני ממש אובדת עצות. אציין כי חשדנו שמדובר במחלה אוטואימונית אבל רופא המשפחה רק שלח אותי לעשות את הדברים השגרתיים. אשמח אם תוכל לכוון אותי ולתת את דעתך האם יכול להיות שע:פ התוצאות להלן מדובר בדלקת מפרקים כרונית או משהו אחר( בזמנו שלחתי את התוצאות לראמוטלוג שלא חשב שמודבר מחלה אוטואימונית) כמו כן ע״פ הבדיקות רואים שיש נוזל בברך האם ניתן לשאוב אותו או לטפל בו על מנת שאוכל לחזור לפעילות אשמח לעזרה בדיקות דם: ראה פרוט להלן הערות והסבר DNA (ds) Ab Borderline 5.0 RNP 1.5 Index 0.0 0.9 סמן - הערך מחוץ לטווח 1.5 Sm (anti Smith Ab) <0.2 RNP A 1.5 Index 0.0 0.9 סמן - הערך מחוץ לטווח 1.5 RNP 68 <0.2 SmRNP <0.2 SSA-60 <0.2 SSA-52 <0.2 CHROMATIN <0.2 Anti Jo-1 Ab <0.2 Scl-70 Ab <0.2 ANTICENTROMERE Ab <0.2 SSA (Ro) SINGLE <0.2 SSB (La) SINGLE <0.2 RIBOSOMAL P Ab <0.2 ANA PATTERN NEGATIVE ANA TITER NEGATIVE DNA Ab CONF Negative < לבדיקה הקודמת לבדיקה הבאה > הערות לבדיקות ANTINUCLEAR Ab_(ANA) Positive by Bioplex See IFA Confirm result ‎לרופא: הסבר באתר המעבדה DNA (ds) Ab ‎לרופא: הסבר באתר המעבדה DNA Ab CONF Confirm By IFA Crithidia כמו כן EOS % הוא 9.1. וESR היה 17 ואחרי בבדיקה אחרת היה 28 crp- בבדיקה אחת היה 0.1 ואז עלה 1.05 כל השאר הבדיקות תקינות: CREATININE LDH COMPLEMENT C4 RHEUMATOID FACTOR <12.50 בדיקת ct- נוזל בכמות בינונית בחלל המפרק מימין( בברך ימין) mri- נזול יתר תוך מפרקי עם התעבות קלה של הסינוביה.

שלום נוזל המופיע ללא חבלה בברך מחייב ניקור כדי להגדיר אותו כדלקתי או לא דלקתי. מגילך ומהסיפור אני מניח שימצא כדלקתי ויצריך טיפול. מציע לפנות לראומטולוג לצורך תאום ניקור הנוזל.

קודם ד״ר תודה על המענה המהיר. שנית, אני ממש מבולבלת ומקווה שתעזור לי לעשות סדר בדברים. תראה פניתי לאורטופד שטען שיש לבצע ביופסיה שתוכל לאתר את מקום הבעיה. כמו כן יש לי תור לראטמטולוג האם ניקור הנוזלים תוכל לאבחן את הבעיה ?? אני חוששת שזה דלקת מפרקים אבל הראטומטולגו ששלחתי לו אונליין את הבעיה טוען שיש בעיה מקומית אבל זה לא בעיה אוטואימונית. אשמח לעזרה מה זה יכול להיות ומה כדאי לעשות? אציין כי רופא המשפחה בכלל הפנה אותי לרופא מומחה לאורטופד ירך וברך (החלפת מפרקים) שאלותיי: 1. האם ביופסיה תתן תשובה חד משמעיתו וכל בעצם תעלה על הבעיה? 2. האם ניקור יצביע ֿעל הבעיה והאם כדי לעשות זאת? 3. האם בעצם יכול להיות שזה בעצם רק דלקת בברך כתוצאה מהמים ושכן זה חוזר רק בברך ימין. תודה על העזרת!!!

שלום אין מקום בשלב ראשון לביופסיה. צריך להתחיל אצל הראומטולוג. בהחלט יתכן שמדובר בדלקת ולכך יש טיפול יעיל.

פורומים בנושא דלקת בברך
פורום לופוס
במסגרת פורום לופוס, יענו ד"ר דפנה פארן וד"ר יונתן וולמן, על שאלות בנושאי...