טחורים בהריון: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

על טחורים ופיסורה

רופאים מתקשים להבדיל בין טחורים לפיסורה, למרות השוני. על דבר אחד כולם מסכימים: שתי התופעות פוגמות באורח החיים אף אחד עדיין לא מת מטחורים, גם לא מפיסורה. אבל הם מסוג התופעות שיכולות למרר את החיים ולהפוך אותם לבלתי נסבלים. "קשה לאמוד את מידת השכיחות שלהם", אומר ד"ר אלן סויסה, מנהל היחידה לגסטרואנטרולוגיה פולשנית בקריה הרפואית רמב"ם, "מכיוון שטחורים הינם כלי דם בפי הטבעת וקיימים אצל כל אחד. רק ברגע שהם מתרחבים ומפריעים זה מוגדר כמחלה. גם פיסורה שכיחה, אך קשה לאמוד כמה במדויק, מכיוון שהרבה פעמים רופאים מתבלבלים באבחנה בין פיסורה לטחורים. ההערכות מדברות על כ-20% עד 40% מהאוכלוסייה הסובלים או מפיסורה או מטחורים".   מהו ההבדל בין טחורים לפיסורה? "פיסורה וטחורים הן מחלות שונות לחלוטין", מסביר ד"ר סוויסה. "פיסורה היא סדק בתעלת פי הטבעת שאינו נרפא וטחורים הם התרחבות של כלי הדם (ורידים) באזור....
ללמוד עוד על טחורים בהריון
על טחורים ופיסורה-תמונה

רופאים מתקשים להבדיל בין טחורים לפיסורה, למרות השוני. על...

מאת: טל ברק
14/10/2007
תזונה: על פיסורה, טחורים ועצירות-תמונה

דיאטה בלתי מאוזנת עלולה לגרום לפיסורה, טחורים ועצירות. כדי...

מאת: פרופ'...
25/04/2013
טחורים: אבחון וטיפול-תמונה

דם בצואה, שלשולים ממושכים, עצירות, כאבים באזור פי הטבעת -...

מאת: ד"ר איגור...
28/08/2008
לעבור את ההריון בשלום-תמונה

בחילות והקאות, חום, צרבת, כאבי ראש, סימני מתיחה, וגם הבעל ...

מאת: ד"ר קובי...
10/12/2014
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לטחורים בהריון?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

טחורים בהריון: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

הריון שבוע 35. חושבת שיש לי טחורים ורופא משפחה הפנה לפרוקטולוג. מה כוללת הבדיקה? והאם יש השלכות של הטחורים על הלידה? הבדיקה תהיה בשבוע 37.

הבדיקה כולל הסתכלות ובדיקה רקטלית עם האצבע וגם באמצעות מכשיר בקוטר של כ אצבע שמטרתו לאפשר הסתכלות פנימה.. לא אמורות להיותהשלכות מיוחדות של הטחורים על הלידה. טחורים מאוד נפוצים במהלך הריון.

הריון שבוע 35. חושבת שיש לי טחורים ורופא משפחה הפנה לפרוקטולוג. מה כוללת הבדיקה? והאם יש השלכות של הטחורים בלידה? הבדיקה תהיה בשבוע 37.

הבדיקה היא בדיקה גופנית של פי הטבעת

פרוקטו אובלפיכה מותר למרוח בהריון תודה

ניתן להשתמש גם בהריון

שלום רב, אני בהריון רביעי סובלת מטחורים חיצוניים ללא דימום, לאחר יציאות התנפחות של הטחור וכאבים למשך מספר ימים, האם ישנו טיפול\ניתוח שניתן לבצע בזמן ההריון?

הטיפול היחידי הוא אמבטיות ישיבה במים פושרים/חמימים ושימוש במשחה לטיפול בטחורים. ומשככי כאב לפי הצורך