דליפת שתן בהריון: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

HIFEM - טכנולוגיה חדשה לטיפול בדליפת שתן בקרב נשים צעירות ומבוגרות

סובלת מדליפת שתן? אין סיבה להתבייש ובהחלט אין צורך להשלים עם המצב. טכנולוגיה חדשה לחיזוק רצפת האגן מראה שיפור ניכר ב-95% מהנשים ומשיגה ב-6 טיפולים תוצאות שמקבילות ל-4.5 שנות פיזיותרפיה דליפת שתן היא תופעה שכיחה ביותר, אשר פוגעת בכ-30% מהנשים מעל גיל 40 וב-50% מהנשים מעל גיל 65. למרבה הצער, על אף שהתופעה כל כך נפוצה, המבוכה, הבורות וחוסר המודעות סביבה הן אדירות. רוב הנשים שסובלות מדליפת שתן לא פונות לטיפול כלל, אלא לכל היותר משתמשות בפדים או בפתרונות ספיגה דומים, אשר מטפלים רק בתסמיני הבעיה ולא תורמים לפתרונה. מחקרים מראים כי גם הנשים שכבר פונות לטיפול יעשו זאת רק כעבור זמן רב: רק 20-40% מהנשים יפנו לרופא בגלל דליפת שתן, ומשך הזמן הממוצע שייקח להן לאזור אומץ כדי לעשות זאת הוא לא פחות מ-6.5 שנים. אצל חלק מהנשים יש בורות גדולה בנוגע לתופעה, אחרות נבוכות מכדי לפנות לרופא והשאר נוטות לחשוב שהחל מגיל מסוים דליפת שתן היא הנורמה ושאין ברירה אלא להשלים עם קיומה. מדובר...
ללמוד עוד על דליפת שתן בהריון
HIFEM - טכנולוגיה חדשה לטיפול בדליפת שתן בקרב נשים צעירות ומבוגרות-תמונה

סובלת מדליפת שתן? אין סיבה להתבייש ובהחלט אין צורך להשלים...

מאת: ד"ר אבי...
11/08/2020
התמודדות: השינויים אחרי הלידה-תמונה

פרט לטיפול ברך הנולד, חווה היולדת שינויים פיזיולוגיים,...

מאת: רועי צור
06/11/2008
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לדליפת שתן בהריון?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

דליפת שתן בהריון: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אני בשבוע 25 וסובלת מבריחת שתן קלה. זה קורה לי בעיקר במאמץ גופני חזק- הקאה או שיעול חזק. יש מה לעשות עם זה? בנוסף, כל פעם מחדש אני בלחצים אם זה דליפת מי- שפיר או בריחת שתן, אפילו שלפי ההגיון שלי זה בריחת שתן. יש איזה סימן מוחלט אם זה דליפת מי שפיר או לא? הגיוני שיש ליפת מי- שפיר קטנה ומתמשכת לאורך שבועות (בלי חום או זיהום)?

הי איילת דליפת שתן היא מאוד אופיינית בשלבי הריון מתקדמים ואפשר לבצע תרגילי חיזוק רצפת אגן לכל אורך ההריון ולאחריו. כדי להבדיל בין מי שפיר לשתן צריך להיבדק אבל כמו שאת מתארת זה באמת מתאים לשתן בהצלחה!

את מתכוונת לעשות תרגיל קגל? או שחייבים ללכת לפיזיותרפיה מקצועית?

את יכולה להתחיל בתרגילים. פיזיותרפיה עדיפה לאחר הלידה - עפי מצבך

שלום, לפני כשלושה שבועות עשיתי דיקור מי שפיר, מאז קיבלתי תוצאה שהכל תקין ואף הייתי בביקורת שנאמר לי כי הכל תקין מבחינת מי השפיר והשלייה אך בשבועות האחרונים אני חווה על התחתון רטיבות. יש לזה ריח של שתן. אני לא תמיד מרגישה שזה יוצא אך לעיתים אני בעיטווש לעיתים מרגישה שיש דליפה. האם זה רק דליפת שתן? האם יכול להיות שזו דליפת מי שפיר? אני בשבוע 20 ו 3 ימים. האם לפנות לרופא המטפל או שזה לא דחוף?? אני אמורה לנסוע לטיול וחוששת האם ישנה סיבה לחשש? אשמח לתשובה בהקדם. יש לציין שאני בחורה מלאה וזה רטיבות שונה מיום ליום אך קיימת כל יום.

שלום תתכן דליפת שתן בהריון אם יש לזה ריח של שתן זה כנראה שתן דליפת מי שפיר ניתן לאבחן בבדיקה גינקולוגית בלבד

אני בחודשים ראשונים של הריון, שמתי לב כשאני קופצת ומתעמלת אני חשה כאילו השתן בורח, גם בעיטוש אני מרגישה סוג של דליפה, אני מנסה לתרגל את שרירי רצפת אגן אבל יש לי הרגשה שזה לא יעזור , האם יש תרגילים מסויימים לנשים בהריון?

פני לפיסיוטרפיסטית רצפת אגן בקופה וקבלי תידרוך חיזוק ריצפת האגן. בברכה

שלום רב לד"ר! אני כרגע בשבוע 22 להריוני השלישי. אני ב"ה בחורה צעירה ובריאה בדר"כ. דבר שמטריד אותי מאוד בעיקר בהריון הנוכחי: דליפת שתן- כמעט בכל תעטשות (קורה אצלי הרבה..) ואני חושבת שגם דולף קצת בלי קשר- לפעמים בלילה וכו. - אני מתארת לעצמי שזה רק ילך ויחמיר עם גדילת העובר והכובד ולכן שואלת: מה אני יכולה לעשות כדי להקל על זה? זה כמובן ממש לא סימפתי תודה רבה!

פני לפסיוטרפיסטית של הקופה לאימון ריצפת אגן. לאחר הלידה עליך לעבור ברור מלא וטיפול בהתאם. בברכה