בורסיטיס במרפק: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לבורסיטיס במרפק?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

בורסיטיס במרפק: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

היי, בגלל דלקת במרפק הלסת התנועה מאוד מוגבלת ומומחית פה ולסת אמרה לי להימנע מלאכול דברים שדרושים הרבה לעיסה ולהיצמד לתזונה רכה, יש לי הדסה שייק (יוצא בערך 550 קלוריות לשייק) יש אפשרות להשתמש בזה כתחליף למזון למשך כמה ימים? במיוחד כי קשה לי לפתוח את הפה כשיש אוכל על כף או מזלג בשביל להכניס אותו קל והרבה פחות כאב להשתמש בקשית. תודה מראש

הי. בגדול כן שיק של הדסה יכול להוות תחליף לארוחה אבל כמובן שלא מספיק רק שיק 1 ליום. הכמות צריכה להיות מותאמת . אבל ניתן לשלב גם מעדנים / יוגורטים / מרקים למיניהם גבינות רסק פרי או רסק ירק אלו הם מזונות רכים שניתן גם לשלב בברכה סיגל

היי, ילד בגיל 12.5, התלונן על כאב ממושך במרפק. תשובת רנטגן: "אי סדירות קורטיקלית בקצה דיסטלי של הזרוע". בבדיקת US, הכל תקין. תשובת MRI: "תת התפתחות גרמית של מרכז גדילת הטרוכלאה לגיל הנבדק" מה זה אומר? תודה.

זה לא אומר הרבה, בד"כ מדובר בצורה שונה מעט של התגרמות אך במידה ומדובר במצב שהוא לאחר חבלה או דלקת במרפק זה אז זה יכול להיות השלכה מכך ואז יש להתייחס לזה אחרת אם כי בדרך כלל מדובר במעקב בלבד.

שלום יש לי דלקת במרפק בצד ימין ובצד שמאל כאבים באצבעות לקחתי כדור אותופן 400מג פעמים ביום .בהתחלה הרגשתי שיפור. לאחר מכן לא היתה השפעה על הדלקת מה עושים ? אני לוקח כבר חודש וחצי מה עושים?

שלום יש פחות מידי פרטים. רוב הדלקות במרפק שאינן חלק מדלקת מפרקים הן למעשה דלקת גידים שלוקח הרבה זמן להחלים מהן. רצוי להבדק על ידיד אורטופד או ראומטולוג להנחייה.

שלום ,אורטפדית רשמה לי לטיפול בדלקת במרפק ,טיפול בארקוקוסיה 90 למשך חודש.מקריאה בפורומים השונים אני מבין שיש בעיה לקחת את הכדור למשך תקופה כה ארוכה...האם נכון? (אני בן 42,בריא בד"כ)

התרופה עלולה לגרום לאי ספיקת כליות חריפה (בעיקר במטופלים הסובלים מאי ספיקת לב, אי ספיקת כליות כרונית, ובמצבים של התייבשות). התרופה גם עלולה לגרום לעליית לחץ דם, הפרעות מלחים . תופעות לוואי אילו נובעות ממנגנון הפעולה של התרופה והן "צפויות" . היא עלולה גם לגרום לפגיעה כלייתית שנובעת מרגישות לתרופה ושפעול מערכת החיסון. זו תגובה שאינה ניתנת לחיזוי מראש ועלולה לפגוע גם באנשים צעירים ובריאים . כך היא עלולה לגרום לפרוטאינוריה משמעותית על ידי פגיעה ביחידה המסננת של הכליה (הגלומרולי) ולדלקת לרקמה הבין תאית בכליה. הסיכון לפגיעה כלייתית תלוי גם במינון ובמשך זמן נטילת התרופה. אני ממליצה לך לצמצם ככל הניתן את זמן השימוש בתרופה (לשבוע-עשרה ימים מקסימום), ואם הכאב לא משמעותי לשקול שלא להשתמש בה כלל. בהצלחה