השבחת זרע: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

פתרונות לבעיות פוריות

ישנן כיום טכנולוגיות מתקדמות, המאפשרות לאלו הנתקלים בבעיות פוריות מסיבות שונות להביא ילד לעולם. כל הדרכים להפוך להורים זוגות רבים שמחליטים להפוך להורים ולהביא ילד לעולם מצפים שתהליך הכניסה להריון יהיה מהיר וללא קשיים. כאשר נתקלים בקושי כלשהו, מנסים למצוא היכן הבעיה ולפתור אותה בדרך המהירה ביותר. בין 10-15% מכלל אלו המנסים להיכנס להריון יסבלו מהפרעות כלשהן בפריון; חוסר בפריון/פוריות מוגדר כחוסר יכולת להשיג הריון לאחר יחסי מין סדירים במשך שנה. ^^הסיבות לאי פריון נחלקות ל- 3 קבוצות עיקריות:^^ אי-פוריות הנובעת מבעיית זרע - כלומר הבעיה היא בצד הגברי (כ-35% מכלל המקרים). אי-פוריות הנובעת מבעיה כלשהי אצל האישה (כ-45% מכלל המקרים). עקרות בלתי מוסברת. בכל מקרה, אצל כ-10% מהזוגות יש יותר מגורם אחד לאי-פוריות, מקרים של "עקרות אימונולוגית" ועוד.חוסר פריון אצל הגבראי-פוריות הגבר מתבטאת בפגמים המתייחסים לכמות,...
ללמוד עוד על השבחת זרע
בעיות פריון: תהיה גבר, לך להיבדק!-תמונה

מתמודדים עם בעיות פוריות? חושבים על הקפאת ביציות, בעיות...

מאת: ד"ר רויבורט...
08/08/2017
אי פריון בלתי מוסבר: מה עושים?-תמונה

אי פריון בלתי מוסבר מתרחש בקרב כ-15% מהזוגות אשר מתקשים...

מאת: ד"ר רויבורט...
01/11/2015
הזרעה מלאכותית: מה כדאי לדעת?-תמונה

הזרעה מלאכותית מגדילה את הסיכוי להריון. כיצד משביחים את...

מאת: ד"ר קדם אלון
15/11/2016
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל להשבחת זרע?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

השבחת זרע: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

היי אני בן 32 מזה שנה וחצי אני ואשתי מנסים להיכנס להריון ללא הצלחה בבדיקות זרע שערכנו התגלה כמה בעיות ריכוז תאי זרע 4 תנועתיות 38 תאים תקינים של 1% בעקבות תוצאות הלו נשלחתי לעשות בדיקה הורמונאלית ששם נמצא FSH 27 משם נשלחתי לבדיקות נוספות שיצאו תקינות כמו אולטרה סאונד , ווי דליישן שיצאו תקינות יש לציין שאני משתמש בציפרלקס 20 מ"ג שנתיים ובעקבות המלצה הורדתי ל10 מ"ג עקב התקפי חרדות שאני עובר אחד לחודש.. (בעבר היה אחד לשבועיים) כמו כן עשינו כבר 2 הזרעות עם השבחת הזרע תוצאות שלהם היום בממוצע נפח 2.2 ריכוז 1.9 התנזלות ++ תנועתיות 53% תנועה פרוגרסיבית 47% ולאחר עיבוד ריכוז 1 תנועתיות 75% טוטאל 0.75 כמו כן בהמלצה אני צורך ספירה לשיפור איכות הזרע ואשתי עוברת גם טיפולי פוריות (זריקת הורמונליות)על מנת להגדיל את הסיכוי רציתי לדעת איזה בדיקות עוד צריך לעשות ואיך ניתן לפתור או לשפר את איכות הזרע וכמות הזרע ? (עשינו בדיקת קריוטייפ תשובות בעוד שבועיים)

הפנה שאלתך לפורום לפריון הגבר. גש עם התשובות לרופא שהפנה אותך לבדיקות.

שלום אתמול יום 8 למחזור היה לי זקיק 17 פרוגסטרון 1.4 nmol/l אסטרדיול 605 LH -4 iu/l אמרו לי להמשיך להזריק גאנול אתמול והיום, מחר אוביטרל וביום ראשון הזרעה אני ממש מפחדת שנפספס והאמת שאני מרגישה כאב קל בצד ימין של הבטן התחתונה כבר שעה בערך התנזרות מקיום יחסי מין ליומיים זה בגלל הזרע שנכנס פנימה או בגלל שלגבר תהיה אספקה? אני לא יודעת מה לעשות.. מפחדת שיתפספס

יש סבירות גבוהה שלא יהי ביוץ עד יום ראשון. ההימנעות נועדה ל״חסוך״ בזרע

תודה על ההתייחסות המהירה. זאת אומרת שאין לי מה לדאוג? אם נקיים יחסי מין היום, זה יהיה נורא בשביל השבחת זרע ביום ראשון? בבדיקות זרע שבעלי עשה הכל יצא תקין ולא קיימנו יחסים כבר 3 ימים, בגלל זה אני שואלת אם זה נורא או שאפשרי היום..

שלום, אני ובעלי ביצענו השבחת זרע ולאחריו הזרעה רציתי לדעת לאור נתוני הבדיקה האם יש סיכוי להריון?

מאחר והקובץ לא עלה מעדכנת: Volume: 0.5 ml Motility concentration: 6בחזקה 10*5 total motile cells: 2.5*10 בחזקת 6 תודה

יש סיכוי להריון, אך סך הכללי של הזרע בתנועה הוא בטווח הנמוך.

שלום האם הנל נבדק לאורך שנים בהיבט השפעות על בריאות הילוד? אני יודעת שמשתמשים בחומרים מלאכותיים להפרדת התאים ועל בסיס אלקטרומגנטי. האם יש סיכון לוולד לפתח מחלות?

האם אפשר לקבל עוד מידע בבקשה?

ראי נא תשובתי לשם

באופן ככלי לא ראינו עליה בארעות מומים בעוברים אחרי הזרעות והשבחת זרע. לא משתמשים באנרגיה אלקטרומגנטית אלא בצנטריפוגציה.

אני לך כברהשלא הוכח סיכון לוולד גם אחרי מיליוני טיפולים כאלו.