טרימסטר שני: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

הריון ולידה: אבחון מחלות גנטיות

בדיקות סקר במהלך ההריון קובעות את רמת הסיכון למחלות גנטיות. בדיקת מי שפיר, חלבון עוברי ובדיקת סיסי שלייה יכולות לסייע באיתור מומים. מדריך לא פעם נשמעים קולות המוחים נגד חדירת הקדמה הטכנולוגית אל מקומות שהיו בעבר טבע שני לאדם, בטענה כי הסחף הטכנולוגי הרדים את החושים והאינסטינקטים שהיו טבועים בנו במשך מאות שנים. אפשר להתווכח עם הטענה, אבל אי אפשר שלא להודות שבכל הנוגע לבדיקות ואבחונים הנעשים במהלך ההריון, עשה מדע הרפואה צעד ענק לשיפור פני החברה ולרווחת הפרט.קשה לאמוד כמה סבל וקושי נחסכים מדי יום בזכות בדיקות אבחון גנטיות העומדות לרשות כל אשה הרה. כיום, מוצעים ליולדות בישראל שלושה סוגי בדיקות אבחון למחלות גנטיות במהלך ההריון, הנעשות בדרך כלל במימון קופות החולים. להלן סקירה של כל אחת מהבדיקות: דיקור מי שפירבדיקת מי שפיר הינה אמצעי לאבחון הפרעות כרומוזומליות ומחלות גנטיות במהלך ההריון. באמצעות שאיבה ובדיקה מעבדתית של מי...
ללמוד עוד על טרימסטר שני
הריון ולידה: אבחון מחלות גנטיות-תמונה

בדיקות סקר במהלך ההריון קובעות את רמת הסיכון למחלות גנטיות....

מאת: טל שדה
23/05/2018
המירוץ אחרי בדיקות הריון-תמונה

מתי כדאי לעבור דיקור מי שפיר, מה ההבדל בין בדיקות ההריון...

מאת: מערכת zap...
23/05/2018
פילאטיס והריון (הולכים) יחד-תמונה

רעות (ברנדס) גרייצר

מאת: רעות (ברנדס)...
04/05/2018
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לטרימסטר שני?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

טרימסטר שני: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות
12/11/2018 | 19:31 | מאת: Liza

אני בשבוע 7 מאוד חלשה, עייפה לא מקיאה אבל יש לי בחילות מטורפות , ובעיקר דפיקות לב מאוצות מאוד . הרופא נתן לי דיקלקטין הרופא אמר שאני לא יחשוש אבל כוחם רושמות שהם עייפות וזה מרדים ... קניתי . אבל עדיין לא התחלתי אני אשמח לדעת מה ניתן לעשות נגד הדופק מואץ ואם זה תקין ? בהמשך היום החום גוף עולה לי ל38.1 זה הגיוני ? אתמול עברתי חלה ממש קשה :( זה עובר

שלום רב. עייפות בתחילת הריון היא נורמלית. לרוב לקראת טרימסטר שני מרגישים טוב יותר. באם יש דופק מהיר וחום מומלץ לפנות לבדיקת רופא.

06/05/2018 | 13:21 | מאת: ריטה

בת 46 תרומת ביצית עם עובר אחד. גיל התורמת -30. עכשיו בשבוע 13 שקיפות עורפית תקינה. האם יש הכרח בביצוע בדיקת סקירת מערכות מוקדמת בשבוע 14-15 ? או שניתן להמתין עד לשבוע 21 ולבצע סקירת מערכות של טרימסטר שני ? מה אתה ממליץ בדרך כלל ?

בהחלט מומלץ לבצע בדיקת סקירת מערכות מוקדמת. אם יש בעיה כדאי מאד לאבחן אותה מוקדם.

07/08/2018 | 08:40 | מאת: נוי

שלום, אני היום התחלתי את שבוע 14, החבילה של החומצה פולית 400מג עומדת להסתיים. רציתי לדעת האם יש צורך לקנות חדש ולהמשיך לקחת אותה?  אם כן, אז עד איזה שבוע? בנוסף, הבנתי כי מתישהו במהלך ההריון לוקחים עוד ויטמינים כמו ברזל (האם יש ויטמינים נוספים שצריך?) באיזה שלב מתחילים עם זה?

שלום נוי חומצה פולית יש לקחת בטרימסטר הראשון של ההריון. את כעת התחלת טרימסטר שני, בשלב זה יש ליטול מולטי ויטמין המכיל בתוכו גם חומצה פולית, אנא בקשי מרשם מהרופא המטפל שלך

15/07/2018 | 21:15 | מאת: מרים

אני בשבוע 23 הריון ראשון. קראתי שהחל מהטרימסטר השני ועד סוף ההריון מומלץ לישון כל הזמן רק על צד שמאל...ושאסור בשום אופן לישון על צד ימין או על הגב. לא הבנתי מה ההסבר הרפואי לכך. 1-האם זה נכון ? 2-האם אפשר לשלב גם צד ימין 3-מהי התנוחה המומלצת או הנכונה ?

בגדול זה קשקוש כי האישה לא באמת יכולה לשלוט בתנוחה בה תמצא בעת שינה. באופן כללי כאשר האישה ערה, אכן עדיף שתשכב על צד שמאל כך שתסיט את משקל הרחם מעל כלי הדם הורידיים הגדולים.