דליפת שתן בהריון: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

התמודדות: השינויים אחרי הלידה

פרט לטיפול ברך הנולד, חווה היולדת שינויים פיזיולוגיים, הורמונליים ורגשיים. כל הדרכים להתמודדות עם הקשיים ביום שאחרי הלידה חודשי ההריון חלפו, גם הלידה כבר מאחורייך, אבל החזרה לשגרת הגוף והנפש עדיין רחוקה. מעבר לטיפול ברך הנולד, את חווה שינויים פיזיולוגיים, הורמונליים ורגשיים - אשר יעסיקו אותך ואת הקרובים אליך עוד תקופה ארוכה לאחר הלידה.כמעט כל אישה שמעה, ראתה, או לרוע מזלה הכירה מקרוב, את טיפוס דוגמנית הבית. זו שההריון כאילו לא נגע בה וכבר שבועיים אחרי הלידה היא חוזרות לג'ינס הישנים. לא נכחיש, דוגמניות הבית אכן קיימות, כמו גם הסיכוי לזכות בפרס הגדול בפיס. אבל אם מדברים על סטטיסטיקה, רוב הסיכויים הם שאת, כמו מרבית הנשים היולדות, שייכת לאותו זן שיבטי קדום שעם סיום מהלך ההריון והלידה, כמו בסיומו של קרב הגון, נותרים בו סימנים מזהים לרוב. דברים כמו: שינויים באגן, בחזה, בגוון העור, או הופעת ורידים ברגליים...
ללמוד עוד על דליפת שתן בהריון
התמודדות: השינויים אחרי הלידה-תמונה

פרט לטיפול ברך הנולד, חווה היולדת שינויים פיזיולוגיים,...

מאת: רועי צור
06/11/2008
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לדליפת שתן בהריון?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

דליפת שתן בהריון: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אני בשבוע 25 וסובלת מבריחת שתן קלה. זה קורה לי בעיקר במאמץ גופני חזק- הקאה או שיעול חזק. יש מה לעשות עם זה? בנוסף, כל פעם מחדש אני בלחצים אם זה דליפת מי- שפיר או בריחת שתן, אפילו שלפי ההגיון שלי זה בריחת שתן. יש איזה סימן מוחלט אם זה דליפת מי שפיר או לא? הגיוני שיש ליפת מי- שפיר קטנה ומתמשכת לאורך שבועות (בלי חום או זיהום)?

הי איילת דליפת שתן היא מאוד אופיינית בשלבי הריון מתקדמים ואפשר לבצע תרגילי חיזוק רצפת אגן לכל אורך ההריון ולאחריו. כדי להבדיל בין מי שפיר לשתן צריך להיבדק אבל כמו שאת מתארת זה באמת מתאים לשתן בהצלחה!

את מתכוונת לעשות תרגיל קגל? או שחייבים ללכת לפיזיותרפיה מקצועית?

את יכולה להתחיל בתרגילים. פיזיותרפיה עדיפה לאחר הלידה - עפי מצבך

שלום, לפני כשלושה שבועות עשיתי דיקור מי שפיר, מאז קיבלתי תוצאה שהכל תקין ואף הייתי בביקורת שנאמר לי כי הכל תקין מבחינת מי השפיר והשלייה אך בשבועות האחרונים אני חווה על התחתון רטיבות. יש לזה ריח של שתן. אני לא תמיד מרגישה שזה יוצא אך לעיתים אני בעיטווש לעיתים מרגישה שיש דליפה. האם זה רק דליפת שתן? האם יכול להיות שזו דליפת מי שפיר? אני בשבוע 20 ו 3 ימים. האם לפנות לרופא המטפל או שזה לא דחוף?? אני אמורה לנסוע לטיול וחוששת האם ישנה סיבה לחשש? אשמח לתשובה בהקדם. יש לציין שאני בחורה מלאה וזה רטיבות שונה מיום ליום אך קיימת כל יום.

שלום תתכן דליפת שתן בהריון אם יש לזה ריח של שתן זה כנראה שתן דליפת מי שפיר ניתן לאבחן בבדיקה גינקולוגית בלבד

אני בחודשים ראשונים של הריון, שמתי לב כשאני קופצת ומתעמלת אני חשה כאילו השתן בורח, גם בעיטוש אני מרגישה סוג של דליפה, אני מנסה לתרגל את שרירי רצפת אגן אבל יש לי הרגשה שזה לא יעזור , האם יש תרגילים מסויימים לנשים בהריון?

פני לפיסיוטרפיסטית רצפת אגן בקופה וקבלי תידרוך חיזוק ריצפת האגן. בברכה

שלום רב לד"ר! אני כרגע בשבוע 22 להריוני השלישי. אני ב"ה בחורה צעירה ובריאה בדר"כ. דבר שמטריד אותי מאוד בעיקר בהריון הנוכחי: דליפת שתן- כמעט בכל תעטשות (קורה אצלי הרבה..) ואני חושבת שגם דולף קצת בלי קשר- לפעמים בלילה וכו. - אני מתארת לעצמי שזה רק ילך ויחמיר עם גדילת העובר והכובד ולכן שואלת: מה אני יכולה לעשות כדי להקל על זה? זה כמובן ממש לא סימפתי תודה רבה!

פני לפסיוטרפיסטית של הקופה לאימון ריצפת אגן. לאחר הלידה עליך לעבור ברור מלא וטיפול בהתאם. בברכה