זריקות FSH: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מודרניזציה פוגעת בפריון

לאורח החיים המודרני גם השפעות שליליות על בריאותינו - הוא גורם לסטרס, השמנה, עישון וחשיפה למזהמים, שפוגעים בפריון כרבע מהזוגות יתקשו להביא ילדים לעולם החיים המודרניים הביאו לאנושות לא מעט דברים חיוביים, אך הם טומנים בחובם גם השפעות שליליות. אחת מהן היא ירידה בפריון - בעשורים האחרונים נרשמה ירידה דרמטית וחדה בשיעור הפריון של גברים ונשים. 20-25% מקרב הזוגות הנישאים יסבלו מבעיות פריון. פוריות הגבר יורדת בשיעור של 1% לשנה בשלושת העשורים האחרונים. מדוע זה קורה? מהם הגורמים לעליה בהיקף אי הפריון וכיצד קשור לעניין אורח החיים המודרני?האם בעשורים האחרונים אנחנו גברים ונשים פוריים פחות?בהחלט כן. בעיות פריון מוכרות משחר האנושות, אולם בעשורים האחרונים יש מגמה ברורה מאוד ומדאיגה, המתבטאת בעלייה עקבית ודרמטית בשיעורי אי הפריון בקרב גברים ונשים. בעיות פריון (אילוסטרציה צילום: shutterstock) ממה נובעת עלייה...
ללמוד עוד על זריקות FSH
מודרניזציה פוגעת בפריון-תמונה

לאורח החיים המודרני גם השפעות שליליות על בריאותינו - הוא...

מאת: פרופ' יעקב...
13/10/2015
שימור פוריות בטיפול אונקולוגי-תמונה

הריון לאחר טיפולים אונקולוגיים: כיצד להתגבר על נזקי הטיפול...

מאת: פרופ' יעקב...
21/10/2014
טיפולי פוריות: מסע היסטורי-תמונה

ילדת המבחנה הראשונה נולדה לפני כ-35 שנה. מאז ועד היום תחום...

מאת: פרופ'...
31/07/2013
אי פריון בעקבות אנדומטריוזיס-תמונה

כשליש עד מחצית מהנשים עם אנדומטריוזיס סובלות מאי-פריון....

מאת: פרופ'...
22/10/2007
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לזריקות FSH?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

זריקות FSH: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אני ובעלי ערכנו את כל הבדיקות הרלוונטיות שיצאו תקינות. זרע תקין מנסים זה שנה וחצי, ללא הצלחה כולל 4 סבבים של איקקלומין. חודש שעבר ביצענו הזרעה ראשונה אשר לא צלחה . קיבלתי ביום שישי מחזור שהסתיים לו היום (יום ראשון) החל להשתבש ככל הנראה בגלל ההורמונים (איקקלומין בעבר וחודש שעבר אוביטרל). מה השלב הבא של הרופאים אחריי שההזרעה הראשונה נכשלה? האם ניתן לקבל אוביטרל ללא הזרעה אלא פשוט לקיים יחסים כי גופי הגיב טוב ע"פ הרופא. (מבחינת הפרשות מרובות ופוריות) יש לציין כי מעולם לא הייתה לי בעיה רפואית מבחינת פריון, ובכל זאת לא הולך כנראה שאני לחוצה. מה אתה היית מציע לי בתור פרופסור ולא רק רופא נשים מה השלב הבא שעליי לבקש או להציע מבחינת אופן הטיפול בי? האם אני מבזבזת את הזמן? ויש לעבור לIVF? או שבכלל להניח להכל ולנסות טיבעי עד שיתפס? מבולבת

בהנחה שבוצע צילום רחם והוא תקין, יש לעבור לטיפול המבוסס על זריקות (גונדוטרופינים) + הזרעה.

ערב טוב, 1. רציתי לדעת בתקופת ההריון האם ההורמונים הטבעיים בגוף אסטרוגן ופרוגסטרון ברמה גבוהה במהלך כל ההריון?או שמא רק בתחילת ההריון ההורמונים הללו ברמה גבוהה ואחר זה הורמונים אחרים? 2. האם ניתן להחזיר מוקפאים מתרומת ביצית על בסיס מחזור טבעי לאשה בגיל 45 וללא הורמונים?מה הסיכוי? 3.איזו תמיכה ניתן לתת שהיא לא פרוגסטרון? האם אוביטרל מספיק ומה המינון המומלץ? 4.האם יש משהו שניתן לקחת להכנת הרירית שהוא לא אסטרוגן- אני שואלת כי אסור לי הורמונים.

1. הפרוגסטרון גבוה כל ההיריון. 2. ניתן להחזיר מוקפאים מתרומת ביצית על בסיס מחזור טבעי לאשה בגיל 45 ללא הורמונים. הסיכוי מצוין. 3. תלוי בפרוטוקול. 4. אפשר לחזק את הביוץ הטבעי עם זריקות FSH.

מקפיצה שאלה: ביום 14 למחזור ביצעתי הזרעה ללא הורמונים וללא אוביטרל לתיזמון ההזרעה, כשהנתונים באותו יום היו: זקיק 18 מ"מ רירית 6.6 מ"מ LH 58.3 E2 412 פרוגסטרון 2.4 ביום 11 ה- E2 היה 402 כתבת לי שבביוץ טבעי מצפים ל E2 מעל 700 לקראת הביוץ אם כך האם זה בעייתי שהאסטרגון אצלי לפני ביוץ מגיע רק עד 400-500? (גם במעקב זקיקים חודש שעבר) האם זה פוגע בסיכוי להריון? האם ניתן לטפל ואיך? אסטרופם לקראת הביוץ? או שכדאי לעבור להזרעה עם זריקות גונדוטרופינים? תודה

אסטרופם לא יעזור כי הבעיה היא תקינות הזקיק לא רמות ההורמון. ביחס לשימוש זריקות גונדוטרופינים כדאי להתייעץ עם הרופא המטפל.

שעה:14:25הזרעה לאחר אוביטרל ב 7.7 זקיק אחד מוביל אבל עובי רירית 3.9 אחרי 2 סדרות טיפול באיקקלומין. כבר הבנתי שהסיכוי להרות נמוך ואני אמורה לצפות למחזור תוך 14 יום. מה קורה אם לא קיבלתי מחזור אבל גם לא מתבצע הריון ? נותנים כדור למחזור או מחכים בכל זאת למחזור? ומה יכול להיות המשך טיפול לאחר מכן?

סביר שהיה ביוץ, לכן אם לא יושג הריון יגיע דימום. על רקע רירית דקה יש לשקול מעבר לטיפול על בסיס זריקות של גונדוטרופינים. החלטה בידי הרופא המכיר את כל ההיבטים הקליניים של שני בני הזוג.