אבעבועות רוח בהריון: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

אבעבועות רוח: כל מה שחשוב לדעת

אבעבועות רוח היא אחת מהמחלות הזיהומיות המדבקות ביותר, הנחשבת מסוכנת בעיקר עבור תינוקות, אנשים בוגרים ואנשים מדוכאי חיסון. מהם תסמיני המחלה, כמה זמן היא נמשכת, כיצד מטפלים בה ומדוע חשוב להתחסן כנגדה? מדריך מקיף אבעבועות רוח היא אחת המחלות המדבקות ביותר, אשר נגרמת על ידי וירוס בשם וריצלה זוסטר (Varicella zoster). בעבר היתה עיקר התחלואה בגילאי הילדות, אך דווקא בקרב ילדים המחלה נחשבת פחות מסוכנת. סיכוני המחלה גבוהים יותר כאשר היא מופיעה בתינוקות, במבוגרים ובאנשים מדוכאי סיכון (אנשים החולים במחלות ממאירות, מטופלי כימותרפיה או סטרואידים ועוד, אשר המערכת החיסונית שלהם חלשה).   מהם תסמיני המחלה? ברוב המקרים, הידבקות במחלה תגרום למחלת חום, אשר עשויה להיות מלווה גם בכאבי גרון, כאבי ראש, חולשה כללית וכדומה. הסימפטום המרכזי של המחלה הוא הופעה של פריחה אדמדמה ומגרדת, אשר תוך מספר ימים תהפוך לשלפוחיות. בשלבים הראשונים יהיו השלפוחיות, מלאות בנוזל צלול, וככל שהמחלה תתקדם יהפוך הנוזל ליותר ויותר עכור,...
ללמוד עוד על אבעבועות רוח בהריון
רפואה מונעת: חיסונים למבוגרים-תמונה

רוב החיסונים ניתנים בשנות החיים הראשונות, חלק קטן מהם...

מאת: ד"ר רונן...
17/01/2010
אבעבועות רוח: כל מה שחשוב לדעת-תמונה

אבעבועות רוח היא אחת מהמחלות הזיהומיות המדבקות ביותר,...

מאת: ד"ר יסמין...
06/01/2020
זהירות: אבעבועות רוח - בהריון-תמונה

מחלת אבעבועות רוח המתפתחת בילדות נחשבת שכיחה וקלה. עם זאת,...

מאת: ד"ר ערן הדר
08/03/2017
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לאבעבועות רוח בהריון?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

אבעבועות רוח בהריון: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

בתי חלתה באבעבועות רוח (מחוסנת) ואני בתחילת הריון. אני (בת 30) לא מחוסנת אולם כילדה חליתי. האם עלי להתחסן כעת? או האם עלי לבצע איזהי בדיקה? תודה רבה!

שלום כדאי לבצע אצלך בדיקה לנוגדנים ואם שלילי לפנות בהקדם לרופא

בתי בת ה2.8 אובחנה עם אבעבועות ביום שלישי. היא מחוסנת ,אז קיבלה את המחלה באופן יחסית קל. אני בשבוע 18+7 להריון עשיתי בדיקות של נוגדנים והידבקות ביום שלישי שעבר. תוצאת ה- igm היום שליליות ורק היום קיבלתי את תוצאות הנוגדנים igg והראו שהם שליליים. שהייתי בבית חולים ביום שלישי בלילה הרופאה התייעצה עם זיהומולוג והוא אמר שבמידה ואין נוגדנים אז ניתן לתת טיפול בנוגדנים גם עד 10 ימים לאחר החשיפה. יום למוחורת חזרתי לבית חולים כדי לקבל את התוצאות וזיהומולוג אחר אמר שהוא לא ממליץ לתת לי את הטיםול הזה מאחר ועברו 96 שעות .כרגע להערכתי אני ביום ה-9 לחשיפה ולא בטוחה האם אני צריכה לעשות את הטיפול הזה, ולמה זיהומולוג אחד אמר משהו ואחר אמר משהו אחר. אני מבולבלת ולא יודעת מה לעשות. תודה רבה!!

שלום קרן, אכן, הטיפול בנוגדנים לאחר חשיפה לחולה/ת אבעבועות רוח מומלץ עד לכ- 96 שעות ממועד החשיפה. הרבה בריאות אפי

שלום רב, האם הופעת אבעבועות בהריון בשבוע 25 מסוכן לעובר? תודה מראש

שלום לך כן זה עלול לסכן את העובר וגם אותך מומלץ לפנות בדחיפות לרופא המטפל

שלום, אני בהריון כעת בשבוע 22. בתחילת שבוע 20 (ממש בתחילתו) שהיתי במשך יומיים (שישי-שבת) עם ילד בן 3 מהמשפחה שהיה לו חום גבוה מאוד. לאחר יומיים (ביום ראשון לאחר מכן) החלו לצאת לו פצעים ורופא הילדים סבור שזה אבעבועות אך לא בטוח ב-100% (מכיוון שהילד מחוסן וקשה לאבחן). חליתי בעבר בוודאות בגיל 3.5 באבעבועות רוח. למרות זאת, לא הייתי שקטה וביצעתי בדיקת דם לגילוי נוגדנים. להפתעתי התברר שה- IGG שלילי (המדד - 122.70). גם IGM יצא שלילי. כיצד יכול להיות שחליתי בעבר וזה לא ניכר בבדיקה? לטענת רופא הנשים, משום שחלפו 10 ימים מהחשיפה אין כרגע מה לעשות רק להמתין לראות אם מתפתחים אצלי פצעים. מציינת שגם בתי בת השנה וחצי (מחוסנת) שהתה איתי ליד הילד ויכול להיות להבנתי שהמחלה גם דוגרת אצלה ( כלומר גם אם אני לא הספקתי להידבק, אולי אדבק דרכה) מה הסיכוי להידבק? אשמח מאוד לחוות דעת נוספת האם יש משהו שאני יכולה לעשות כרגע. אני מאוד לחוצה. רופא הנשים שלי לא יודע לספק תשובות אלא התייעץ עם רופאה אחרת. תודה רבה.

שלום אנונימית, 1. לאחר תחלואה והופעת נוגדנים כנגד הנגיף שגרם לה (במקרה המתואר בשאלתך- 'ואריצלה') עשויה רמת הנוגדנים הזאת לרדת בהדרגה עד לרמה שמתחת לסף הגילוי של הבדיקה. 2. הסיכוי של אדם שחלה בעבר באבעבועות רוח להידבק שוב בנגיף זה נחשב כנמוך ביותר. הרבה בריאות אפי

פורומים בנושא אבעבועות רוח בהריון
פורום פריון האישה והפריה חוץ גופית
פרופ' זיידמן ישיב על שאלות הנוגעות לפריון האישה והפריה חוץ גופית: הזרעה,...
פורום הריון ולידה - הלל יפה
מנהלי הפורום יענו על שאלות הגולשים בתחומי הריון ולידה: בריאות האם והעובר...
פורום גלולות ואמצעי מניעה
מנהל הפורום ישיב על שאלות בנושאים הנוגעים לגלולות ואמצעי מניעה, כגון: הח...