הקפאת עוברים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

הקפאת ביציות: הדרך המומלצת לשימור פוריות

נשים רבות מעדיפות לדחות את הקמת משפחה לשלב מאוחר בחיים. למרבה הצער, היכולת הביולוגית להרות פוחתת משמעותית עם השנים. הקפאת ביציות מאפשרת להיכנס להריון בגיל קצת יותר מבוגר על אף התפתחות טכנולוגית אדירה בשנים האחרונות בהקשרים רפואיים רבים, גיל האשה עדיין מהווה אחד הגורמים המשפיעים ביותר על רמת הפוריות של האשה. האם מטפחת קריירה משגשגת ושואפת להגשמה עצמית? במקרה שאת מעוניינת גם להקים משפחה בעתיד, כדאי, לזכור במקביל גם את הנתונים הביולוגיים. בניגוד לגבר, המייצר תאי זרע חדשים לאורך כל חייו, אשה נולדת עם מספר מוגבל של ביציות. יחד עם האשה, גם הביציות עוברות תהליך התבגרות. מדי חודש מבשילה ביצית אחת ויוצאת מן השחלה אל הרחם. שאר הביציות נשארות במאגר. ככל שהאשה מתבגרת, נותר בשחלות החלק הפחות איכותי של מאגר הביציות ומספר הביציות הולך וקטן. בעקבות תהליך זה, החל משנות ה-30 לחייה, חלה ירידה בפוריות האשה. למעשה, לאחר גיל 40, הסיכויים להיכנס להריון נמוכים...
ללמוד עוד על הקפאת עוברים
פוריות בגיל 40 פלוס: סיכויים קלושים מיום ליום-תמונה

כלי התקשורת מלאים בסיפורים על נשים שהצליחו להרות אחרי גיל...

מאת: ד"ר רויבורט...
20/05/2019
טיפולי שימור פוריות: יפה שנה אחת קודם-תמונה

הקריירה משגשגת ואת חוששת כי הריון בגיל צעיר ימנע ממך המשך...

מאת: ד"ר רויבורט...
13/05/2019
הפריות מבחנה: פעולה מורכבת בשלבים פשוטים - ביוץ, הפרייה, הריון-תמונה

רובנו לא נזקקים לטיפולי פוריות ולכן לא מתמצאים בתחום הבא....

מאת:
23/11/2004
הקפאת ביציות: הדרך המומלצת לשימור פוריות-תמונה

נשים רבות מעדיפות לדחות את הקמת משפחה לשלב מאוחר בחיים....

מאת: פרופ' לברון...
01/09/2019
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל להקפאת עוברים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

הקפאת עוברים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב ד"ר, עברתי היום שאיבה של ביציות (טיפול ivf ראשון). שאבו לי 24 ביציות וביום ראשון אדע את מספר הביציות שהופרו. מאחר ומדובר בכמות רבה שהשפיעה מן הסתם על רמות ההורמונים בדם, הוחלט על הקפאת עוברים והחזרה שתבוצע רק בחודש הבא. ניסיתי לחפש מידע באתר ובאינטרנט על התהליך אבל לא הצלחתי למצוא משהו ממש מפורט. אני יודעת שקובעים את הפרוטוקול לכל אישה לפי המצב שלה אבל אשמח להבין קצת יותר איך התהליך נעשה. אני בת 35 והמחזור הטבעי שלי אינו סדיר, והורמונים נמוכים יחסית. כך שאני מניחה שאקבל תמיכה הורמונלית בתהליך. עובי הרירית שלי הוא טוב והיא מתעבה יפה גם באופן טבעי. הבנתי שאת ההחזרה עושים לפי גיל העובר. כלומר אם העובר בן 3 ימים, אז יחזירו אותו 3 ימים אחרי הביוץ. האם הבנתי נכון? מן הסתם אני מניחה שבמעקבים מתפתח זקיק ומתרחש ביוץ. האם הביוץ הזה לא מפריע להשתרשות העובר שמוחזר? האם זה לא יגרום לקבלת וסת במקביל להשתרשות ולפגיעה בהשתרשות? אשמח אם תוכל להסביר לי קצת יותר על התהליך. תודה מראש!

הבנת נכון, את ההחזרה עושים לפי גיל העובר. כאשר עושים הכנה עם הורמונים מקפידים לוודא בעזרת בדיקות דם שלא התרחש ביוץ עצמוני, שבהחלט עלול לשבש את מועד החזרת העוברים המופשרים.

התעניינתי בהקפאת ביציות ונאמר לי שבגילי זה לא רלוונטי מכיוון שהן לא שורדות הקפאה. אודה לך אם תוכל לומר לי מה ההבדל בין הקפאת עוברים לביציות(מספרית) בגילי(39)

בגיל 39 ניתן עדיין להקפיא ביציות אם הרזרבה השחלתית תקינה, ויש לנו כבר לא מעט הריונות מוצלחים אצל נשים שהקפיאו בגיל זה ביציות באסותא. הקפאת עוברים מתאימה בעיקר למי שכבר יש לה בן זוג.

שלום, אני עושה הקפאת עוברים (במקום ביציות, כי אמרו שבגילי הקפאת ביציות איננה טובה) בת 39 עבור הריון עתידי. בבית החולים אמרו לי שמעל כמות מסויימת של ביציות הם מגדלים לבלסטוציסטים. שאלתי, אני מעוניינת למקסם את סיכויי להכנס להריון, האם עדיף לי לבקש שישאירו את העוברים קטנים? תודה רבה

אין ספק שעם בלסטוציסטים הסיכויים גדולים יותר אבל ייתכן שבהמתנה לבלסטוציסטים יילכו כמה עוברים לאיבוד. ההחלטה תלויה במספר הביציות וההפריות: אם מעל 10 הייתי מחכה לבלסטציסטים ואם פחות0מקפיא ביום 3.

שלום, אני עושה הקפאת עוברים (במקום ביציות, כי אמרו שבגילי הקפאת ביציות איננה טובה) בת 39 עבור הריון עתידי. בבית החולים אמרו לי שמעל כמות מסויימת של ביציות הם מגדלים לבלסטוציסטים. שאלתי, אני מעוניינת למקסם את סיכויי להכנס להריון, האם עדיף לי לבקש שישאירו את העוברים קטנים? תודה רבה

לא הבנתי מה ההיגיון להקפיא עוברים בשימור פריון סוציאלי. כיצד זה יעזור לך כאשר תפגשי בן זוג בעתיד?! עדיף שתקפיאי ביציות ביחידה שיש לה תוצאות מוכחות גם בגילך.