נגישות
נגישות

טרנסלוקציה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

פריצת דיסק/ בלט? טיפול ללא ניתוח

סובלים מפריצת דיסק או בלט? חוששים מניתוח? כדאי שתשקלו טיפול בעזרת טכנולוגיית Eurotech DOC, שמטרתה הפחתת לחץ על עמוד השדרה ללא כירורגיה טכנולוגיית "הפחתת לחץ" על עמוד השדרה היא המצאה טיפולית - ללא כירורגיה, ייחודית בישראל. שולחן הפחתת הלחץ, Eurotech DOC, כולל רצועות קשירה וחיבור למחשב, בו מזינים את כל הנתונים המדויקים של כל פציינט - ומטפלים בכל פעם בבלט או פריצת דיסק אחת, לפי הצורך ובהתאם לחומרת המצב.מה ההבדל בין בלט לבין פריצת דיסק?פריצת דיסק מתחילה, בדרך כלל, בבלט; זהו מצב בו הדיסק בולט. למעשה, זהו השלב הראשון של פריצת דיסק. בלט נוצר כאשר קירות הדיסק נחלשים והחומר שבתוך הדיסק ("ג'לי") מתחיל לצאת, בעקבות הקרע שבקיר. כך קורה שהדיסק בולט החוצה - וחלקו נותר בפנים.פריצה היא מצב בו הקיר כולו נקרע - ונוצר בו חור. החומר יוצא לחלוטין לעמוד השדרה. למעשה, ישנם שלושה ביטויים להתרחשות בלט או פריצת דיסק: כאבים בגב ללא הקרנה;...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לטרנסלוקציה

מומים מולדים ומחלות גנטיות - תמונת המחשה
מומים מולדים ומחלות גנטיות אבחון מחלות גנטיות בעובר מאפשר להורים לעתיד להחליט באופן מודע, האם להמשיך בהיריון ולהתמ...
בדיקת קריוטיפ - תמונת המחשה
בדיקת קריוטיפ פרק זה דן באופן ראשוני בקהילה של קומה נמוכה ו/או של גדילה אטית של ילדים מגיל שנתיים ועד...
ללמוד עוד על טרנסלוקציה
לוקמיה חריפה-AML-תמונה

הסקירה נכתבה ע"י אורלי יו-טוב ומעיין דרור סטודנטיות שנה ג'...

מאת: בחלק זה תוצג...
02/03/2002
המדריך המלא לבדיקת מי שפיר-תמונה

בדיקת מי שפיר היא אחת הבדיקות החשובות ביותר בהריון לאבחון...

מאת: ד"ר כהנא אריק
20/12/2010
הפריה חוץ גופית: כך נמנע כישלון חוזר-תמונה

מנסה להיכנס להריון וסובלת מכישלון חוזר בטיפולי הפריה חוץ...

מאת: פרופ' יעקב...
04/10/2016
לוקמיה: עלייה בשיעור המחלימים-תמונה

הרפואה השיגה 80% הצלחה בריפוי המחלה שבעבר המיתה את כל...

מאת: נגוהה...
28/06/2011
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לטרנסלוקציה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

טרנסלוקציה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

היי, אנחנו כבר כשנה וחצי מנסים להכנס להריון ללא הצלחה, עברתי הריון כימי 1 והפלה 1 בשבוע 11 (אך לא היה דופק עובר בכלל), כרגע אני שנה אחרי ההפלה ולא הצלחתי להקלט. הלכתי לרופא נשים שבהמלצתו אני עושה בדיקות של בירור הורמונלי. בעלי עשה בדיקת זרע שיצאה לא תקינה, עשינו בדיקת קריוטיפ, בדיקות גנטיות(לא כולם),והייתי אצל המטולוג והכל תקין. קריוטיפ שלי תקין ואצל בעלי יש טרנסלוקציה מאוזנת.הרופא נשים שלי אמר לי שברגע שאגיע אליו עם התוצאות של הבירור הורמונלי(שבינתיים יצאו תקינות לפי האינטרנט למרות שעוד צריכה לעשות PROGESTERONE), הוא אמר לי שהוא יפנה אותי לרופא פריון. אני מעוניינת להתחיל תהליך הזרעות. האם הרופא פריון יבקש ממני צילום רחם בנוסף? אני כל כך מפחדת מהבדיקה הזאת. ומה הקריטריונים הנוספים שצריכים לעבור - אם בכלל, כדי להתחיל תהליך הזרעות או IVF? אשמח לעזרה בבקשה. תודה מראש.

אם בעלך נשא טרנסלורציה יש צורך בהפריה חוץ גופית כולל איבחון גנטי של העובר לשלילה של טרנסלורציה לא מאוזנת. אין צורך בצילום רחם. נא תיפני למומחה פוריות בהקדם

היי, קודם כל תודה על תשובתך המהירה ובכלל. מומלץ לעשות IVF גם למרות שזה טרנסלוקציה מאוזנת ? בנוסף, שאלתי לגבי צילום רחם, האם צילוןם רחם ניתן לעשות בהרדמה מלאה?

היי:) אנחנו נשואים שנה וחצי כמעט, ללא ילדים ובגילאי 30 ו27. המחזורים שלי לא סדירים ומקבלת מחזור כל 35 ל40 יום . חוויתי לפני 11 חודשים הריון כימי ,ולפני 10 חודשים הפלה בשבוע 11 (השבוע לא התאים להתפתחות ההריון ואף לא נצפה דופק). עשיתי בדיקות כגון המטולוגיה שיצא תקין וקריוטיפ שיצא אצלי תקין ואצל בעלי נמצאה טרנסלוקציה מאוזנת. יש לי שאלה : במידה ונרצה לעשות הזרעות האם ניתן לעשות זאת כרגע או שמה מומלץ להמתין עוד קצת ולנסות טבעי ? בעלי עוד לא עשה בדיקת זרע.

הטרנסלוקציה לבעלך מוסיפה מורכבות למצב ולכן לדעתי כדאי להתייעץ עם גנטיקאי ורופא פוריות על הכוון הנכון.

מפרק לסת ימין: המבנים הגרמיים כולל קורטקס ראש המנדיבולה וסיגנל לשד העצם - תקינים. אין עדות ליתר נוזל חופשי מפרקי. תנוחת פה סגור- עמדה תקינה של הדיסקית. תנוחת פה פתוח- טרנסלציה קונדילרית טובה. עמדה וסיגנל תקינים של הדיסקית. מפרק לסת שמאל: מודגמים השטחה/ארוזיה של ראש המנדיבולה וכן שינוי בצקתי/לשדי עם נוזל סינוביאלי בכמות משמעותית. תנוחת פה סגור- קיימת התקה קדמית של הדיסקית. תנוחת פה פתוח- טרנסלציה קונדילרית טובה. אין עדות לרדוקציה דיסקלית. הדיסקית מראה סיגנל ניווני. בסיכום: התקה דיסקלית קדמית ללא רדוקציה במפרק לסת שמאל- ADDWOR- LT. A.O .עם שינויי בצקת/ נוזל במפרק שמאל.

קיימים שינויים ניווניים במפרק ( אוסטאוארטריטים) קורים לעיתים בשל עומס/ גיל . כמו כן הדיסק המפרקי האחראי לחופשיות התנועה לא נמצא במקומו בצד שמאל.