נגישות
נגישות

רגישות בשדיים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

תרופות פיריון: המדריך המלא

לקסיקון תרופות הפיריון המלא - כל השמות, כל ההשפעות: מנוגון? איקקלומין? כוריגון? או שמא אוביטרל? כל ההסברים על כל התרופות. לגזור ולשמור עוד בנושא: טיפולי פוריות   תרופות לגיוס זקיקים והשראת ביוץ איקקלומין (Ikaclomin) תרופות לגיוס זקיקים והשראת ביוץ איקקלומין (Ikaclomin) קלומיפן ציטרט אחת מהתרופות הותיקות ביותר, שמצויה בשימוש מוצלח כבר כארבעים שנה. פועלת על ידי חסימת הקולטנים לאסטרוגנים בבלוטת יתרת המוח, פעולה שמעוררת את הבלוטה להפריש את ההורמון FSH, שמגרה את השחלה לגיוס זקיקים. כלומר איקקלומין לא גורם באופן ישיר לביוץ, כי אם מגביר את התהליכים הטבעיים שמובילים לביוץ.למי ניתן? התרופה ניתנת לנשים שאינן מבייצות או כאלו שאצלן יש מיעוט ביוצים. לעתים איקקלומין ניתן להגברת הביוץ גם אצל נשים עם אי פריון מסיבה לא מוסברת. איקקלומין יכול לסייע בדחיית מועד הביוץ עבור נשים דתיות אצלן יש חשד כי הביוץ מקדים את מועד המקווה....

סיבות אפשריות ומצבים דומים לרגישות בשדיים

תופעות פיזיולוגיות בהריון ואחרי לידה - תמונת המחשה
תופעות פיזיולוגיות בהריון ואחרי לידה היפרדות בטנית (דיאסטזיס) היא תופעה שכיחה ביותר, המתרחשת בעיקר כתוצאה מהריון. במהלכה, שר...
גינקולוגיה - תמונת המחשה
גינקולוגיה תסמונת השחלות הפוליציסטיות אינה רק מקור לבעיות פריון אלא גם לבעיות מטבוליות, עם השלכות...
ייעוץ הנקה - תמונת המחשה
ייעוץ הנקה נשים רבות מצפות כי ההנקה תהיה עבורן טבעית, קלה וזורמת, אבל המציאות היא לא תמיד כזאת, בע...
כאב בזמן יחסי מין - תמונת המחשה
כאב בזמן יחסי מין נשים, שימו לב: מחקר בדק האם יש קשר בין שימוש במריחואנה לשביעות הרצון וההנאה של נשים בעת...
ללמוד עוד על רגישות בשדיים
נפלת חזק-תמונה

הפלת? חוששת מהפלה? אילו סוגי הפלה שאינם תוצאה של התערבות...

מאת: למה חשוב...
22/03/2000
הריון חוץ רחמי-תמונה

הריון חוץ רחמי הינו הריון לכל דבר בו הביצית המופרת עוברת...

מאת:
12/02/2000
פענוח בדיקות מעבדה:  תפקודי כליות, בדיקות הורמונים וברזל-תמונה

המשך המאמר על פענוח בדיקות מעבדה: איך לקרוא תוצאות של...

מאת: ד"ר יעל הס,...
08/11/2005
גלולות למניעת הריון: מהם ההבדלים?-תמונה

מהם ההבדלים בין הגלולות השונות שנמצאות בשוק? אילו חסרונות...

מאת: פרופ' זיידמן...
15/04/2012
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לרגישות בשדיים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

רגישות בשדיים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום אני אמורה לקבל מחר ווסת אבל יש סיכוי שאני בהריון יש לי תסמינים שדומים לתסמונת קדם ווסתית חזקה שהחלו כבר חמישה ימים לאחר הביוץ( המחזור שלי מאוד סדיר ואני מזהה את הימים הפוריים שלי) הייתה לי הפרשה עם נקודות חומות קטנטנות קרושות ידוע לי שכל הסימנים הללו יכולים להעיד על הריון מאוד צעיר או על הגעת הווסת פתאום אין לי הפרשות בכלל והנרתיק יבש לגמריי האם זה מעיד על כך שאני לא בהריון ? האם זו אינדיקאציה לכך שאין סיכוי להריון? ברור לי שרק איחור במחזור ובדיקה במידת הצורך יענו על שאלתי בוודאות אך אני סקרנית לדעת האם כשאין כלל הפרשות י ום יומיים לפני מועד קבלת הווסת מעיד שאין סיכוי להריון? תודה

לאיילת שלום. ההיפך הנכון אם אין כל הפרשה יותר סיכוי להריון. בהצלחה

יש לי שאלה באותו הנושא, אני מנסה להיכנס להריון והעשירי לחודש מתחיל הביוץ שלי, היום ה12 לחודש וכבר ארבעה ימים אין לי הפרשות, האם יש סיכוי שנכנסתי להריון למרות שהביוץ מתחיל רק עכשיו?

