צילום סטטוס מקביליות: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

שיקום פה כוללני: מדריך

מהו שיקום פה כוללני? כיצד פותרים באמצעותו בעיה אסתטית ורפואית - למשך שנים ארוכות? קריאת חובה, בדרך לחיוך מושלם שיקום פה כוללני הוא הליך שמטרתו לתקן את מצבו של חלל הפה - הן מבחינה אסתטית והן מבחינה פיזיולוגית. במאמר זה, נסקור היבטים שונים הקשורים בשיקום פה כוללני.מיהו המטופל הפוטנציאלי להליך שיקום פה כוללני ולמי זה מתאים? מטופל/ת שסובלת: א. מחוסר שיניים חלקי או מלא. ב. מי שסובל מבעיות אסתטיות. ג. שילוב של חוסר שיניים, בעיות חניכיים ולפעמים אף בעיות אסתטיות. ג. בעיות של שחיקת שיניים חזקה הגורמת לשינויים בסגירת השיניים. ד. מי שעבר/ה שיקומים קודמים לקויים ומעוניין בשיפור המצב. רוב ההשתלות נעשות באלחוש מקומי ולעיתים בהרדמה כללית. צילום: שאטרסטוק מהן הבדיקות המקדימות להליך שיקום פה כוללני?לצורך אבחון והחלטה על צורת השיקום חייבים לשמוע את תלונות המטופל/ת, לבצע...
ללמוד עוד על צילום סטטוס מקביליות
שיקום פה כוללני: מדריך-תמונה

מהו שיקום פה כוללני? כיצד פותרים באמצעותו בעיה אסתטית...

מאת: פרופ'...
16/07/2017
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לצילום סטטוס מקביליות?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

צילום סטטוס מקביליות: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

בשבועות האחרונים, אני סובל מדימום בחניכיים שהחמיר לרמה שאני מדמם מאזורים מסוימים כתוצאה מנגיעה של הלשון. כמובן שצחצוח ואכילה גורמים לעתים קרובות לדימום, ובבוקר אני קם עם טעם של דם בפה. בביקור בשבוע שעבר אצל רופא שיניים, הוא אמר שהכל נראה בסדר. לאחר שתיארתי את היקף הדימום, הוא הפנה אותי לפריודנט, התור בעוד חודש. נאמר לי גם לעשות סטטוס מקביליות לפני הביקור. טיפול ניקוי אבנית אחרון שעשיתי היה באוקטובר 2018. יש לי שלוש שאלות: 1. האם לחכות לתור או שהמצב מצריך טיפול דחוף? 2. אם עשיתי צילום סטטוס באוקטובר 2018, האם אני בכל זאת צריך לעשות צילום חדש?(צילום הסטטוס מצורף) 3. האם יש סיבה לחשוש מקרינה בצילום סטטוס מקביליות?

דימום מהחניכיים נובע מדלקת, לפי דבריך מעל שנה לא בוצע טיפול תחזוקה על ידי שיננית ולכן הגיוני שיהיו סימני דלקת כגון דימום. צילום סטטוס משנת 2018 עדיין יכול לתת תמונה כללית על מצב החניכיים, אין מה לפחד מהקרינה היא אינה גבוהה. חשוב להיבדק על ידי רופא חניכיים, לבצע הסרת אבנית והדרכה לשמירה על היגיינה טובה. נדרשים טיפולי תחזוקה. יתכן שרופא החניכיים יקבע שנדרש טיפול מעבר לטיפול סטנדרטי של שיננית - תיבדק אבל אין מקום ללחץ.

