גלולה היום שאחרי: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

גלולת היום שאחרי: כל מה שחשוב לדעת

כמה זמן לאחר קיום יחסי מין ניתן ליטול את גלולת היום שאחרי? האם הגלולה מסוכנת לבריאות? האם יש הגבלה למספר הפעמים שמותר להשתמש בה? כל התשובות לשאלות הנפוצות ביותר אודות גלולות היום שאחרי בשבוע שעבר פורסם ב"ידיעות אחרונות" כי משרד הביטחון יאפשר מעתה לחיילות המשרתות בצה"ל לקבל את הגלולה של היום שאחרי ללא עלות, באמצעות קבלת מרשם למייל. בד בבד החליט לפני כשבועיים משרד הבריאות לאשר לילדות מגיל 14 לרכוש, ללא מרשם, את גלולת "היום שאחרי". לצד ההבנה ההולכת וגדלה של הרשויות לחשיבות זמינותן של גלולות היום שאחרי כדי למנוע הריונות לא רצויים והפלות בגיל צעיר, עולות לא מעט שאלות ותהיות לגבי השימוש בגלולות אלה, יעילותן והסכנות שבשימוש בהן. כדי לעשות קצת סדר ולהגביר את המודעות לנושא, קבלו מדריך מקיף עם כל המידע שחשוב לדעת.   מהי גלולת היום שאחרי? "גלולת היום שאחרי" היא גלולה אותה נוטלים כאמצעי מניעה "בדיעבד", לאחר קיום יחסי מין לא מוגנים, במטרה למנוע הריון. בעבר, לפני שיווקה, כדי...
ללמוד עוד על גלולה היום שאחרי
יחסי מין: מדריך למתחילים-תמונה

בני נוער מקיימים יחסים בגיל מוקדם מאשר בעבר, אלא שבגרותם...

מאת: ליאת עיני,...
15/12/2011
אמצעי מניעה: איזה, מתי ואיך?-תמונה

רוב אמצעי המניעה נועדו לשימוש "החצי הנשי" במערכת היחסים...

מאת: ד"ר עשת רונית
06/09/2018
גלולת היום שאחרי: כל מה שחשוב לדעת-תמונה

כמה זמן לאחר קיום יחסי מין ניתן ליטול את גלולת היום שאחרי?...

מאת: ד"ר הר - טוב...
25/02/2019
על קרישיות יתר של הדם בהריון-תמונה

קרישיות יתר של הדם היא הסיבה המרכזית להפלות, כך עולה ממחקר...

מאת: מערכת zap...
09/10/2003
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לגלולה היום שאחרי?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

גלולה היום שאחרי: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום אני נוטלת מינס למעלה משש שנים בקביעות. החודש שכחתי כדור מספר 24. נזכרתי יום אחרי ולקחתי. כך יצא שלקחתי שתי גלולות באותו היום.לא קיימתי יחסי מין כל אותו החודש, מלבד שלושה ימים לאחר ששכחתי ליטול גלולה. בנוסף יום אחרי קיום היחסי מין ( ללא קונדום) אך עם גלולה, לקחתי את גלולת היום שאחרי. המחזור מאחר. האם מדובר בהריון?

שלום לך, הסיכוי מאוד מאוד קטן, אך קיים. ממליצה על בדיקת דם , הבדיקה האמינה והמהירה ביותר. בהצלחה ענת

היי אני בת 30, לוקחת גלולות יסמין. שכחתי לקחת גלולה 2 או 3 של החבילה ולקחתי אותה יחד עם הבאה אחריה וכנראה היה הפרש של יותר מ12 שעות, ומאז לוקחת רגיל ובזמן. ביום השביעי של הגלולות קיימתי יחסי מין והקונדום נפל במהלך היחסים ונכנס פנימה (הצלחתי להוציא) וכנראה שהבחור לא גמר בקונדום אלא בתוכי. נשאר לי עוד יום בערך לקחת את גלולת היום שאחרי ואני מתלבטת מה לעשות. לא לקחתי גלולה כזאת כבר המון זמן. ואני חושבת שליתר ביטחון כדאי לי. מה הסיכוי להיכנס להריון במצב כזה? האם זה בסדר שאקח את גלולת היום שאחרי? תודה.

שלום סיכוי קטן להריון אבל את יכולה לקחת

שלום, ב17 לינואר אני ובן הזוג קיימנו יחסים לא מוגנים והוא גמר בחוץ (זה היה מקרה חד פעמי) אבל בשביל שנרגיש בטוחים לקחתי את הגלולה שאחרי ממש בוקר לאחר מכן, ב22 לינואר היה לי דימום ממש חזק, לא הרגיש כמו וסת ולא בתאריך של הוסת, זה נמשך כ5 ימים וקראתי שזו תופעת לוואי, אני לא יודעת כמה הפרט חשוב לשאלתי. ב8 לפברואר הייתי צריכה לקבל ולא קיבלתי, מאחר שחוויתי בחילות והתכווצויות בשבוע האחרון, היום ב15 לפברואר עשיתי בדיקת דם לגילוי הריון ויצא שאין לי. יש לי כאבים חזקים, סוג של דקירות לפעמים בצד שמאל של בטן התחתונה. השאלה האם הבדיקה שעשיתי יכולה להיות שלילית ועדיין יכול להיות חשש להריון חוץ רחמי או שהבדיקה לא יכולה להעיד על כך? *(אני בקבוצת סיכון מהקורונה ומעדיפה להמנע מללכת סתם ולחכות שעות בתור לבדיקה אצל רופאת הנשים) סליחה על החפירה ותודה!!!

שלום אם בדיקת ההריון שלילית אזי אין הריון גם לא הריון חוץ רחמי

היי אני וחבר שלי ביצענו חיכוך של האיברים (יצא קצת נוזל אבל לא גמירה) לא בוצעה חדירה. לאחר מכן שכבנו עם קונדום אבל הןא נקרע והמשכנו ממש טיפה וגם לא הייתה גמירה (לא יודעת אח יצא נוזל אחר או לא) לא יודעת אם אני מבייצת או לא. האם יש חשש להריון?? האם לקחת את גלולת היום שאחרי? תרופות משפיעות עליי נורא לא טוב. האם באמת יש צורך? עברו פחות מ48 שעות

אם נקרע הקונדום ואינך בטוחה אם היה נוזל שפיכה בנרתיק ממליצה לקחת פוסטינור