איך אתה מסביר את זה שיש המון בנות שהתחילו הריון עם הרבה הפרשות ? זה די מסקרן , כי בכל מקום אומרים משהו אחר .. מבלבל קצת

אני חמישה ימים לפני מחזור (מחזור סדיר כל 28 /29 יום) 3 בדיקות ביוץ חיוביות ביום ה18 19 ו20 למחזור (חיוביות זה אומר ששתי הפסים כהים באותה רמה) ואין כל הפרשות אבל כן יש דקירןת בבטן תחתונה צד שמאל כאבי גב תחתון רגישות בחזה ורגישות עצבנות תאבון מוגבר מה אני אמורה להבין מזה שאין הפרשות בכלל?

פרופסור משיח שלום, אני בת 27 ובעלי בן 36 מנסים להרות בפעם השניה במשך כחצי שנה. הריון ראשון לפני כ- 6 שנים היה טבעי וממש בקלות. ועכשיו, כבר חצי שנה ולא קורה כלום. במחזור הקודם שלי ביקשתי מהרופא לעבור מעקב זקיקים, התחלנו ביום ה- 10 ועד היום ה- 20. ביום ה- 10 עד ה- 15 נצפו רק הרבה זקיקים קטנים. ביום ה- 16 היה זקיק 16 ס"מ וביום ה- 20 הוא כבר היה 22 ס"מ. ביום ה - 22 הוא כבר לא נראה ונצפו רק כמה זקיקים לא מספיק בשלים להפריה. ביום ה- 29 קיבלתי מחזור. יש לציין שהמחזור שלי די סדיר ומגיע בין הימים 26-29. יש לי כמה שאלות... 1. האם הגיוני שבזמן הביוץ אני מרגישה רגישות בשדיים בעיקר באיזור הפיטמות? זה עובר ממש כמה ימים לפני קבלת המחזור. 2. למרות שנצפו זקיקים והיה ביוץ מאוחר קיימנו יחסים ממש בימים הנכונים לפי הוראות הרופא ועדיין לא קרה כלום. זה הגיוני? היית ממליץ כבר להתחיל בירור נוסף כמו צילום רחם וכדומה? 3. לאחר שהרופא אמר לי שיש זקיק גדול ודומיננטי עשיתי בדיקת ביוץ ביתית שיצאה שלילית. האם הגיוני? האם יכול להיות שהזקיק שנצפה הוא בכלל ציסטה? למרות שיומיים אחרי הוא נעלם. תודה :)

היי, אני אוסיף גם שבזמן הביוץ גודל הרירית היה 8 ס"מ. האם זה מספיק בכדי להרות? תודה :)

8 מילימטר זה עובי רירית תקין

לדעתי. אחרי נסיון של חצי שנה כדאי להעמיק את הברור על ידי בדיקת פרופיל הורמונלי, ב. זרע ואולי חשקול גם צילום רחם.

לפי כל הסמנים בייצת. אחרי 6 חודשים דל נסיונות אני מציע להעמיק בבדיקות הפוריות, כולל בדיקת זרע, פרופיל הורמונלי ולשקול צילום רחם.

שלום ד ר רציתי לברר: נטלתי גלולות יסמין בזמן ההפסקה ביום השלישי נטלתי גלולה בשם זואלי ביום המחזור ע י המלצת רופא.. אני סובלת מתופעות כגון: בחילות, רגישות בחזה, כאבי בטן תחתונה, תיאבון מוגבר. אני רוצה לשלול הריון, האם אני מוגנת מבחינה הזו? האם אני צריכה לדאוג? יש לי תור בעוד שבועיים לרופא עד אז אשמח לקבל תשובה בעניין תודה מראש..

שלום את מוגנת

תודה רבה רבה לך ד"ר ירדו לי סלעים מליבי עד כדי כך.. היתי חייבת להגיב ולהודות לך.. בכל אופן יש לי תור בעוד שבועיים.. שוב תודה מכל הלב..

היי עברתי הפלה תרופתית לפני חמישה ימים עקב הריון לא רצוי. בתחילת ההריון היתה לי רגישות בחזה, כאב ונפיחות שמתמשכת עד היום כמה ימים לאחר ההפלה. האם זה הגיוני שזה ימשיך למרות שעברו כבר מספר ימים אחרי הציטוטק..?.האם זה מעיד שישנם עוד שאריות של הריון ?? בנוסף הדימום שהיה חזק יומיים אחרי הציטוטק.. כבר נחלש. האם תקין?

ממש לא אומר שום דבר עדיין הרגישות נמשכ עוד זמן מה ורק אז יורדת מה שלא שולל את הצורך בביקורת אצל הרופא