טחורים בהריון: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

על טחורים ופיסורה

רופאים מתקשים להבדיל בין טחורים לפיסורה, למרות השוני. על דבר אחד כולם מסכימים: שתי התופעות פוגמות באורח החיים אף אחד עדיין לא מת מטחורים, גם לא מפיסורה. אבל הם מסוג התופעות שיכולות למרר את החיים ולהפוך אותם לבלתי נסבלים. "קשה לאמוד את מידת השכיחות שלהם", אומר ד"ר אלן סויסה, מנהל היחידה לגסטרואנטרולוגיה פולשנית בקריה הרפואית רמב"ם, "מכיוון שטחורים הינם כלי דם בפי הטבעת וקיימים אצל כל אחד. רק ברגע שהם מתרחבים ומפריעים זה מוגדר כמחלה. גם פיסורה שכיחה, אך קשה לאמוד כמה במדויק, מכיוון שהרבה פעמים רופאים מתבלבלים באבחנה בין פיסורה לטחורים. ההערכות מדברות על כ-20% עד 40% מהאוכלוסייה הסובלים או מפיסורה או מטחורים".   מהו ההבדל בין טחורים לפיסורה? "פיסורה וטחורים הן מחלות שונות לחלוטין", מסביר ד"ר סוויסה. "פיסורה היא סדק בתעלת פי הטבעת שאינו נרפא וטחורים הם התרחבות של כלי הדם (ורידים) באזור....
ללמוד עוד על טחורים בהריון
על טחורים ופיסורה-תמונה

רופאים מתקשים להבדיל בין טחורים לפיסורה, למרות השוני. על...

מאת: טל ברק
14/10/2007
תזונה: על פיסורה, טחורים ועצירות-תמונה

דיאטה בלתי מאוזנת עלולה לגרום לפיסורה, טחורים ועצירות. כדי...

מאת: פרופ'...
25/04/2013
טחורים: אבחון וטיפול-תמונה

דם בצואה, שלשולים ממושכים, עצירות, כאבים באזור פי הטבעת -...

מאת: ד"ר איגור...
28/08/2008
לעבור את ההריון בשלום-תמונה

בחילות והקאות, חום, צרבת, כאבי ראש, סימני מתיחה, וגם הבעל ...

מאת: ד"ר קובי...
10/12/2014
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לטחורים בהריון?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

טחורים בהריון: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אני בהריון שני בת 25 , אני בחודש 7 להריון ויש לי טחורים חיצוניים שעד לפני כמה ימים לא כאבו, אבל בשבוע האחרון היה לי וירוס שלשולים ומאז הטחורים הפכו להיות הרבה יותר ענקיים, וביומיים האחרונים כאבים עזים שלא מפסיקים לרגע, יומיים שלמים אני לא ישנה בכלל מהכאבים כל הלילה אני בוכה לבעלי מכאבי תופת.. אני חושדת שהיה לי שם קריש דם ולכן הכאב העז, מה ניתן לעשות במצב כזה?? איך להקל על עצמי?? אני מורחת משחה פרוקטו גליבנול ומשחת הממליס ומידי פעם רטיות קרח, ומקלחת אחרי כל יציאה, אבל הכאב אפילו לא נחלש, זה כאב עז ביותר אני משותקת בלי יכולת לתפקד ובוכה מרוב כאב. אפשר לקבל חוות דעת במידה וזה קריש דם תוך כמה זמן הכאב העז הזה יחלוף???

יש צורך בבדיקה גופנית אצל מומחה בתחום

אני מבינה. אך אפשר בכל מקרה לקבל מידע במידה וזה קריש דם בטחור(כי אני די בטוחה שזה המקרה) תוך כמה זמן הכאב אמור לחלוף/ להחלש?

לא ניתן לדעת. יש צורך בבדיקה גופנית

אוקיי תודה. עוד שאלה רק ברשותך. עד שיגיע התור לפרוקטולוג אפשר בבקשה לדעת האם המשחה המאחלשת עזריקאין 5% מותרת בזמן ההריון?

ניתן להשתמש בעזרקאין ללא חשש

תודה רבה. ממש מצטערת על ההטרדה אבל שאלה נוספת. המשחת אחלוש עזרקיאין זה בסדר לשים אותה בשילוב עם משחת פרוקטו-גליבנול והממליס של אלטמן? כי זה המשחות שאני כרגע שמה.. (מציינת שוב שאני בהריון חודש7)

בפרוקטו-גליבנול יש גם מרכיב של משחה מאלחשת. כל המשחות שאת שמה זה בסדר

כן אבל הם לא מאחלשות לי בכלל, רמת הכאב היא עצומה !! אז אם הבנתי נכון אפשר לשלב איתם את העזריקאין? ואם כן כמה פעמים ביום?

אם רמת הכאב עצומה פני מיד לבדיקת מומחה

יש לי רק מחר תור לפרוקטולוג? הלילה כדי שאצליח לישון אוכל למרוח עזריקאין 5%?

כמובן

תודה רבה ד״ר על העזרה ועל הזמינות. עזרתה לי. לילה טוב.

הריון שבוע 35. חושבת שיש לי טחורים ורופא משפחה הפנה לפרוקטולוג. מה כוללת הבדיקה? והאם יש השלכות של הטחורים על הלידה? הבדיקה תהיה בשבוע 37.

הבדיקה כולל הסתכלות ובדיקה רקטלית עם האצבע וגם באמצעות מכשיר בקוטר של כ אצבע שמטרתו לאפשר הסתכלות פנימה.. לא אמורות להיותהשלכות מיוחדות של הטחורים על הלידה. טחורים מאוד נפוצים במהלך הריון.

הריון שבוע 35. חושבת שיש לי טחורים ורופא משפחה הפנה לפרוקטולוג. מה כוללת הבדיקה? והאם יש השלכות של הטחורים בלידה? הבדיקה תהיה בשבוע 37.

הבדיקה היא בדיקה גופנית של פי הטבעת

פרוקטו אובלפיכה מותר למרוח בהריון תודה

ניתן להשתמש גם בהריון