נגישות
נגישות

אבעבועות רוח בהריון: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

רפואה מונעת: חיסונים למבוגרים

רוב החיסונים ניתנים בשנות החיים הראשונות, חלק קטן מהם מיועדים לגיל מבוגר ולאוכלוסיות סיכון מוגדרות. ד"ר רונן בן-עמי מציג את החיסונים הנפוצים למבוגרים חיסון מהווה את אחת הדרכים היעילות ביותר למניעת תחלואה ממחלות מדבקות. החיסון הוא תמיסה המכילה חיידק או נגיף מוחלש, מומת, או חלקים ממנו. החדרת החיסון לגוף מעוררת תגובה המגנה מפני זיהום בעתיד. תוכניות חיסון רחבות היקף הצליחו להקטין באופן חד את התחלואה ממחלות שבעבר תבעו קורבנות רבים, ושגם כיום אין עבורן טיפול יעיל. בין ההישגים הבולטים של חיסונים, ניתן למנות את הכחדתה המוחלטת של מחלת האבעבועות השחורות, ביעור מחלת שיתוק הילדים (פוליו) מרוב חלקי העולם והפיכת מחלת הצפדת (טטנוס) לנדירה בעולם המערבי. מחלות כגון צהבת נגיפית A שהיו בעבר שכיחות באזורנו, נעלמו כמעט לחלוטין בזכות תוכנית החיסונים בילדים. אמנם רוב החיסונים ניתנים בשנות החיים הראשונות, אך רמת החיסון נוטה לרדת עם השנים. לפיכך,...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לאבעבועות רוח בהריון

מומים מולדים ומחלות גנטיות - תמונת המחשה
מומים מולדים ומחלות גנטיות אבחון מחלות גנטיות בעובר מאפשר להורים לעתיד להחליט באופן מודע, האם להמשיך בהיריון ולהתמ...
הריון ולידה - תמונת המחשה
הריון ולידה עונת הרחצה בעיצומה - ומראה הבטן מעורר מבוכה? הריונות, השמנה והרזייה, עלולים לגרום ל"סינ...
ללמוד עוד על אבעבועות רוח בהריון
רפואה מונעת: חיסונים למבוגרים-תמונה

רוב החיסונים ניתנים בשנות החיים הראשונות, חלק קטן מהם...

מאת: ד"ר רונן...
17/01/2010
זהירות: אבעבועות רוח - בהריון-תמונה

מחלת אבעבועות רוח המתפתחת בילדות נחשבת שכיחה וקלה. עם זאת,...

מאת: ד"ר ערן הדר
08/03/2017
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לאבעבועות רוח בהריון?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

אבעבועות רוח בהריון: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

בתי חלתה באבעבועות רוח (מחוסנת) ואני בתחילת הריון. אני (בת 30) לא מחוסנת אולם כילדה חליתי. האם עלי להתחסן כעת? או האם עלי לבצע איזהי בדיקה? תודה רבה!

שלום כדאי לבצע אצלך בדיקה לנוגדנים ואם שלילי לפנות בהקדם לרופא

בתי בת ה2.8 אובחנה עם אבעבועות ביום שלישי. היא מחוסנת ,אז קיבלה את המחלה באופן יחסית קל. אני בשבוע 18+7 להריון עשיתי בדיקות של נוגדנים והידבקות ביום שלישי שעבר. תוצאת ה- igm היום שליליות ורק היום קיבלתי את תוצאות הנוגדנים igg והראו שהם שליליים. שהייתי בבית חולים ביום שלישי בלילה הרופאה התייעצה עם זיהומולוג והוא אמר שבמידה ואין נוגדנים אז ניתן לתת טיפול בנוגדנים גם עד 10 ימים לאחר החשיפה. יום למוחורת חזרתי לבית חולים כדי לקבל את התוצאות וזיהומולוג אחר אמר שהוא לא ממליץ לתת לי את הטיםול הזה מאחר ועברו 96 שעות .כרגע להערכתי אני ביום ה-9 לחשיפה ולא בטוחה האם אני צריכה לעשות את הטיפול הזה, ולמה זיהומולוג אחד אמר משהו ואחר אמר משהו אחר. אני מבולבלת ולא יודעת מה לעשות. תודה רבה!!

שלום קרן, אכן, הטיפול בנוגדנים לאחר חשיפה לחולה/ת אבעבועות רוח מומלץ עד לכ- 96 שעות ממועד החשיפה. הרבה בריאות אפי

שלום רב, האם הופעת אבעבועות בהריון בשבוע 25 מסוכן לעובר? תודה מראש

שלום לך כן זה עלול לסכן את העובר וגם אותך מומלץ לפנות בדחיפות לרופא המטפל

שלום, אני בהריון כעת בשבוע 22. בתחילת שבוע 20 (ממש בתחילתו) שהיתי במשך יומיים (שישי-שבת) עם ילד בן 3 מהמשפחה שהיה לו חום גבוה מאוד. לאחר יומיים (ביום ראשון לאחר מכן) החלו לצאת לו פצעים ורופא הילדים סבור שזה אבעבועות אך לא בטוח ב-100% (מכיוון שהילד מחוסן וקשה לאבחן). חליתי בעבר בוודאות בגיל 3.5 באבעבועות רוח. למרות זאת, לא הייתי שקטה וביצעתי בדיקת דם לגילוי נוגדנים. להפתעתי התברר שה- IGG שלילי (המדד - 122.70). גם IGM יצא שלילי. כיצד יכול להיות שחליתי בעבר וזה לא ניכר בבדיקה? לטענת רופא הנשים, משום שחלפו 10 ימים מהחשיפה אין כרגע מה לעשות רק להמתין לראות אם מתפתחים אצלי פצעים. מציינת שגם בתי בת השנה וחצי (מחוסנת) שהתה איתי ליד הילד ויכול להיות להבנתי שהמחלה גם דוגרת אצלה ( כלומר גם אם אני לא הספקתי להידבק, אולי אדבק דרכה) מה הסיכוי להידבק? אשמח מאוד לחוות דעת נוספת האם יש משהו שאני יכולה לעשות כרגע. אני מאוד לחוצה. רופא הנשים שלי לא יודע לספק תשובות אלא התייעץ עם רופאה אחרת. תודה רבה.

שלום אנונימית, 1. לאחר תחלואה והופעת נוגדנים כנגד הנגיף שגרם לה (במקרה המתואר בשאלתך- 'ואריצלה') עשויה רמת הנוגדנים הזאת לרדת בהדרגה עד לרמה שמתחת לסף הגילוי של הבדיקה. 2. הסיכוי של אדם שחלה בעבר באבעבועות רוח להידבק שוב בנגיף זה נחשב כנמוך ביותר. הרבה בריאות אפי

פורומים בנושא אבעבועות רוח בהריון
פורום פריון האישה והפריה חוץ גופית
פרופ' זיידמן ישיב על שאלות הנוגעות לפריון האישה והפריה חוץ גופית: הזרעה,...
פורום הריון ולידה - תמיכה
בפורום יענו שאלות הקשורות בהריון ולידה, כגון: תחושות והרגשות לקראת הלידה...
פורום הריון ולידה - הלל יפה
מנהלי הפורום יענו על שאלות הגולשים בתחומי הריון ולידה: בריאות האם והעובר...