עיוורון מולד: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

רואים אתכם: אפליקציות מומלצות לעיוורים ולקויי ראייה

הרבה השתנה מאז המצאת כתב הברייל לפני כ-200 שנה, וכיום מציעה הטכנולוגיה שלל אמצעים חדשים ומתוחכמים שיכולים להיות לעזר עבור עיוורים וללקויי ראייה. לרגל יום כתב הברייל הבינלאומי, אספנו עבורכם 5 אפליקציות מומלצות כתב הברייל הומצא בשנת 1824 על ידי לואי ברייל, סטודנט צרפתי עיוור, אשר לקח שיטה לקריאת פקודות צבאיות בתנאי לילה, בה השתמש הצבא הצרפתי, ויצר באמצעותה שפה של סימנים מובלטים, אותם ניתן לזהות על ידי מישוש. כתב הברייל היה המצאה מבורכת עבור אוכלוסיית העיוורים, והפך לחלק בלתי נפרד מחייהם. כיום, בעידן בו הטכנולוגיה מקלה על החיים של כולנו, גם אנשים בעלי מגבלה כזו או אחרת יכולים לנהל חיים עצמאיים ונוחים יותר באמצעות אפליקציות מתאימות – כולל עיוורים ולקויי ראייה. לרגל יום כתב הברייל (4.1), אספנו מספר אפליקציות מומלצות שנועדו להמשיך את חזונו של ברייל ולסייע לאוכלוסיית העיוורים ולקויי הראייה.   1. Be My Eyes Be My Eyes היא אפליקציה חינמית המבוססת על עיקרון של קהילה. לאפליקציה ניתן להירשם כאדם...
ללמוד עוד על עיוורון מולד
העין הביונית-תמונה

מה אומרות עינייך? ומה אומרת לנו הכתבה הבאה, על שיפור...

מאת: שלושה אנשים...
05/08/2003
רואים אתכם: אפליקציות מומלצות לעיוורים ולקויי ראייה-תמונה

הרבה השתנה מאז המצאת כתב הברייל לפני כ-200 שנה, וכיום מציעה...

מאת: מערכת זאפ...
02/01/2020
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לעיוורון מולד?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

עיוורון מולד: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

ביתי בת 43 עיוורת. נולדה עם lca . קראתי שיש חידושים במחקר הגנטי במחלה וכי בוצעו טיפולים בהחלפת גנים שעזרו בראיה. אשמח לקבל פרטים על כך.

לאחרונה בארה"ב אושר טיפול גנטי בשם LUXTURNA למחלת LCA , הנובעת ממוטציות בגן RPE65. מדובר בהשתלה תוך עינית אל מתחת לרשתית של וירוס הנושא את הגן התקין. נראה כי יעילות הטיפול היא בגילאים מוקדמים, כאשר יעילות הטיפול היא זמנית. מטופלים שעברו טיפול זה הראו שיפור מסוים במדדים התנהגותיים, אך אפקט הטיפול חלף לאחר מספר שנים.

21/11/2016 | 17:04 | מאת: מורן
מתוך פורום וטרינריה

שלום, ברחבת הבניין בו אני גרה מסתובב גור חתולים קטן, רזה ומוזנח. (לא נראה שיש אמא בסביבה) באיזור העיניים (הייתי אומרת אפילו ממש כחצי מהפנים) הן מכוסות במשהו שנראה מן קרום עבה ולא ברור, אי אפשר בכלל לראות לו את העיניים (הן סגורות זה בטוח) כך שהוא לא יכול בכלל לראות בצורה הזו. האם זו דלקת? או שמא עיוורון מולד? האם תוכל בערך לאבחן את הבעיה? ומה אפשר לעשות ולמי לפנות? אני בספק אם בקצב זה הוא ישרוד.

ייתכן ויש לגורון דלקת עיניים, לצורך בדיקה והתאמת טיפול, יש לקחת לבדיקת וטרינר. מרבית הוטרינרים מתחשבים בעלות הבדיקה הרפואית/טיפול כשמדובר בחתול רחוב.

עיוורון מולד בעין אחת,עין קטנה רציתי לדעת אם ישנם ממצאי טיפול

נראה שלא.

שלום, קרובת משפחה שלי (בת שנה) אשר חיה בחו"ל, הובחנה שם ע"י מומחים שקבעו את הדיאגנוזה הבאה: De morsier syndrome optic Nerves Hypolasia Nystagmus Strabismus רציתי לשאול מה זה אומר בעצם? והאם בארץ ישנו טיפול לבעיה הנ"ל.

למיכאל שלום, זו תסמונת בה יש בפגיעה (גם) בעצב הראיה אם לקוי ראיה קבוע שיכול להיות קשה או אף מוחלט. העובדה שיש ניסטגמוס מדברת על פגיעה משמעותית. אין טיפול ידוע בארץ או בעולם למחלה זו. הרופאים גם יעקבו אחר תפקודי בלוטת יותרת המח, בעיקר גובה. (בהערת אגב- סוג זה של הפרעות הוא אחד ה"מטרות המועדפות" על אלו בעולם (בעיקר סין ומזרח אירופה) שמוכרים טיפולי "פלא" על ידי תאי גזע, במחיר של עשרות אלפי דולרים לטיפול, וכמובן ללא תועלת. אם הקרובים שלך ילכו לכוון הזה, נסה לעזר להם להמנע מזה). דר. נוימן

ד"ר נוימן ממש תודה על התשובה, זו בדיוק הסיבה שפניתי לפורום כיוון שגוף העוסק ברפואה בארץ נתן תקווה למשפחה והציע לה להגיע לעשות בדיקות בשווי אלפי דולרים.. האם שמעת על גוף הנקרא "מדקורטור" שמקשר ל sheba medical center-r.a ונותן שירותי בריאות אך ורק לתיירים זרים. למרות שהמקום פעיל בארץ, באתר שלו אין מידע בעברית, אך ורק בשפה הרוסית והאנגלית. מצורף האתר: www.medcurator.com הודה לך על חוות דעתך בפורום או במייל האישי : ola-k@hotmail.com