שלום רב שתי כתרים מחוברים אחד יושב טוב ואחד גורם לחיכוך קטן שגורם לרגישות בחנייכים או שאולי זו המתכת שגורמת לגירוי החניכיים ......? השיניים ממוקמות צד ימין תחתון שן טוחנת והקטנה שלידה סו שגורמת לחיכוך ....? יכול להיות שעקב החיכוך או אולי המתכת גורמת להרגשה של רגישות שגורמת לדלקת חניכיים פנימית שגורמת לנסיגת חניכיים באזור הניב והשיניים הקדמיות ...? אשמח לתשובה אני שמתי לב שמאז שאני התחלתי טיפול עם הכתרים האלו החלו לי בעיות של נסיגה וששאלתי את הרופא שלי הוא אמר לי שזה לא קשור אבל זה רק מחמיר עם הזמן .... ואם אפשר עוד שאלה איזה צילומים צריך לעשות בשביל לראות נסיגות חניכיים ...?

יתכן מצב שבו גרוי קבוע של שולי כתר יגרמו לגרוי של החניכיים ועקב כך לנסיגה שלהם. כדאי לבדוק את העניין עם פריודונט. הצלום הנחוץ הוא ״סטטוס מקביליות״.

אני סובלת מבעיית חניכיים כרונית. נוצר לי אבסס בשן 47, אשר עברה טיפול שורש לפני 6 שנים, עם כיס צר ועמוק של 8 . כעת הכאב נעלם בעקבות הווצרות פיסטולה, ויכולה לאכול על השן בלי כל כאב. בצילום סטטוס מקביליות לא נצפה סדק, ובבדיקה קלינית של מומחה ט"ש של פריודנט מכבידנט ושל מומחית באפואת הפה, נאמר לי שיש לעקור את השן כי כנראה שיש לי סדק בשן. פריודונט נוסף טוען שעלי לבצע הקצעת שורשים בכל הפה בהרדמה ובישיבה אחת כדי לשלול שסיבת הפיסטולה היא פריודונטית. השאלות: האם ניתן לאמת השערה של סדק בשן? האם הקצעת שורשים יכולה לעזור באבחנה, והאם היא מחוייבת להיעשות בכל הפה בישיבה אחת?

כיס צר ועמוק עלול לרמז על סדק בשורש שצמוד לכיס. להערכתי הקצעת שורשים לא תיתן שום עזרה באבחנה. יתכן וביצוע הדמית cbct תוכל לסייע באבחנה

שלום רב, ביום שישי האחרון התחלתי לסבול מכאבים נוראיים בשן תוחנת בלסת התחתונה שמנעו ממני שינה, אוכל ולא אפשרו לי לתפקד. ביום ראשון פניתי לעזרה ראשונה ולאחר בדיקת קור בה לא חשתי כאב וצילום סטטוס מקביליות קיבלתי אנטיביוטיקה והופנתי למומחה חניכיים. לצערי עד היום לא חל שום שיפור ברמת הכאב ופניתי שוב לרופא אחר. הרופא קבע שבשן, בה נעשתה סתימה עמוקה עם בורג לפני הרבה שנים, חל נמק בעצב ולכן לא חל שיפר בנטילת אוגמנטין. למעשה יש לבצע טיפול שורש בלבד. מה דעתך?

שוב שלום, מעיון בפורום נתקלתי בתשובה אותה ענית בנוגע לנמק בעצב. במקרה בו בוצע טיפול השורש רק לאחר שהגעתי למצב של נפיחות, כאבי אוזניים וכאבים נוראיים הסיכויים להצלחתו נמוכים. הרופא אמר שעדיין לא ניתן לראות את הנמק בצילום. איך יודעים אם הטיפול נכשל? האם כאבים מעידים על כישלון? המון תודה והמשך יום טוב.

דנה שלום מקוה שאת חשה הטבה בכאב . לגבי שיניים עם נמק ,בשלבים הראשונים צילומים אינם מראים דבר והאבחנה נעשית על פי התלונה שלך, ןהבדיקה הקלינית שנעשית על ידי הרופא . אם השן לא מגיבה לקור, רגישה לניקוש ולעיסה הנחת העבודה היא נמק במוחד אם זו שן שיש בה סתימה עמוקה שיכולה להסביר למה התפתח נמק.