הסרת נקודות חן: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

המהפכה האסתטית במגזר הערבי

מה שהחל כטפטוף, נהפך לאחרונה לטרנד. יותר ויותר נשים מהמגזר הערבי מבקשות לעבור טיפולי אסתטיקה וניתוחים פלסטיים לשיפור המראה והבריאות אימאן בת ה-23 מכפר כנא חולמת כבר שנים לעבור ניתוח אף, ועכשיו החליטה להגשים את חלומה. נורה מנצרת בחרה להעניק לעצמה מתנה ליום הולדתה ה-40 טיפולי הזרקות למילוי קמטים בפנים. מרים, חברתה, הגיעה להתייעץ בקשר למתיחת בטן אחרי הלידה הרביעית. ואילו חאלד (37), איש עסקים מאכסאל, מבקש לפתור בעיה מציקה: הזעה מוגברת בכפות הידיים. השמות אמנם בדויים, מסיבות מובנות של סודיות רפואית, אבל המקרים אמיתיים ומייצגים תופעה חדשה במגזר הערבי: עלייה משמעותית בביקוש לניתוחים פלסטיים ולטיפולים אסתטיים.יודעות מצוין מה זה בוטוקסכמו בכל מדינה מערבית, גם בישראל נחשבים טיפולי האסתטיקה ניתוחים, הזרקות ודומיהם, לנפוצים ומבוקשים בעיקר בקרב נשים. השיטות והטכנולוגיות החדשניות הפכו את הפרוצדורות הללו לבטוחות...

סיבות אפשריות ומצבים דומים להסרת נקודות חן

הסרת נקודות חן בלייזר - תמונת המחשה
הסרת נקודות חן בלייזר כיצד ניתן להבחין בין נגעי עור שפירים לנגעים ממאירים? מתי כדאי להיבדק? כך תשמרו על ערנות...
ללמוד עוד על הסרת נקודות חן
הסרת שומות לצורך אסתטי-תמונה

שומות על העור גורמות למטרד אסתטי או תפקודי. הסרת שומות...

מאת: ד"ר אהוד...
07/05/2016
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל להסרת נקודות חן?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

הסרת נקודות חן: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

ביתי רוצה להסיר שומה בלייזר כי קראה שבטיפול זה לא נשארת צלקת. אבל כנגד זאת לא נלקחת ביופסה ויש סיכון אמנם נמוך מאד שתישאר רקמה שעלולה להיות ממאירה. האם אין טיפול בו נילקחת ביופסה לפני שמטפלים בשומה בלייזר?

שלום רב, לעולם לא ניתן לומר בוודאות לגבי השארת צלקות כאשר מסירים נגע. העניין תלוי בעומקו של הנגע, צבעו ועוד. בכל אופן, לפי מיטב נסיוני הסכוי להשאיר מינימום של נזק הוא אכן תוך שמוש במושכל בלייזר CO2, צודקות אתן לגבי החשיבות של בדיקה הסטולוגית שאין לוותר עליה בהצאת של רב הנגעים. לפני תחילת אידוי הנגע בלייזר נוטלים חלק מן הנגע להסטולוגיה ואז ממשיכים עד להסרת הנגע.

תודה, האם ניתן להוריד נקודות שטוחות פחות מ2 מ"מ גם בלי ביופסה? מהחשש שביופסה במקרה זה תותיר צלקת. האם הצורה והצבע יכולים לתרום לאבחנה האם הסיכון קטן בהרבה לעומת שומות בולטות כהות?

שלום ד"ר רציתי לדעת מה טווח המחירים עבור שלושת הדברים הבאים: - הסרת שומה - מיפוי גוף לשומות - בדיקה תקופתית אצל דרמטולוג לשם מעקב

הסרת שומה מסיבה רפואית (לא אסתטית) ובדיקת תקופתית אצל רופאי עור ניתנות ללא כל תשלום במסגרת קופות החולים. מיפוי שומות הינה בדיקה פרטית שאינה חלק מסל הבריאות, ותלויה במיומנות הרופא.

שלום רב, מעוניינת בהסרת שומה מבחינה קוסמטית. עברתי 2 טיפולי לייזר שלא הסירו את השומה. אני מבינה שהשלב הבא הוא ניתוח כירורגי . השומה היא בפנים. האם הסרה כירורגית תיתן תוצאה יפה?

תלוי בשיטתת הכריתה הכירורגית לעתים מותיר צלקת

בוקר טוב ד"ר אבירן, רקע: לפני 6 שנים מלנומה לא גרורתית ביד שמאל (הסרת שומה) במעקב ותקין מאז. פרט לכך בריאה. לפני שנה וחצי לדרישת המעקב ביצעתי את ה- US הנ"ל והתוצאות היו: בלוטת המגן אינה מוגדלת, באונה ימנית קשר איזואקוגני/רקמתי 1.3 ס''מ בקוטר מירבי. כמו כן קשריות ציסטיות בשתי האונות עד 1.1 ס''מ בשמאלית . בלוטות הרוק התת לסתיות תקינות . בלוטות הלימפה אינן מוגדלות . והיום שוב בדיקה לקראת מעקב (וגם חשבתי בגולה לא כואבת בשבועות האחרונים היכן שיש גרוגרת בערך) והתשובות הן: בלוטת המגן מוגדלת במקצת על חשבון מרקם רב קשרי רובו ציסטי/חלקו רקמתי (TR2): הקשר הגדול באונה ימנית 1.9 ס"מ בקוטר מירבי, באונה שמאלית 1.3 ס"מ -במגמת גדילה לעומת בדיקה קודמת הנ"ל. בלוטות הרוק התת לסתיות תקינות בלוטות הלימפה אינן מוגדלות בבקשה חוות דעתך מאחר והתור לרופא בעוד כמה ימים טובים ואני חרדה תודה מראש!!

גליה שלום סביר להניח שיפנו אותך לדיקור של הקשר באונה השמאלית, עדיין סיכוי טוב שזה לא ממאיר

תודה עבור תגובתך! דווקא לקשר באונה השמאלית סביר להניח שישלחו? הוא הקטן יותר? אגב, מה אומר "חלקו רקמתי (TR2) ?

תראי מה כתבת

שלום לך, ראיתי מה כתבתי. את כתבת שסביר להניח שישלחו לבדיקה של הקשר באונה השמאלית כשבימנית הוא הגדול יותר ולכן שאלתי. ובנוסף, אשמח לדעת מה אומר שחלקו רקמתי (TR2) תודה!